Şimdi Ara

TAVSİYEE!! VEİTO ANİ SU ISITICI MI, DEMİDÖKÜM TERMOSİFON MU?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3
Cevap
0
Favori
13.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

evlenecek olan, ev kuran bir arkadaşınız olarak sizi bir fikir danışacağım. Evime termosifon yada ani su ısıtıcı almayı düşünüyorum.

yaşadığım şehir Sinop ve evimde güneş enerji sistemi yok ve de kiracıyım. Termosifonların 80 lt olanını almayı düşünüyordum fakat

bazı termosifon kullanan arkadaşlar buna gerek olmadığını ani su ısıtıcının hem daha ucuz hem de elektrik faturasına daha az

yansıyacağını söylediler. Ani su ıstıcı almayı düşündüğüm marka ise Veito Flow S 9000 Watt. Tesisata bağlanıyor dediler. Kışın
    çok
    sıcak akmaz dediler lakin kiracı için ideal dedi satıcı arkadaş. Fakat hiçkimse ayranım ekşi demez. ben de çok kaynar aksın

istemiyorum ama kışın da beni üşütmesin (ayrıca ev kaloriferli). Ani su ısıtıcıyla banyonun arası 4 buçuk metre felan. kışı ve

şofbenle banyoo arasındaki mesafeyi ve evin kaloriferli olduğunu hesap edersek bu veito bana fayda sağlar mı, sağlamaz mı? Yol

yakınken ben Demirdöküm Titanium 80 lt mi alayım? veya ne tavsiye edersiniz?

• Hocam selamlar..
    Evimde her ikisini de kullanmis biri olarak sana bilgi vermeye calisacagim. Oncelikle termosfonlardan baslamak gerekirse bu cihazlar ani su isiticilarina gore daha guvenlidir. Ani su isiticilari sizin dus aldiginiz noktada konumlanirlar ve elektrik ve su buhari ic icedir. Ayrica ben zamaninda icinin tesisatini da incelemis birisi olarak herhangi suya dayanikli bir malzeme ile korundugunu da goremedim. Bolgenizin kisin ne kadar soguk oldugu da onemli bir konu. Eger ki kar ve asiri soguk olan bir bolge ise kisin isitma konusunda yetersiz kalabilirler ancak bu sizin dus alabilmenize engel olacak kadar degil, keyifle dus alabileceginiz bir engeldir. Elektrikli termosifonlar ise hem dus alinan bolgenin disinda kalmasi hem de kullanilan materyal olarak daha guvenlidir. Ancak bu cihazlar da tıpkı bir termos misali suyu muhafaza ederek surekli sicak suyu hazir tutmak icin uretilmistir. Doga kanunlari geregi hic bir isi yalitimi mukkemmel bir performans sergilemez ve isi kayboldukca termosifon kendini tekrar isitir yani siz suyu kullanmayip sadece termosifonu acik biraktikca bir elektrik tuketimi meydana gelecektir. Bu sebepten dolayi ani su isiticilari elektriği daha az yakar. Tercihlerinizi bu kosullar altinda yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi P1ka -- 16 Haziran 2018; 10:39:23 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.