Şimdi Ara

Bagaj içinde paslanma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
2
Favori
1.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bugün aracı yıkamaya niyetlendim bagajda bakım malzemelerini alırken bagaj içinde pandizot altında kalan sac kısımda paslanma olduğunu farkettim. Bazı yerlerde leke gibi küfe benzer paslar var. Bir bölgede de paslanma başlamış. 7 yaşındaki bir araçta paslanma bana normal gelmedi ve daha da ilerleyip çürümesini istemiyorum. Ne yapabilirim? WD-40 işe yarar mı? Aracım VW Jetta, Doğuş paslanmazlık garantisi nasıl veriyor bu araçlara?

Bagaj içinde paslanma

Bagaj içinde paslanma

• Önlerden yerimizi alalım yıkılır gibi geliyor burası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuya vw nin donanımhaber forum temsilcisi sayın @daswagen i davet edelim ki, konu açıklığa kavuşsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueSKYLINE -- 4 Nisan 2023; 3:33:25 >
  • Aracı sıfır mı almıştınız ?

• kazalı kaynaklı birleştirme yapılmış arabalar paslaniyor ama tabi bu bir öngörü

• Üstün alman teknolojili VW marka araçlar paslanmaz!!!

• Deníz kullanıcısına yanıt

vw rahatlığı coğu araçta bulamadım size kalsak hyundai alacaz.

• Barracud@ kullanıcısına yanıt

İkinci el aldım.Bir parça boyası var ön camurlukta.

• Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt

Kazasız diye aldık aracı ön camurlukta boya var sadece.Aracın genel kondisyonu iyi tek kişi kullanmış.Bagajda köşedeki pas yerinde döşeme biraz sarkmış gibi hava akımı oluyor kabinden gelen onu farkettim.Kemer yuvasından hava bagaja geliyor diğer tarafta yok bu.Birde jant ilacından şüpheliyim bir keresinde bulunduğu kutudan akmıştı,uçucu özellik mi gösterdi acaba.Biraz asidik özellikte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daxtor55 -- 4 Nisan 2023; 14:36:1 >
  • Up. Hiç mi fikir verebilecek kişi yok?

• 12 yil paslanmazlik garantisi var hocam. Kaza gecmisi yoksa servise gosterin

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • autindustry A kullanıcısına yanıt

Yarın gideceğim hocam. Bagajda kamera kurulumu yapılmış kamera kablosu için açmış olabilirler önceden,orjinal multimedya yerine kamera+mikrofonlu telefon sistemli multimedya kurmuşlar.Alt döşeme altından kablolar geçiyor acaba onu takarken söktüler mi sacı?

Jettalarda zaten bagaj yalıtımı dandik ama bu kadar beklemiyordum.Stepnede falan yok pas.

• quote:

Orijinalden alıntı: daxtor55

Yarın gideceğim hocam. Bagajda kamera kurulumu yapılmış kamera kablosu için açmış olabilirler önceden,orjinal multimedya yerine kamera+mikrofonlu telefon sistemli multimedya kurmuşlar.Alt döşeme altından kablolar geçiyor acaba onu takarken söktüler mi sacı?

Jettalarda zaten bagaj yalıtımı dandik ama bu kadar beklemiyordum.Stepnede falan yok pas.

Kamera takmayla olacak sey degil hocam

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bu üretim hatası olabilir. Yine bir arkadaşımızın aynı şekilde arka çamurlukta bir karış kadar pas oluşmuştu. Doğuş ile tam 3 yıl mahkeme sürdü sonunda kazandı fakat aracı satarken uğrayacağı zararı firma ödeyecek diye karar çıktı bir miktar para aldı doğuştan. Arkadaş aracın iadesi için açmıştı fakat iade kabul görmedi mahkemede. Doğuşa bir görünün.

• Araca sonradan park sensörü veya geri görüş kamera takılmışsa kabin basınç dengeleme flaplarından kabloları geçiriyorlar oradan da su çamur toz herşey giriyor araba berbat oluyor. Linkte görebilirsiniz

https://www.instagram.com/p/Ckx9dH1Ixo8/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

https://www.instagram.com/reel/CksTzG7IVLz/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FurkanEmir411 -- 4 Nisan 2023; 15:51:1 >

• Su tahliyeleri kapalıysa, klima havasını sürekli iç sirkülasyon şeklinde kullandıysanız zamanla en zayıf yerinden paslanma başlamış olabilir.

• Dışarı verilen videolarda tavana kadar galvanizasyon ve kataforez gösteriliyor ama sadece cam hizasına kadar galvanizasyon yapıyorlar. 12 yıl paslanmazlık garantisi varsa dava açın değiştirsinler.

• Cevaplar için çok teşekkürler.

Bu pas işi hiç iyi olmadı. Arkadaşta A3 sedan var 2018 model ona baktım tertemiz pas falan yok. Ek olarak aracın altında da pas var. Özellikle bağımsız süspansiyon kollarında. Yarın yetkili servise gideceğim ama dava yoluna gitmek istemiyorum, teknik çözüm bulmalarını istiyorum.

• Arabayı 2 gün önce Avek yetkili servise gösterdim, benim gelmemin yasak olduğu! servis bölgesine aracı götürdü temsilci ustaya gösterdi güya. Pasın olduğu yerdeki döşeme parçasının içindeki kamera kablosunu sarkık biçimde olacak şekilde arabayı geri getirdiler. İlk defa denk geldik paslanma olayına dedi temsilci. Genelde 2014 üstü Passatlarda arka cam altındaki olukta pasa denk geldiklerini söyledi. Gerekli evraklı imzaladıktan sonra inceleme için Doğuşa yönlendireceğiz dedi şikayeti.

Bugün aradı Doğuşun olumsuz yanıt verdiğini söyledi sebep olarak da kamera için kablonun döşemenin içeriden geçirildiğini, sac olan kısımda işlem yapılmış olabileceğini belirtti. Tamam diyerek kapadım telefonu, dava ile de uğraşmayacağım yanıtlarını az çok biliyordum ama oraya servis için götürdüğümüz 3. Jettamızdı araç. Daha tercih etmeyeceğim.

Servis bunun yanında eski müşteri olduğumdan 1000 küsür lira indirimle 6 bin liraya arka cam+arka koltuklar+döşemenin sökülerek! bu parçanın boyanarak tamir edilebileceğini söyledi.Vidalı bir parça değil mi dedim bunun üstüne orası gövdeye kaynaklı bir bölge dedi nasıl oluyorsa. Kabul etmedim gerek yok.

Kaportacı tanıdık 0 numara zımpara, mum ve sprey boya ile benim düzeltebileceğimi söyledi. Bunu deneyeceğim pas ilerlemeden.

Pasa sebep olan etkenin bagajda bulunan jant ilacından kaynaklandığından şüpheleniyorum. İlacın bulunduğu şişe fısfıslı pompalı şişeydi. havasının alınması gereken şişelerden. Uçtan sızıntı yapmıştı şişenin çevresine ve şişenin bulunduğu kaba. Uçucu özellikte olduğunu düşünüyorum çünkü endüstriyel bir ilaç. Jantta en etkili sonuç aldığım ilaç. Onu kaldırdım daha kullanmayacağım. Aklıma gelen en makul sebep bu ama bagajda üreticinin kullandığı malzemelerin bu kadar dayanıksız olmasını anlamıyorum.

• daxtor55 D kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun. Ezelden beri VAG grubu araç tercih etmememin sebebi bu işte. Çivi çaksa saçma sapan paralar isteyecek Doğuş Otomotiv mantığı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.