Şimdi Ara

AUDİ A3-MERCEDES A180-BMW 1.16-VW GOLF

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
7.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu dört araç arasında tercih yapsanız hangisini tercih ederdiniz? 2011-2015 arası modelleri düşünüyorum. Bilhassa kullananlardan yorumlar bekliyorum.
    Araçları full ya da full e yakın almayı düşünüyorum.
    Öncelikle sorularım var kullanıcılara;
    -Golf çok arıza veriyor, sürekli bir sıkıntısı oluyor yani masrafı çok oluyor diye duydum, doğru mudur?
    -A3'ün 1.4TFSI modelini alsam yakıt durumu nedir? Çok yakıyor mu bu araçlar?
    -BMW 1.16'ya verilecek paraya değer mi? Araç pişmanlık yaratır mı?
    -Mercedes performans açısından hayal kırıklığına neden olur mu?

Teşekkürler.

• Bence a3 şuan 75-77 arasına alınabiliyor baz modeli. Duşunun derim. Saglam ve güvenilir aractir içlerinde en iyisidir. Bana göre.

Saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 araca da baktım. A180 AMG'leri 90'ın altına temizini bulmak zor o yüzden eledim, 116i Sportline paketleri 80-90 bin TL arasına bulmak mümkün fakat arkası dar geldi, A3 eski kasa dizel otomatikleri 75 bin civarına bulunabiliyor fakat şanzıman soru işareti, km de fazla. Yeni kasa olsun derseniz 1.4 TFSI DSG'leri biraz dolu olunca 90 bin TL civarında. 0 Golf siparişi verdim bir sürü donanım eklettim ve manuel aldım daha gelmesine 2 ay var fakat sürekli acaba premiumlara da mı baksam diyorum her seferinde vazgeçiyorum.
  • Golf ne tuttu ?

• Golf ne hocam ya. Bari focus- astra falan deseydiniz de golfün ne işi var o araçlar arasında 😂😂

• Golf al hocam içlerinde en mantıklısı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnurD7

4 araca da baktım. A180 AMG'leri 90'ın altına temizini bulmak zor o yüzden eledim, 116i Sportline paketleri 80-90 bin TL arasına bulmak mümkün fakat arkası dar geldi, A3 eski kasa dizel otomatikleri 75 bin civarına bulunabiliyor fakat şanzıman soru işareti, km de fazla. Yeni kasa olsun derseniz 1.4 TFSI DSG'leri biraz dolu olunca 90 bin TL civarında. 0 Golf siparişi verdim bir sürü donanım eklettim ve manuel aldım daha gelmesine 2 ay var fakat sürekli acaba premiumlara da mı baksam diyorum her seferinde vazgeçiyorum.

Hocam bende A180 AMG var ve tertemiz. 90'ın biraz aşağıdasına bırakmayı planlıyorum ama henüz ilanı koymadım aracın. İlgilenirseniz görüşebiliriz.

Özellikleri : Standart AMG paket + dizel + manuel + metalik renk

• Konu sahibi arkadaşa yardımcı olmak açısından söyliyim dizel A180 AMG paket sahibiyim. Dizel + Otomatik alıcaksanız performans olarak üzebilir, ben gidip test ettim ve manuel vites almakta karar kıldım. Onun harici çok memnunum arabadan.

Hatta geçen gün bir arkadaşımın otomatik versiyonunu kullandım, iyiki manuel almışım dedim.

Bu arada bu aracı alacaksanız AMG paket alın. AMG almadıktan sonra golf'ten bir artısı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Donald Draper -- 4 Temmuz 2016; 0:52:47 >
  • Ben 1.16 alırdım

• Bütün sorularınızın cevabı Evet .

• İyi okuyun lütfen.
  • Bütün cevapları ayrı ayrı okudum teşekkür ederim ilginiz için..
    Biraz daha bekleyelim..
  • Tabiki tidiay golf.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Golf boş araba.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çoluk çocuk yoksa bmw 1.16 tercih et derim arka taraf baya bi dar aileye pek uygun değil boyun uzunsa ön koltuklar tat vermiyor spor koltukları bilmiyorum 1.16i ortalama 8-8.5 yakıyor
    Kalite olarak ben en çok audiyi beğenmiştim golfün upgrade hali
    A180 hiç kullanmadım pek bişey diyemicem ama sevemedim gitti nedense

• 1.16 kesinlikle
  • a serisi premiumlar arasında sınıfının en kötüsü.

Konfor,geniş iç mekan kalite hız isteyen a3 alır Sürüş zevki isteyen 1 serisi alır. Arabayla 2 kişi gezerim arkaya nadir birileri biner sürüşü zevkli olsun diyorsan 1 al,Eğer arkaya oturanlar rahat otursun ailemle arkadaşlarımla gezmeyi severim konforlu olsun diyorsan a3. Diğer 2 seçeneği ele bence.

Golf bunların yanında tercih edilecek araba değil başta marka algısından dolayı.

Benim tercihim C segmentinde A3 ten yana. Ne zaman görsem a3 sportbacklere dönüp bir daha bakarım ne güzel araba yapmışlar diye. Kırmızı ise hele çok güzel duruyor. Yeni 1 de güzel aslında ama içini beğenmedim dediğim gibi. Kızılay dağıtmış gibi her sokaktan a3 fırlamasını kafaya takmıyorsanız alın gitsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DD82B0187 -- 9 Temmuz 2016; 5:54:18 >
  • BMW biraz daha ağır basmaya başladı, arkada ki darlık benim için önemli değil, bekar adamım :)
  • crespo61 kullanıcısına yanıt
    almadan önce bana da arkası dar diyorlardı, evet biraz dar. Sonra düşündüm, arkayı kaç defa kullanacağım, araçtan beklentim sürüş zevki mi, konfor mu, milleti gezdireyim mi diye. Bir daha mı geleceğim bu yaşa dedim, sürüş zevki ağır bastı ve 1.18i aldım. Kardeşimde Golf 6 var ve sağolsun o da çok yardımcı oldu bu kararda. Benden bir süre önce arkadaşım sıfır A3 aldı hatta ve açıkçası Golf'ten öyle çok bir farkını görmedim. Sonuç, en doğru kararı vermişiz Aracın sürüş zevki, tepkileri çok farklı. 1 serisini ben kesinlikle tavsiye ederim hocam. A180 i bilemeyeceğim. Yalnız geçenlerde merakımdan bayide incelemeye gittim, arkası 1 serisi kadar, bagajı daha küçük ve ön konsol çok yüksek geldi 1 serisinden sonra. Sürüşüyle ilgili hiç birşey diyemeyeceğim. İkisini de kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler bu konuda.

• autoshow birkaç ay önce 1, a ve golf karşılaştırması yayınladı. araçlar benzinli miydi dizel miydi hatırlamıyorum ama 1. olanın golf olduğunu hatırlıyorum. şahsen 1 serisine bindim ve çocuk mezarı kadar dar geldi bana. bmw veya mercedes alacak param olaydı 3 ve c serisinden aşağısına bakmazdım. gerçek mercedes ve gerçek bmw o serilerden başlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.