Şimdi Ara

Bakan bunu yaparsa......!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar olayı ksaca anlatayım...

Bir bakanımız kendisine soru önergesi olarak :

--Kızların ve damadın nasıl devlet memuru oldu _?

sorusuna şu yanıtı veriyor..

--Anayasal ve kanunlardan doğan haklarını kullandılar....

Haberin devamında bu kişilerin bakan yakını olmaktan başka hiçbir özellikleri olmadığı benim ve binlerce gencin girdiği kpss ye girmediği anlaşılıyor..

Ben girdim ortaöğretim yani lise mezunu olarak 89 aldım ama hiçbiryere atanamadım....

Tamam ben okulumu bırakıp gitmezdim belkide ama ya başkalarının hakları ..

Benimde yasalardan doğan vatandaşlık hakkı9m yok mu__??

Torpilin bu kadar açık ve alenen yapılmasına pes diyorum

Kız arkadaşım ve ben seneye üniversiteyi bitiriyoruz ve kız arkadaşım Yeni Zelanda ya gitmek istiyor

bana beraber gidelim buralar artık bitti diyor..

Sizce haklı mı ?

Çanakkalede yatanlara yazık diyorum ben başka birşey söylemiyorum

YORUMLAR DEĞERLİ DH KARDEŞLERİMİNDİR.

• Durduğun hata bas git bidahada gelme..Benide alın hatta yanınıza
  • Yeni Zelanda gibi bir yere gitme fırsatın varsa sakın arkana bile bakma ve git.
    Yoksa pişman olursun.
  • yorumumu yanlış anlayıp akp liyim sanmayın...BUGÜNE KADAR BAŞA GELİP DE TORPİL YAPMAMIŞ BİRİ VAR MI? alayı aynı...misal en çok adi suçtan davası bekleyen parti c.hp.adi suçluları yani senin benim kardeşimi ,anamı ,babamı öldüreni ; uyuşturucu ile ülkenin geleceğini yokedenleri; hırsızları, dolandırıcıları affeden, ama düşünce suçlularını F tipinde çürüten d.sp , ülkenin başbakanı iken avrupada resminin üzerine uyuşturucu şırıngası ile resmi çıkan , örtülü ödeneği yani halkın parası ile malum kişiye oy satın almak için dağıtan-oğlunu yalısının önünde askerlik yaptıran - cumhurbaşkanlığında "verdiysem ben verdim" sözünü kafalarımıza kazıyan, yiğenine banka hortumlatan d.yp , ......akp nin ne olduğunu yazmıyorum bile....artık bu halk ne zaman uyanacak , çok merak ediyorum...
  • bu ülkenin artık her yanından pislik akar durumuna geldi piyasada okadar genç potansiyel varki sayıları çok fazla üni .mezunu olup iş bulamayan gençler var artık sıkıntı stres depresyon genç yaşlara kadar düştü kimse gelecegini göremez oldu tabi bunu tutupda siyasete baglayıp olayı saptırmıycam başka partilerde olsa aynı ama bi gerçek varki gitgide kötüye gidiyoz evet bu ülkenin her yanından pislik akıyo nedenmi torpilin varsa en dandik üni. bitir yada hiç üni. bitirmene bile gerek yok yeterki bi torpilin olsun anlıyomusun

• HERKES HAK ETTİGİ GİBİ YÖNETİLİR...
  • vaLLa bilmiom ne yapsak böyle giderse gidicez artık

Ya istanbul 2010 da kültür başkenti olucak

1 lt benzin alandan 15 kuruş
    1 lt motorin alandan 10 kuruş kesinti yapılıcak bu iş için ve buda zam için sizlere ve bizlere yansıcak bu nasıl iştir arkadaşlar tamam benim aracım yok ama bu benide ilgilendiriyor....Üstelik herkezden alınacak ben hayatımda istanbula gitmedim..İstanbula gitsem orda kalsam bile bana bir faydası olmayacak ki_?

1.Ayçiçek yağına son 2 ayda %100 zam yapıldı....... Sebep:Çiftçinin hali perişan trakyada ayçiçek üretimi durdu

2.Pirinç tarladan 90 kuruşa çıkarken markette nasıl oluyorda 3.5 YTL oluyor.Üstelik pirinç üretimide durmuş durumda..İlerde paranız olsa dahi alamayacaksınız çünkü yok..En büyük pirinç ihracahçısı Mısır biile bu sene kendi nüfusuna yetmeyeceğini belirterek ihracatı durdurdu.

3.Makarnaya yapılan son zamlarla 40 kuruş olan makarna son 4 ayda nasıl olduda 90 kuruş oldu_??

4.Ekmak fiyatları malumunuz....

İnsanlar bunlarla doyuyor arkadaşlar havyar pastırma et alacak gücü yok ki insanların??

Ayrıca şunuda eklemek hiç oy kullanmadım belkide hata bende...

• quote:

Orjinalden alıntı: oktayd

HERKES HAK ETTİGİ GİBİ YÖNETİLİR...

aynen kardeşim .. başka diyecek bir şey yok !!
  • quote:

Orjinalden alıntı: manisa7771

Ayrıca şunuda eklemek hiç oy kullanmadım belkide hata bende...

Akıllı bir insansın ve hatanı bulmuşsun.
  • quote:

Bu sözün üzerine kelimeler kifayetsiz , klavyeler yetersiz kalıyor . . .
  • quote:

Orjinalden alıntı: cMbRs

quote:

gerçekten çok güzel bir söz
  • Olmaz ki muzo aç telefonu bas resepsyona fırçanı
  • Arkadaşlar üniversitelerde işyerlerinde şirketlerde kamuda arkanızda bir kişi olmadan işe girmenize imkan yok...

1.

Adam okulu bitirmemiş daha
    babasının arkadaşı Fakülte dekanı diye

Sen yolla çocuğu buraya bütün derslerindende geçirttiririz burda ona bir işde ayarlarız...Dekan bey bunu söylüyor..

Arkadaşlar daha çok yazıcam ama ..............

Başım derde girer diye korkuyorum....
  • Ben siyaseti sevmem siyasetle ilgilenmem siyaset konuşuldumu miğdem bulanır ama Ak Parti başımızda oldugu için utanıyorum. Şu dediği lafa bak şu yaptıklarına bak bir bakana yakışır mı be? ne doğal hakkı? kaldırın o zaman össyi her Türk evladı girsin üniversiteye.kaldırın o zaman sınavları her vatan evladı girsin işe. kendi oğlu giriyor . oh ne hala. yazık lan bu millete.oyuncakmıyız biz be. Yediniz bitirdiniz bu ülkeyi bu gençliği be.. Bu adamlara oy verende kabahat.
    BENİM ABİM 2 ÜNİVERSİTE BİTİRDİ GİTTİ HASTANE'NİN KANTİNİNDE ÇALIŞTI ŞİMDİ İŞ BULDU ÇOK ŞÜKÜR AMA BAKANIN OGLU HİÇ KANTİNDE ÇALIŞTI MI ABİM 2 ÜNİVERSİTE OKUMASINA RAĞMEN ÇALIŞTI

BELKİ BEN ASKERE GİTTİĞİMDE ŞEHİT OLACAĞIM AMA BU ADAMLARIN COCUKLARI ASKERE BİLE GİTMEYECEK.GİDERSE DE CENNET GİBİ BİR YERE ÇIKACAK ASKERLİKLERİ ah ulan ah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peacifullord -- 15 Nisan 2008; 0:04:12 >

• quote:

Orjinalden alıntı: trimaxsahinabi

yorumumu yanlış anlayıp akp liyim sanmayın...BUGÜNE KADAR BAŞA GELİP DE TORPİL YAPMAMIŞ BİRİ VAR MI? alayı aynı...misal en çok adi suçtan davası bekleyen parti c.hp.adi suçluları yani senin benim kardeşimi ,anamı ,babamı öldüreni ; uyuşturucu ile ülkenin geleceğini yokedenleri; hırsızları, dolandırıcıları affeden, ama düşünce suçlularını F tipinde çürüten d.sp , ülkenin başbakanı iken avrupada resminin üzerine uyuşturucu şırıngası ile resmi çıkan , örtülü ödeneği yani halkın parası ile malum kişiye oy satın almak için dağıtan-oğlunu yalısının önünde askerlik yaptıran - cumhurbaşkanlığında "verdiysem ben verdim" sözünü kafalarımıza kazıyan, yiğenine banka hortumlatan d.yp , ......akp nin ne olduğunu yazmıyorum bile....artık bu halk ne zaman uyanacak , çok merak ediyorum...

evet var. Mustafa Kemal Atatürk

• Atatürk'ün bir anısı geldi aklıma. Bir kadın geliyor ve Atatürk'e oğlunu işe aldırmasını istiyor.Atatürk yanındaki adamlara kadının oglunun işe alınmasını emrediyor. Kadın bir kaç gün sonra tekrar Atatürk'ün yanına geliyor ve 'Benim oğlumu hala işe almadılar diyor' .Atatürk de yüksek sesle diyor ki.. 'öyle mi? ben dediğim halde mi almamışlar? işte Türkiye Cumhuriyeti budur!'

(tam diyaloglar bu sekilde olmayabilir ama olay aynen budur)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peacifullord -- 15 Nisan 2008; 0:10:43 >
  • Bence artık bizim halkımız ne zaman uyanacak diye sormayın çünkü uyanmıyacak birileri sürekli halka narkoz veriyor,Ankarada ki koltuğun başına geçen herkes kendini kral sandıkçada bu böyle gider.Ama şu an ki Türkiye manzarasına bakınca 1. dünya savaşı öncesiyle büyük benzerlikler grüyorum mesela rüşvet,ekonomide yabancı sermaye,türk esnaflarının tek tek kepenk indirmesi,ülkedeki azınlık sorunları,doğuda kürdistan,devletinin kurulmak istenmesi(gerçi bunu kuruldu kabul edebiliriz adamların bankaları ,harp okuları ve çeşitli devlert daireleri var ki buda devletleştiğini gösterir) vs..Acaba paronoyak mıyım
  • quote:

Orjinalden alıntı: karasoyka

quote:

Orjinalden alıntı: cMbRs

quote:

gerçekten çok güzel bir söz

• quote:

Orjinalden alıntı: Heghan

Bence artık bizim halkımız ne zaman uyanacak diye sormayın çünkü uyanmıyacak birileri sürekli halka narkoz veriyor,Ankarada ki koltuğun başına geçen herkes kendini kral sandıkçada bu böyle gider.Ama şu an ki Türkiye manzarasına bakınca 1. dünya savaşı öncesiyle büyük benzerlikler grüyorum mesela rüşvet,ekonomide yabancı sermaye,türk esnaflarının tek tek kepenk indirmesi,ülkedeki azınlık sorunları,doğuda kürdistan,devletinin kurulmak istenmesi(gerçi bunu kuruldu kabul edebiliriz adamların bankaları ,harp okuları ve çeşitli devlert daireleri var ki buda devletleştiğini gösterir) vs..Acaba paronoyak mıyım

Akpye oy vermeyen herkes paranoyak da bir tek Akpye oy verenler mi normal kardeşim ya.
    Türkiye'de okuyamıyosun.sanki okumanı engelliyolar. Okuyosun,okudugun halde gidip simit de satabiliyosun.15 yıl boşuna okumuş oluyosun.Belki 15 yıl okuyosun sonra askere gidip şehit oluyosun hem güzel hem kötü. Ama başbakanın ogluna bak askere gitmemiş,bakanın ogluna bak torpille işe girmiş.. Bu ülke bakanlara başbakanlara oyuncak haline gelmiş. en iyisi en kısa yoldan kaçmak buradan.Haklarımızla Savaşamıyoruz ülkemizi savunamıyoruz savaşacak kimse yok ortalıkta.elimizden birşey gelmiyor.

neyse daha fazla siyasete bulaşıp forum kurallarını ihlal etmek istemiyorum.saygılar.

• yeni zelanda gibi bi alternatifin varsa hiç durma bas git diyeceğim bende. türkiyede insana insan muamelesi yapılmadığı gibi, avrupada hayvanlara verilen değer kadar bile muamele yok!!

bu kadar sorunlu, üstüne üstlük herşey tospembe olan başka bi ülke var mı merak ediyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.