Şimdi Ara

Bahçeye Koruma Köpeği Alıcam ! Kangal mı Presa mı Rott mu Malinois mi Dogo mu ? Yardım Lütfen ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
6.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Bahçeye Koruma Köpeği Alıcam ! Kangal mı Presa mı Rott mu Malinois mi Dogo mu ? Yardım Lütfen ?

(En Son Oy Tarihi: 11.4.2023)
Giriş
  • Arkadaşlar babadan kalma evimiz 3 katlı müstakil eski bir ev etrafı kısmen müstakil kısmende apartmanlarla çevrili bir muhit, bizim evide istiyor mütahitler ama fiyatda anlaşamıyoruz evi tadilat yaptık annem sağ oldukça daha oturacağız sonrasına bakacağız

Şimdi sorun şu ben evde yaşlı annemi oturtuyorum kadıncağız evde yalnız kızkardeşimde istanbulda çalıştığından ancak bursaya hafta sonları gelebiliyor bende hafta içi neredeyse sürekli istanbulda olmak zorundayım

Geçenlerde duvarı yükseltmeme jileli tel gerdirmeme rağmen sanki biri duvardan bahçeye atladı oğlum bütün ışıkları yaktım camdan bahçeye baktım kimseyi göremedim ama tıkırtılar oldu belki kedidir dedim ama çok korktum diyince anneme söylemedim yatıştırdım tabi canım sıkıldı bu işe, gerçi bahçeye bakan kapı ve pencerelerde ferforje ile kaplı ama hırsız bir kere girmek istedikten sontra tv de neler izliyoruz biliyorsunuz Allah korusun söz konusu annemin hayatı

Yan tarafta eski metruk evler var burada tinercileri görenler olmuş onlardan da huylanıyorum açıkçası herşey mümkün bu nedenle bir veteriner dostum var bursada ondan yardım istedim bir köpek edinmek aklıma geldi , ona açtım konuyu oda onayladı hem annenizi oyalar sevgisini paylaşır hemde mükemmel bir guard görevi görür eve kimseyi sokmaz ölümüne savunur ama burada köpek seçimi çok önemli dedi

Ben köyde büyüdüm karabaş çoban köpeğinden başka köpek bilmem koruma köpeği deyince sürüyü koruyan kurdu çakalı sokmayan çoban köpekleri biliriz biz snra günümüzde sivas kangalı duyduk baktık bizim karabaşa benzeyen bir cins çok cesur çok sadık çok atik bütün güzel özelliklere sahip yalnız iri bir hayvan ve sürü köpeği bu bahçemiz büyük gerçi 120 metre kare ama annem onu sokaklarda gezdiremez kadın şeker hastası yürüyemiyor zaten kangal onu sürükler ve kangal 120 mere bahçede hafta sonundan hafta sonuna beni bekleyinceye kadar sıkıntıdan patlar gibime geliyor siz ne düşünüyorsunuz ?

Sivas ulaş cinsi 1 yaşında kangal bulduk köyden bunu alayımmı ? kaBahçeye Koruma Köpeği Alıcam ! Kangal mı Presa mı Rott mu Malinois mi Dogo mu ? Yardım Lütfen ?racabey harasından getirtilmiş kurtçu kangalmış bunlar gerçi şehirde kurt yok ama hırsızlar kurtlardan daha tehlikeli biliyosunuz

Yalnız kangal bahçede bakılırmı sonra hayvanı mahvetmeyelim şehir ortamında ?

veteriner dostum aşıları beslenmesi tüy bakımı özenli yapılırsa 120 metrede sıkılmaz hafta sonları at arabaya sal tarlalara koştur dedi ama bilmiyorum siz ne dersiniz ?

şehirde kangal besleyen arkadaşlar ne dersiniz bu işe ?

2.alternatif köyde bir tavuk çiftliğinde bağlı duran presa canario cane corso kırması var 1.5 yaşında yanına gidince çok uysal bir hayvan ağır kanlı bir köpek çok kaslı heybetli bişey kafası tabure kadar valla, kaplan desenli ama gece canavara dönüşüyor tavuk çiftliğine yaklaşmanız mümkün değil bu tavrı hoşuma gitti doğrusu işte aradığım köpek dedim içimden fakat annem için tehlikeli olurmu ? gerçi annem köy kadını yani hayvanların dilinden anlayan toprak insanıdır fakat sözkonusu hayvan presa canario olunca tam bir psikopat insan katiliymiş bu köpek filmleri varmış ! eskiden roma da köleleri arenalarda bunlara parçalatıyorlarmış yani bilemiyorum ama içimden de doğru köpek bu diyor ,

tavukhanenin sahibi artık köpekle uğraşamıyorum bu yüzden vereceğim uygun bir fiyata dedi bilmiyorum kararsızım ?

3.alternatif bir erkek berberi dostumun rottweiler erkek yavrularından bir tanesini abisi için ayırmış ama abim alsda olur almasada sana verebilirim karar ver dedi, yavru 4 aylık çok güzel sevimli bişey, maskesi filan tam orjinal rott görünümünde ana babası secereli macaristandan gelmiş yarışmalarda birincilikleri olan iyi kan bir hayvan dedi bu seni yabancılardan ölümüne korur komut öğrenir kangal ve presa komut öğrenemez ama bu komut öğrenir adamın tekmesini elindeki bıçağı havada yakalar adamın kolunu dirseğinden kırar eline verir dedi berber,üstelik rott lar diğer köpeklerlede çok iyi başa çıkar pitbul katilidir bunlar hayatta hiçbir köpeğe kendini ezdirmez dedi madein germany adamlar bunuda yapmış dedi gülüştük hatta , bunun babası vardı arkadaş dogo argentinosuyla çok övünüyodu yok puma katili filan diyodu benim rott dogoyu bir kaptı abicim elinden zor aldık dedi, çok güçlüymüş rott lar bilemiyorum şimdi çok sevimli kerata ama ya büyünce canavar olursa annem bununla baş edebilir mi ?

Arkadaşlar arada derede kaldım, acaba yine en akıllıca seçenek anadolumuzun sivas kangalını almak mı yoksa kangal bahçeye büyük olursa presa canario mu veya 4 aylık rottweiler mi doğru seçim olur lütfen köpek konusunda tecrübeli arkadaşlar fikirlerini ve bilgilerini detaylıca paylaşsınlar yardıma ihityacım var bu hafta bu işi çözmem gerek hatta kulübesi yarın geliyor keresteciye yaptırdım bende yarın üzerine ondulin ve membran çakıcam kulübenin içinede izocam döşiycem yarın bununla uğraşıcam hafta içide köpeği alıp getiricem ama hangi doğru köpeği ?

Bir köpek çiftliğine gittim yetkili malinois in çok iyi bir guard olduğunu ayrıca dogo, doberman ve malaklınında iyi bekçi köpeği alternatifi olabileceğini söyledi kafam iyice karıştı

yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden katkılar için teşekkür ederim, Önce yukarıdaki ankete katılın lütfen hangi köpek bahçede bekçi koruması için daha uygundur ?Bahçeye Koruma Köpeği Alıcam ! Kangal mı Presa mı Rott mu Malinois mi Dogo mu ? Yardım Lütfen ?Bahçeye Koruma Köpeği Alıcam ! Kangal mı Presa mı Rott mu Malinois mi Dogo mu ? Yardım Lütfen ?Bahçeye Koruma Köpeği Alıcam ! Kangal mı Presa mı Rott mu Malinois mi Dogo mu ? Yardım Lütfen ?Bahçeye Koruma Köpeği Alıcam ! Kangal mı Presa mı Rott mu Malinois mi Dogo mu ? Yardım Lütfen ?Bahçeye Koruma Köpeği Alıcam ! Kangal mı Presa mı Rott mu Malinois mi Dogo mu ? Yardım Lütfen ?Bahçeye Koruma Köpeği Alıcam ! Kangal mı Presa mı Rott mu Malinois mi Dogo mu ? Yardım Lütfen ?Bahçeye Koruma Köpeği Alıcam ! Kangal mı Presa mı Rott mu Malinois mi Dogo mu ? Yardım Lütfen ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vomitory -- 21 Aralık 2019; 13:10:36 >

• 1.Senin istediğin köpek alan koruma iç güdüsü olan bekçi köpekleri lazım Rot,doberman,cane corso gibi, kangal akbaş filan gezmek isteyen ve ihtiyaç duyan köpeklerdir bir bahçeye hapsetme, dediğim gibi alan koruma iç güdüsü olan köpekler i alanını benimsedikten sonra serbest bıraksan bile alanını terketmez
    2.si bu saydığın köpeklerin hepsi büyük irk köpekler bu köpeklerde yetişkinlik doneminde sahiplenilmesi önerilmeyen köpeklerdir köpek seni tam anlamıyla kendisine sahip olarak görmeli maazallah istemeden köpeğin istemediği bir şey yaparsin.
    Bu iki durumu göz önüne alarak kesinlikle rot diyorum daha 4 aylık sizi mutlak sahibi olarak görür ve ona gözünün kapalı güvenebilirsiniz
  • Alman Kurdu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dogo al bırak hırsızı eve sen bile giremezsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam kangal 120 metrede ne yapsın?
    Bence kangal alıp onu orda hapsetmeyin.
    Dediğiniz diğer köpekleri bilmiyorum.

• aksaray malaklısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0CBD896D6

Dogo al bırak hırsızı eve sen bile giremezsin.
    evet bu dogonun videolarını izliyorum şu an gerçekten çok güçlü bir köpek bana rott dan pek dayak yemez gibi geldi sanırım berber biraz abartmış belki dogo yavruydu daha ?

kafam iyice karıştı ? hangi köpek doğru, sokakta da köpeğimin ezilmesini istemem aynı zamanda

yaşlı bir annem var onu sürüklememesi lazım mutlak itaat etmesi lazım !

bu şartlara alman kurdu uyar itaat eder körlere kılavuzluk yapan bir cinstir alman kurdu al diyorlar oda mantıklı gelmeye başladı hemde iyi bir bekçidir diyorlar,

4 aylık rott da daha mı iyi eğitilebilir acaba henüz yavru olduğu için ?

karabaştan başka köpek tanımam ki arkadaş bilmiyorum kimi diyor malinois sakın alma yırtıcıdır anneni prçalar diyor

benim niyetim bahçeye giren hırsızı parçaltmak değil insan canına saygım sonsuz kimsenin köpeğim yüzünden zarar görmesini istemem ama anneminde bir psikopatın ellerinde zarar görmesini istemiyorum

yani alacağım köpek sesiyle heybetiyle kesinlikle caydırıcı olmalı

köpek çiftliğindeki cane corso dogo argentino ve ingiliz mastifide muhteşem hayvanlardı, kafam karıştı kangalıda malaklıyıda akbaşıda gördüm onlarda çok heybetli sesleri gümbür gümbür ama yerimiz dar bu beni düşündürüyor hayvanlara eziyet edemem

doberman yaşlanınca sapıtıp sahibini parçalıyormuş bu nednnle hem söz dinleyen hem sadık hem caydırıcı olacak kadar heybetli hemde gücünü kontrol edebilen köpek cane corso diyorlar ikşlemde kaldım lütfen tecrübeli köpek besleyenler yardım etsinler

hangi köpek 120 metre bahçe ve yaşlı bir kadınla yaşamaya uygndur ? Allah aşkına yardım

• quote:

Orijinalden alıntı: 07kubi07

Hocam kangal 120 metrede ne yapsın?
    Bence kangal alıp onu orda hapsetmeyin.
    Dediğiniz diğer köpekleri bilmiyorum.
    bende bundan çekiniyorum çünki çoban köpği kangallar, malaklıda akbaş da öyle bunlar sürüye gider arazi köpğidir
  • Kankal al :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vomitory kullanıcısına yanıt
    Akbaş veya kangal varken dogo falan düşünmen cok komik geldi bana bubhayvanlar birak evi sürüyü savunan hayvanlar senin evini mi tutamicak

• 1.Senin istediğin köpek alan koruma iç güdüsü olan bekçi köpekleri lazım Rot,doberman,cane corso gibi, kangal akbaş filan gezmek isteyen ve ihtiyaç duyan köpeklerdir bir bahçeye hapsetme, dediğim gibi alan koruma iç güdüsü olan köpekler i alanını benimsedikten sonra serbest bıraksan bile alanını terketmez
    2.si bu saydığın köpeklerin hepsi büyük irk köpekler bu köpeklerde yetişkinlik doneminde sahiplenilmesi önerilmeyen köpeklerdir köpek seni tam anlamıyla kendisine sahip olarak görmeli maazallah istemeden köpeğin istemediği bir şey yaparsin.
    Bu iki durumu göz önüne alarak kesinlikle rot diyorum daha 4 aylık sizi mutlak sahibi olarak görür ve ona gözünün kapalı güvenebilirsiniz
  • sasomelih kullanıcısına yanıt
    Dostum elbette anadolumuzun kangalı akbaşı malaklısı varken dogoyu düşünmem ama sürü hayvanı bunlar kapalı bi bahçeye hapsetmek ? Bilmiyorum doğrusu

Bu bahsettigin hayvanlardan hic biri kapalı bahçe seven hayvanlar değil ki

• Çevik53 Ç kullanıcısına yanıt
    Evet dostum benimde mantığım giderek rottweiler tarafına kayıyor, henüz yavru olması anneme ve bana daha çabuk alışabilmesi ve komut alabilmesi ve kan olarak tam bir guard oluşu bende rott u ön plana çıkarmaya başladı, yarın son kararımı vereceğim ve burada paylaşacağım

• sasomelih kullanıcısına yanıt
    Tanıdığım kişilerin fabrika ve villa bahçelerinde rott, cane corso, german shepherd ve kangal görüyorum ama bunları elbette hiç olmadı gün aşırı yürüyüşe çıkarmak gerekiyormuş

Biz bahçede zincirsiz salık bırakacağız duvarlsrımız yüksek ve ben hafta sonları hayvanı mutlaka dışarı çıksrıp gezdireceğim böyle idare edeceğiz artık

Siz hangi cinsi alırsanız alın bu yaptığınız bir tür eziyet bahsettiginiz tüm cinslar iri ve spor yapmasi gereken cinslar siz bu cinslere tüm hafta bir bahcede ye ic sıç diyorsunuz resmen eziyet

Anadolu köpeği ve kangal tuhaf hayvan. misal kangal koruma iç güdüsüne sahip sadık bir hayvan ama herkese ve her zaman değil. Misal köyde bu tarz kangal - anadolu ( kırma mı saf mı anlayamadığımdan dan ) dedemlerin bir köpeği vardı. Bir kere hayvanlarla iletişim çok farklı bir şey. Tatlı tatlı bir şey istedin mi yapmıyor ona göre özel eğitim almadıysa. Dedem biraz zoraki hitap ettiği için isteklerini yaptırdığı için dedemin peşinde pek dolaşmazdı ama anneannemin bodyguardı gibi peşinde dolanırdı. Fakat arada bir kafası atıyor harbiden geziyor tozuyor yani bu hayvanın farklı bir psikolojisi var. Bazen insan gibi daralıyor. Fakat şöylede bir şeyi var maddi, manevi yaşamın zor olduğu kışın sert çetin çeviz olduğu anadolu ve doğu köylerinde bu hayvanları yal ile beslemek mümkün oluyor. ( Tek tük yemeyen kangallarda olmuyor değil hatta aynı kangal bir gün yalı yerken 2 gün sonra yiyesi gelmiyor hayvanlarda insanlar gibi aslında )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 21 Aralık 2019; 22:5:58 >

• kangal alır.
  • Hepsini okumadım ama Rottweiler işaretledim. Ha amaç bekçilik falansa Aksaray Malaklısı daha iyi. (Kangaldan da iyi evet)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBirds34 -- 21 Aralık 2019; 21:58:2 >
  • Malakli kesinlikle koruma ve savas kopegi olarak yuzyillarca kullanildi Yüzyıllardır Aksaray sınırları içinde yetiştirilen Aksaray Malaklısı için Evliya Çelebi ünlü Seyahatnamesinde, “Anadolu’da ben aslan gördüm” diye yazmıştı.Aksaray Malaklısı, yöreye has bir köpek türü. Çoban ve bekçi köpeği olarak kullanılıyor. 2012 Yılında, Kültür ve Turizm Bakanlığı da özellikle ören yerleri ve müzelerde bu köpeği kullanmaya başlamıştir

Hocam malakliyi arastirmadan secim yapma vesselam.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.