Şimdi Ara

AVM Otoparkında vurup kaçmışlar. (Fotoğraflar ekli)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Otoparkta dönüşü dar almış sonrasında da vurup fark ettiği halde kaçmış.

Polis çağırıp tutanak tutturdum. 2 güne rapor çıkınca karakola gidip şikayetçi olacağım. Plaka ve sürücü tespit edildi. Sonrasında da sigortadan aracımı yaptıracağım.

Merak ettiğim husus şu,

Tamponda bir sürtme var aslında boyayla hallolur gibi ama yetkili servise götürsem tamponu değiştirir yüksek ihtimalle. Boyatmak mı makul? Yoksa değiştirmek mi?

Fikir verebilirseniz sevinirim.

AVM Otoparkında vurup kaçmışlar. (Fotoğraflar ekli)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realistspary -- 10 Ağustos 2022; 22:21:8 >

• Öncelikle çok geçmiş olsun hocam. Bence bu kadar küçük bir sürtme için komple tampon değiştirmeyin derim lokal boya ile hallolabilecek bir şey. Yok illa değiştireceğim diyorsanız bu haldeki fotoğrafını mutlaka saklayın. İlerde satarken değiştirme sebebini gösterirsinşz alacak arkadaşa

• yetkili servis boya işciliği için anlamsız yüksek fiyat çıkarır. bu kadar hasar kaydı ilerde canınızı sıkar yetkili servis dahi böyle bir hasar için değişim yapmaz. değer kaybını almakta zor ve meşakkatli bir iş. ben olsam kesinlikle işciliğinden emin olduğum kurumsal bir firmaya boyayı yaptırırım. memnun kalmazsam tekrar boyatırdım. aslında pasta cila + rotuş fırçasıyla sorun ortadan kalkar gibi. boyatmamayı düşünün.

• G kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Hocam bana da öyle gibi geliyor da aracı yetkili servise bırakırsam değiştirmeye çalışacaklar. Hiç boya yaptıklarına şahit olmadım yetkili servislerin.

Ne yapmamı önerirsiniz? Sanayi de mi boyatsam?
  • sonofisiris2 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Yetkili servis boya yapmayı kabul eder mi sizce hocam?
  • Yetkili servis bile değiştirmez bu tamponu, sadece boya ile hallolur. Umarım çok ciddi bi fatura keserler de vurup kaçan karakter yoksunundan Söke Söke rücu eder sigorta şirketi tüm masrafı.

Çok geçmiş olsun bu arada
  • pasta+cila bile yeter en kötü rötüş olur ki ona bile gerek yok gibi duruyor.

• bluerdem kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Umarım dediğiniz gibi olur.

Fatura karşılığı değer düşüklüğüne de başvurmayı düşünüyorum.
  • willyyyyy W kullanıcısına yanıt
    Hocam boyası sökülmüş bayağı. Pasta cila pek işe yaramaz. Rötuş veya boya yapılır gibi.
  • Hiç bişi yok bunda geçmiş olsun. Lokal boyatın üstüne pasta cila tmmdır.

• Ankara için tavsiyesi olan var mı kurumsal, düzgün boya yapan bir firma?
  • quote:

Orijinalden alıntı: realistspary

Teşekkür ederim.

Yetkili servis boya yapmayı kabul eder mi sizce hocam?

fiat yetkili servisine çok daha kötü durumda olan bir tamponu boyatmıştım kaskodan. yine citroen serviside bundan oldukça kötü olan tamponu lokal boya yapmıştı. yetkili servislerin boya bölümü yoğun olduğu için değişim yapmak istemezler. ayrıca kaskonun yada trafik sigortasının experide değişime izin vermez.

• sonofisiris2 kullanıcısına yanıt
    Ben boyaya razıyım hocam. Düzgün bir boya olsun yeterli. Değer düşüklüğü için de ayrıca başvuruda bulunacağım.

Korkun yetkili servisin değişim yapmasıydı sanırım ona da gerçek kalmayacak söylediğinize göre.

Teşekkür ederim.
  • Alt kısım hariç büyük birşey gözükmüyor arac boyasını bırakmış cif ile silinse birşeyi kalmaz gibi + tampon plastik değer kaybı vs olmaz boşuna tramer çıkartmaya gerek yok servise belli olmaz değiştiricez der trameri cikarti 20k değmez bence dediğim gibi cifle silin olmazsa ufak rutus atılabilir
  • tampon olduğu için boya yapsan olur. ucuz atlatmışsınız geçmiş olsun. fotoğrafı saklamanızı tavsiye ederim, ilerde satmak istediğinizde alıcıya atarsınız içiniz rahat olur. sonra bi tampon uğruna ölücülük yapamaz.

• Tırnaklar sağlam ise serviste de değişim olmaz. Servis normalde 1 ya da 2 vida ile çözülecek tırnak kırıklarında değişime gidiyor.
  • realistspary kullanıcısına yanıt

Siz servise değişim değil boya istiyorum derseniz çok direteceklerini düşünmüyorum. Tırnaklar sağlam çünkü gördüğüm kadarıyla. Tekrardan çok geçmiş olsun.

• Bazen bu siyahlik karşı aracın bıraktığı iz oluyor sentetik tinerle silince çıkıyor önce dene bence böyle boyamadan kurtarmisligim çok oldu
    Eğer servise verirsen servis boyar bunu değiştirmez
    Ama bunu yapıp kaçanı yanına kar bırakma hocam geçmiş olsun
  • Ne tampon değiştirmesi ne boyası ? Pastayla çıkar o ya abartmayın. Hatta pasta bulamıyorsa Cif var ya temizlik yapılan hah onu al peçeteye sık güzelce sil sonra gel bana dua et. Hadi eyv.

• Perte cikar bu araba. Gecmis olsun iyiki icinde degildiniz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.