Şimdi Ara

Avrupa'da yaşamak o kadar da hayaliniz de ki gibi güzel değil (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
389
Cevap
9
Favori
28.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nein nein enischte pirzola pişmemiş🤹‍♂️🤥sakın gelmeyin dostlar biz Hollanda yaşıyor🇩🇪her gün motor artık bıktı ama burda motor pahalı😅çok ekmek alamıyoz hep et nein yani ficke🤓 dein mutter, sie lieght mein armen..biz kıskanıyoz sizi hepimiz GUT😔olduk keşke VATANIMIZDA OLSAK GURBETTE OLMAK ÇOK ZOR JA?😭HALLO OPERATOR ICH WÜRDE EINEN...
  • Cümle düşüklükleri ve anlatacağın konuyu tam ifade edememe gördüm. Türkçe dersine fazla gitmediniz galiba. İngilizce de böyle ise şikayetleriniz gayet normal. Hem buradaki herhangi bir mühendis eğitimi ile oradaki arasında fark olduğunu düşünüyorum. Bu farklar sizi biraz sıkıntıya sokmuş anlaşılan. Ülkemde iş çok temelli dönünüz. Hem TL cinsinden milli para birimimiz üzerinden maaş almak daha iyidir. 2 aya düzelirsiniz. Saygılar
  • Avrupa da yemek kültürünü beğenmediysen bir sürü Türk marketler de var oradan ihtiyacını giderirsin.Bi de dilin sağlam olması gerek almanca ingilizce hangi dilse işte...

Ev ve iş konusuna gelince işi buldun sonra bulunduğun yere yakın ev kirası fiyatlarına bakarsın o da olunca tek sorun kaldı ülkeye alışmak.Avrupa'da yaşamak o kadar da hayaliniz de ki gibi güzel değil 

Yurt dışında yaşamanın hayalde güzel olması bakış açına da bağlı...

• Tipinden anadoluluk akıyor benim gibi balık adam ne avrupai tipi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiçbir yer Türkiye kadar güzel olmaz benim için iyisi ile kötüsü ile seviyorum ülkemi. Avrupa'da yaşamak o kadar da hayaliniz de ki gibi güzel değil 

• quote:

Orijinalden alıntı: The Smoke Of Many Fires

Hocam mesleğiniz nedir acaba merak ediyorum hep

Bilisim sektorunde ve firmasindayim hocam, veritabani, HW SW Uygulamalar fln bakim destek veriyoruz satilan urunlerimizin. Ben Turk marketine calisiyorum ama dunyanin en buyuk firmalarindan biri, veritabani Database konusunda dunyada bir numara.

• baktılar Avrupa'dan sürüyorlar bizimkileri hemen pislemeye başlamışlar ülkenizin kıymetini bilin edebiyatına. gel yer degitirelim. Ben razıyım Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğum icin yerin dibine sokulmaya. En azından migrosa gitmekten korkmam.
  • Ulan Almanya'da çocuğun 5 yaşına geldiğinde gideceği kreşi bile belli. Sen kafana takmıyorum hiçbir şeyi. Kafan rahat kafan! Burda aman naapcaz kreşe nasi goturcez nerden bulucaz.
    Yok kartı linux tanimiyormus yok kargo yavasmis. Gerçekten *alamanya şok kötü gelmeyin* cinlerden farkın yok. Hadi bilmesek yedireceksin de neyse.
    Gelecek kaygın yok gelecek!
    Adam döner kesip saatte 10yuro kazaniyo! Sen neden bahsediyosun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maligezgin -- 6 Ocak 2021; 23:3:43 >
  • Ben daha çok almanyaya gitmek istiyorum
  • Evet arkadaşın dediği gibi orda birçok hizmet aylar sürüyor ama neden? Nedeni belli O Ülkedeki insanları köle gibi çalıştıramıyorlar hiçkimse.Ben bizzat kıbrısda yaşadım bu durumu bir restorana gidiyorsun garson 20 dk sonra geliyor yemekler 30 Dk hatta bazen 1 saatte geliyor neden ordaki çalışanlara bizim gibi kimse tasma takmıyor adamlar relax çalısıyor bizde herşey hızlı fakat işte insanlar 3 kuruş paraya gece gündüz köpek gibi çalışıyor burda.
    Olaylara hangi pençereden baktığın ônemli buranın kaosunu değilde orda yaşamayı tercih ederim.
  • Konunsahibi tam sivasta yaşayacak özelliklere sahip.
    Bence de sen dön bro..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avrupada rahat edip edememen, tamamen nasıl biri olduğuna ve ne beklediğine bağlı.

Avrupada yere rahat rahat tüküremediği için Türkiyeyi öven insan var. (yavuz bingöl müydü la neydi o iki ayaklı canlının adı? )

Demek ki adam "yola sıçma özgürlüğü" istese ona göre en güzel yer Detroit/USA olacak.

İndir donu sıç. Orası detroit. Orası cennet.

• Ne aradığınıza bağlı,
    Sessiz sakin huzurlu hayat var,

• quote:

Orijinalden alıntı: hitman

Ne aradığınıza bağlı,
    Sessiz sakin huzurlu hayat var,

niye herkesin otomatik sessiz sakin hayat tercih ettiği düşünülüyor ben kaoslu ortamları severim sokak müziği olsun koşuşturma olsun gece bitmesin isterim

burda ki gibi 7de market kapanması iyi mi bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

"öncelikle siz avrupalı değilsiniz olamayacaksınız , bunu kabullenin çünkü kabullenmezseniz karşınızda ki size güzelce her ortamda kabullettirir. Her yerde 2.ci sınıf vatandaş olduğunuz ortaya çıkıyor bazen direk suratınıza vuruyorlar bazen alttan , kalifiye eleman olmama rağmen bunların hepsini gördüm"

Bu biraz tipe bağlı. Avrupa-i tipin varsa ve iyi ingilizce konuşuyorsan böyle şeyle yaşamazsın.

Ben 2 yıl ABD'de work n travel yaptım. Kimse türk olduğuma inanmıyordu , herkes beni yerli ABD'li ya da Avrupalı sanıyordu.

Sen adamların ülkesine gidip giyinmeyi bilmiyorsan öyle muamele yersin. Adamların ülkesine gidip 2 kelime yabancı dil öğrenemiyorsan öyle muameleyi yersin kardeşim.

Bana daha çok aşağılık psikolojin varmış gibi gelieyor bu konuda.

çuvaldızı önce kendine batır.

Sen saniyormusun ki aksanin yok? Bizdeki faturaya fotura diyenler gibi ben burdayim diyorsun aksaninla. Sadece kibarlara denk gelmissin, bir tartismaya girmeye gor geldigin ulkeye yallah diyiveriyorlar. O guzel ingilizcenle ne cevap verirsin bilmem 😂

• Adamin butun yazdiklari "first world problems" kapsamina giriyor. Evet kardes ben de otobus sadece 1 dakika gecikse artik kiziyorum cunku biliyorum ku 99.99% ihtimalle tam dakikasinda gelmesi gerekir. Gelecek kaygin olmayinca boyle sacma seylere takiyorsun. Ben mesela surekli yagmurun egik yagdigina sinir olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Namaste.

Sen saniyormusun ki aksanin yok? Bizdeki faturaya fotura diyenler gibi ben burdayim diyorsun aksaninla. Sadece kibarlara denk gelmissin, bir tartismaya girmeye gor geldigin ulkeye yallah diyiveriyorlar. O guzel ingilizcenle ne cevap verirsin bilmem 😂

Alıntıları Göster

beni sıradan insanlarla karıştırma

aksanım çok iyi. Amerikadayken ve TR'deyken çok Türk'ü işlettim. Turist taklidi yapıp

hatta bir keresinde birisi , 10 yıllık ingilizce öğretmeniyim böyle düzgün aksanlı konuşan Türk görmedim demişti . Discordda falan da hep türkleri işletiyorum , kimse şüphelenmiyor bile.

Aksanı en iyi olan % 1 lik dilimdeyim TR'de. Inanmaman normal , senin gibi average joe'dan bunu anlamanı beklemiyorum zaten

• Alıntı

metni:
    Ne sanıyorsunuz buraya gelip 7/24 bira mi içieceksiniz aileniz kızıyor ondan mı ?

Bu cümle ne kadar boş muhabbet olduğunu belli ediyor. Türkiye'de istediğimiz kadar içebiliyoruz. Sadece fiyatlar etkiliyor.

Ayrıca bunu engelleyen bir aile yapısı içerisindeysen Avrupa'ya uyum sağlama sorunun olması çok normal. Daha farklı ülkeler tercih edebilirsin.

Yurt dışı görmüş biri olarak belirli bir eğitim ve kültür seviyesinde olan Türk vatandaşının Avrupa da sorun yaşama ihtimalinin olduğunu düşünmüyorum...

• Fransa'da yaşayan bir gurbetçinin odasının görüntüsü.

Avrupa çok kötü "tarzı" yazıları okudukça, sanki o yazılar bu odadan yazılıyormuş gibi hissediyorum.

Avrupa'da yaşamak o kadar da hayaliniz de ki gibi güzel değil
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.