Şimdi Ara

ERKEK KUŞ DİŞİ KUŞUMDAN KAÇIYOR ACİL YARDIM LUTFEN:(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
30.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. 2 yaşında bir dişi kuşum var bana çok düşkün soframızda oturur beni odadan dışarı çıkartmaz tam kapıdan çıkarken sırtıma gelir konar izin vermez gitmeme , sürünerek çıkıyorum odadan 2 senedir yalnızdı 30 taneye yakın boş yumurtladı , yumurtlamasın diye herşeyi yaptım ama nafile en sonunda kuşcuya gittik salmayla eş seçtik maviş , dişimiz çok anlaşmıştı ama erkek urkekti alışır dedik getirdik. Kuşum erkek kuşu sürekli kovalıyordu. 4 gün falan tuttuk baktık hala kuş kaçıyor gittik değiştik. Şimdi aldıgımız kuşlada salmada öpüştüler falan ama eve getirdim , bu da dişimden kaçıyor, tünekten tüneğe kovalıyor bizimki , kaşıyor arada kaşımasına izin veriyor erkek ama hiç oynamıyor onunla yanına gider gitmez atlıyo, ne yapmam lazım arkadaşlar Dişim üzülür diye çok korkuyorum . bu da ikinci kuş oldugundan hata bizdemi diyorum anlamadım gitti. Herkes dişiden dert yanar bizim buranın erkekleri bir berbat.. YARDIMCI OLURSANIZ BÜYÜK SEVABA GİRERSİNİZ. FOTO VİDEO VS YÜKLEYEBİLİRİM.

• Enes Turan E kullanıcısına yanıt
    anlaşmaları için en az 1 ay beklemeniz gerek siz çok acele etmişsiniz anladığım kadar. öyle ha deyince hemen olmaz. 2. kuş kaç gündür sizde ?? birde foto atarsanız kuşların yaşınada bakalım
  • daha 2. günü bugun :) Dişi oynamak istiyor digeri kaçınca bende telaşlandım dişi üzülür diye , ayırmalımıyım sizce kafesten. yoksa böyle aynı kafeste iyimidir. Birbirlerine zarar vermiyorlar sadece kovalamaca oynuyorlar işte.
     ERKEK KUŞ DİŞİ KUŞUMDAN KAÇIYOR ACİL YARDIM LUTFEN:( ERKEK KUŞ DİŞİ KUŞUMDAN KAÇIYOR ACİL YARDIM LUTFEN:(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Enes Turan E kullanıcısına yanıt
    2. gün ohooo daha çok erken kavga yoksa ayırmayada gerek yok bence yavaş yavaş alışır onlar fotolardan yaşlarını pek göremedim ama daha kızışmamış ikiside dişinin ceresi kahverengi erkeğinkide koyu mavi tonlarında olması lazım
    birde yaşlarına sizde bakabilirsiniz gözlerinde beyaz iris belli oluyorsa 1 yaşlarında filandır ne kadar iris kalınlaşırsa yaşta o kadar artar yada daha yakından gözlerinin bi fotosunu atın ben bakayım
    benimde erkek kuşum vardı 2 ay önce yanına dişi aldım ve hala beklemedeyim bi kaç hafta daha bi ilerleme olmassa çiftleşmeye dağir dişiyi değiştirmeyi düşnüyorum benimkilerdede kavga yok birbirlerine yem veriyolar dişi arada yuvaya giriyo ama çiftleşme yok en azından 1 ay bekleyin sizde ondan sonra değiştirmeyi düşünürsünüz

• Benim için çiftleşmeselerde olur dişi kuşumla oyun oynasın ona karşılık versin istiyorum :) Birde telefondan erkek muhabbet kuşu sesi açtım ve erkek bununla çok ilgilendi sese dogru geldi ötmeye başladı. Nedeni nedir acaba dişi kuşumla bu kadar ilgilenmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Enes Turan

Benim için çiftleşmeselerde olur dişi kuşumla oyun oynasın ona karşılık versin istiyorum :) Birde telefondan erkek muhabbet kuşu sesi açtım ve erkek bununla çok ilgilendi sese dogru geldi ötmeye başladı. Nedeni nedir acaba dişi kuşumla bu kadar ilgilenmiyor

alısacaktır zamana bırak rahat ol ses vsde açma rahatsız olmasınlar
  • Akşam çıkarttım normalde sadece dişimi çıkartacaktım baktım fırsatı bulur bulmaz erkekte fırladı aradan uçtu :) Birlikte uçtular dişim zaten kafese girmeye alışkın dişim kafese girdi o da biraz zor olsada kapıyı bulması , kendi girdi içeri :) Birde dişim üzülmez dimi erkek kaçıyor diye

• Kuşlarımın yaşları kaç ve kızgınlık durumları nasıl bilen varsa yardım edebilirmi ?

• XFatih58001 X kullanıcısına yanıt
    İlk kuş erkek ikinci kuş dişi bence. Dişi kızgın değil.

Gözlerinde beyaz halka var mı yoksa simsiyah mı? Simsiyahsa yetişkin olmayabilirler.

Kardeş Bunların ikisi de dişi kızışmamışlar daha. Yaşını ben anlamam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.