Şimdi Ara

Patlak lastikle yol gitmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
29.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dun lastigim patlamis farkinda olmadan yaklasik 30-40 km yol yaptim sanirim en son benzinlige gidip hava bastim basinç 3 gosteriyordu fakat stepne takmayida bilmiyorum acemiyim arabaya bir zarari olur mu şuanda havasi inmis vaziyette lastikçi yaklasik 200m ilerde o halde mi gitmeliyim yoksa stepneyi takip mi gitmeliyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• jant yamulur, stepne tak
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Arkadaş stepne takıp sökmeyi bilmeden trafiğe neden çıkılır ?

• Bunları güyya öğretiyorlar ehliyet alırken

• Soruma cevapp 200m gidersem birsey olur mu

• Lastikte hiç hava yokken yavaş yavaş yaklaşık 1 km gittim bir şey olmadı. Ama markadan markaya değişebilir michelin gibi yanağı hassas bir lastik zarar görebilir.
  • adam birşey sormuş yok onu bilmiyorsan trafikte işin ne bilmem ne.. Nasıl insanlar olduk biz yahu ? Bunların hepsi eğitim sisteminin berbatlığından kaynaklanıyor hem hoşgörü hemde bilgisizlik bu ikisinin tek sebebi bu.

Arkadaşım cevabı bende bilmiyorum ama 200 metrede ise çağır ustayı taksın stepneyi götürün
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Arkadaş stepne takıp sökmeyi bilmeden trafiğe neden çıkılır ?

Onu bilmeden neden cikilir o oyle neden yapilir diyip durma sen ananin karnindan araba kullanarakmi doğdun zamanla ogreniliyor hersey

• qlaw Q kullanıcısına yanıt
    Kimse annesinin karnında öğrenmiyor da hadi diyelim uzun yolda patladı lastiğin ? Ne yapacaksın ? Araba kullanırken tek başına mı oturdun koltuğa Nasıl olsa tecrübe ederiz yolda diye ?

• Stepneyi tak zaten ole zor bir sey degil cikinti olur centik gibi oraya sasinin altina gelecek sekilde tak sonra basla kaldirmaya sonrasinda oturtur stepneyi vidala indir araci bin git cok zor bir sey degil bilmediginden degilde usendiginden soruyorsun heralde ama bence usenme aracin janti yamulur falan ugrasma

• Bir kere benimde patladi stepne takim dedim vidalar kaynamis cikmio neyse az hava basip 100 km hizla lastikciye giitim adam zor acti vidalari pas tutmus hep havali tabanca acamadi cekic ile vurdu oyle acti zor yani

• qlaw Q kullanıcısına yanıt
    Hadi direksiyon kabiliyeti ilk zamanlarda azdır o tamam da lastik değiştirmek gibi hayati önem taşıyan şeyleri araba kullanmadan önce mutlaka öğrenmeniz lazımdı.

Sorunuza gelecek olursak inmiş lastikle 800 metre kadar gitmiştim lastik aşırı derecede zedelenmişti yani lastiğin içinde jant izleri vardı.Şimdilik bir sıkıntı yapmaz ama ileriye dönük zararları ortaya çıkacaktır.

• 200 metre de yavaş yavaş gittiysen hiç bir şey olmaz..

• quote:

Orijinalden alıntı: Ruling_S

Hadi direksiyon kabiliyeti ilk zamanlarda azdır o tamam da lastik değiştirmek gibi hayati önem taşıyan şeyleri araba kullanmadan önce mutlaka öğrenmeniz lazımdı.

Sorunuza gelecek olursak inmiş lastikle 800 metre kadar gitmiştim lastik aşırı derecede zedelenmişti yani lastiğin içinde jant izleri vardı.Şimdilik bir sıkıntı yapmaz ama ileriye dönük zararları ortaya çıkacaktır.

Başina gelmeden ogrenilmiyor kimsede kursta falan ogretmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: _Saint_

200 metre de yavaş yavaş gittiysen hiç bir şey olmaz..

Farkinda olmadan yaklasik bi 30 km kadar gitdim suan kapinin onunde lastik inik vaziyette diyorum stepneyi takip mi gitsem yoksa bi 200m kadar ileride lastikci var takmadan inik haldemi gideyim

• Zaten olan olmuştur yavas yavas gidin..

• Bir defasında ben de inik lastikle yolda kaldım, stepneyi takıp yola devam edecektim ama gerizekalı lastikçi çok sıkmış bijonları açmaya çalışırken saplama kırıldı, diğer bijon başlarını sökmeye korktum mecbur inik lastikle tamire gittim 2 kilometre, lastik yanakları aşındı çok az. Tavsiye etmem inik lastikle yol almanızı, benim lastik az daha aşınsaymış kullanılmaz hale gelecekmiş. Lastik tamir spreyi bulundurmak gerek araçta.

• 30km yol gitmişsin 200 metreyi dert ediyorsun. Bir de insan patlak lastikle 30km yol Nasıl gider ? Hic mi farketmez?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre-45

30km yol gitmişsin 200 metreyi dert ediyorsun. Bir de insan patlak lastikle 30km yol Nasıl gider ? Hic mi farketmez?

Farketmemisim de bugun stepneyi takip goturdum lastikciye jantta veya lastikte birsey yok sadece patlak yer vardir yama yaptik oldu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.