Şimdi Ara

Audi Q7 aldim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
4
Favori
9.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • :) konu dışını anlıyorumda otomobil genel kısmınında yaş seviyesi baya baya düşmüş...

adam vergi sismini eleştiriyo.. kardeş farkındamısın araba koyacak yer bulamıyoruz.. ortalama hızımız 15 20 lerde...

adam akıllı araba süremiyoruz yahu.. birde vergi sistemini dahada düşürsünlerde arabayı paket yapıp saklayalım...

Parklarda bile artık adamlar araçları üst üste koyuyolar yer yok diye.. bu nası bi düşüncedir...
  • Hayırlı olsun aracınız, kazasız belasız. Diğer arkadaşların dediği gibi biz o paraya KM'si düşürülmüş Dizel Clio'ları zor buluyoruz burada.
  • hayırlı olsun güle güle kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: infinite

bu arada şehir içi 15LT yakan bir aracı kullanmak?

http://www.petrol1.de/tr

€ 1.394/Diesel Litre

Yani bizdeki akaryakıt fiyatının yarısı neredeyse.

Yani bize 7,5 L/100 Normal geliyorsa arkadaşa 15 L/100 normal geliyor.
  • 13 bin euro bize bile az geliyor, bir de maaşını zaten euro üzerinden alan adama iyice ucuz geliyordur.
  • onasıl bir fiyttır ya
  • kadirekinci kullanıcısına yanıt
    bilgi için teşekkür ediyorum

1.39 litre fiyatı bizim paramıza göre 3.5TL para yapıyor bizden 1 lira ucuz

yani yarı yarıya yapmıyor diye düşünüyorum // özellikle vergi nasıl işliyor 3000cc
  • Yurt dışındada km düşürüyorlarmış şaşırdım. Yoksa aldığınız şahıs türkmüydü. Şaka bir yana hayırlı olsun
  • hayırlı olsun.. bedavadan da daha ucuz bir fiyat bence..
    bizim bu araca türkiyede sahip olmamız için sonuna 1 sıfır daha eklememiz gerekiyor.. çok zor ..
    verdiğimiz yüksek vergilerde bazı şerefsizlerin gemiciklerine gidiyor. hakkımı helal etmiyorum hiçbirine
  • fiyatı görünce dedim araba çürük motoru felan yok bi baktım alamanya dedi hayırlı olsun
  • Aracınız hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Ah bu vergilerin de gözü kör olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Closer

:) konu dışını anlıyorumda otomobil genel kısmınında yaş seviyesi baya baya düşmüş...

adam vergi sismini eleştiriyo.. kardeş farkındamısın araba koyacak yer bulamıyoruz.. ortalama hızımız 15 20 lerde...

adam akıllı araba süremiyoruz yahu.. birde vergi sistemini dahada düşürsünlerde arabayı paket yapıp saklayalım...

Parklarda bile artık adamlar araçları üst üste koyuyolar yer yok diye.. bu nası bi düşüncedir...

Bu dediğiniz daha çok istanbul ankara gibi büyük illerde geçerlidir 4 yıl eskişehirde taşadım trafiğin t si yoktu orda bence mantığınuz yanlış küçük şehirdekilerin suçu ne o zaman?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ah bu vergiler yokmu.
  • Harika bir araç.

Kazasız sürüşler.
  • 13.000 €

Pılımı pırtımı toplayıp Almanya'ya gidicem artık.

• yurtdışını gördükçe yeminle okuyasım kaçıyor, hayattan soğuyorum, karamsarlığa kapılıyorum. bu yaşta hayattan soğudum. pee fiyata bak, adamların hem maaşı yüksek, hem vergileri düşük, hemde kendi ülkeleri için çalışıyorlar. bizde başka ülkeler için takıp-söküp duralım, ucuza işçilik yapalım, kimse çalıştığının hakkını alamasın sömürülüp duralım.

sizde hayırlı olsun güle güle binin hocam. sizin için sevindim, ülkem için yine üzüldüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: infinite

bilgi için teşekkür ediyorum

1.39 litre fiyatı bizim paramıza göre 3.5TL para yapıyor bizden 1 lira ucuz

yani yarı yarıya yapmıyor diye düşünüyorum // özellikle vergi nasıl işliyor 3000cc

Ama Almanya'nın kişi başına düşen milli gelir'i Türkiye'nin neredeyse 5 katı. Türkiye'nin 10.000 $ civarındayken Almanya'nınki 50.000 $ civarı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert969

quote:

:) konu dışını anlıyorumda otomobil genel kısmınında yaş seviyesi baya baya düşmüş...

Bu dediğiniz daha çok istanbul ankara gibi büyük illerde geçerlidir 4 yıl eskişehirde taşadım trafiğin t si yoktu orda bence mantığınuz yanlış küçük şehirdekilerin suçu ne o zaman?

O zaman sana şöyle söyliyeyim... bu vergi sistemi iyice düşsün.. herkez alabildiğine araba alsın.. hatta hafta sonları kullanmak için başka araba, av'a felan gitmek için küçük bi suv felan alsın.. gün gelip yakının biri rahatsızlandığında ambulans 1 2 saat sonra gelirse bu durumdan şikayetçi olmak yok...

Kaç kere denk geldim ambulans bizle birlikte trafikte öyle bekledi.. en son yapacak birşey bulamayıp kaldırıma çıkıp gitti... ( şanslıydı kaldırım o kadar yüksek değildi.. Kaldırıma çıkamayadabilirdi..)

Bu başka birşey... Birde herkez araba aldığı zaman bu durumdan sıkılanlarda toplu taşıma araçlarına yüklenicek.. Şuan bile millet metrobüs gibi ulaşım araçlarında tıklım tıklım gitmekten sıkıntılıyken öyle bi durumda millet iyice isyan eder..

yani haklı olabilirsin küçük şehirlerin suçu yok ama senn dediğin gibi olmuyor mlsf...

Ki belki sen lüx bi araca binemiyo olabilirsin ama şuan geçim durumu iyi yada kötü bi çok kişinin yine iyi yada kötü bi arabası var.. Vergilerin düşürülmesi iyi yada kötü araca binen kişilerin daha lüx araçlara binmesi demekte oluyor...

he bu arada sen bu vergi diliminden isyan ediyosun ancak büyük devlet diye adlandırdığın ülkelerde 1 kuruş vergi kaçır bakalım neler neler oluyor.. Şuan gereksiz şeylerden fazla vergi alınmasının sebebi etrafında yada etrafımızda seni beni salak yerine koyupta vergi kaçıranların yüzündendir...

Yurt dışında hayat güzeldir.. Kimse kimseyi tutmuyor türkiye'de.. varsa imkanınız biner uçağa gidersiniz iş olanakları gayet iyi.. Kültür dil gibi şeylerde sıkıntı çekmezseniz yaşar gidersiniz... bi çok tanıdığım yurt dışında yaşıyor çevrelerinden ötürü mutlulular.. Dediğim gibi iş imkanlarıda iyi, ancak sana verdikleri kadarda isterler.. Senn molanı kullanmanı vs. her konuda yardımcı olur haklarını bilirler.. ancak iş saatinde bi sigara içiyim bi şunu yapiyim aman o bu şu gibi şeyler yok... 1 saat fazla çalışırsan ona göre paranı alırsın.. shadow'un dediği gibi bizim ülkemizde 2 zor'a geldi diye iş beğenmeyip ondan sonra işsiziz diye ağlayanlar'a pek gelicek birşey değil anlayacağınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Closer -- 21 Haziran 2013; 17:54:33 >

• Bu konulardan sonra gurbetçi gelin alma iştahım artıyor
  • quote:

Bu iş beğenmeme geyiği de yeni türedi sanırım. Teknosa'da reyon görevlisi olmak istemiyor vatandaş 4 sene okuyup. Bu mudur ağzınıza doladığınız şey? Çalışan nüfusun ne kadarı asgari ücrete talim? Ne kadarı istediği mesleğe sahip ya da ne kadarı istediği çalışma şartlarına sahip?

İş beğenmiyormuş insanlar. Vay anasını. :) Sanırsın kiloyla dağıtıyorlar bu işi memlekette. Mezun olmuş adamın önüne 3-5 sene iş tecrübesi şartı koyanlar utansınlar. Hem okuyup hem çalışın diyen yüzsüzler utansınlar. 50 saat eşek gibi çalışıp, asgari ücret + kamyonla fırça, azar, gözdağı yiyenlerin iş beğenmemelerini çok görmeyin.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.