Şimdi Ara

bmw 1.18i-audi a3-golf 7,5-mercedes a200 amg

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2018 model araç almayı düşünüyorum kararsız kaldım. Fikirlerinizi duymak istiyorum araçların artı ve eksileri için. 4 Aracında fiyatları aşağı yukarı birbirine yakın ama donanım olarak farklar mevcut.

A200 AMG 190.900
    BMW 1.18i 181.500
    A3 Sportback COD 1.5 Turbo FSI 150 hp Sport S tronic PI. 204.733
    Golf 1.4 TSI 150 PS DSG highline 165.800

Yılda 10000 km yapıyorum ortalama o yüzden dizellere hiç bulaşmadım. bu araçların benzinlileri için kullanan arkadaşlardan yakıt tüketimlerini öğrenmek isterim. yakıt tüketimi benim için önemli yola çıktığımda depoya bakıp durmamak insanın içini rahatlatıyor :) çok agresif araç kullanan biri değilimdir beni çıldırtmadıkları sürece :) yaşım 29 bu arada

eski aracım 2013 model golf manuel. yeni sattım. ilk defa otomatik vites(eşiminde rahat kullanması için) araç alacağım. 3 kişilik çekirdek bir aileyiz. eşim ben ve 2 aylık oğlum. alacağım aracın 4-5 sene beni götürmesi gerekiyor. hb araç bize yeterli diye düşünüyorum 3 kişiyiz neticesinde.4-5 sene sonra sedan a geçerim.

kişisel yorumlarım aşağıdaki gibi.
    -2017 ve öncesi için mercedes beğenmiyordum. haziran ayında gelecek olan yeni kasa a200 ler beni mest etti.o yüzden listeye koydum. ve donanım ve teknoloji açısından dolu bir araç.
    -bmw m kasa donanım olarak çok eksileri var. Ektra olarak sanruf hız sabitleyici vs vs eklemek gerekecek.ayrıca 2019 yılında kasa değiştirecek olması da beni endişelendiriyor çok zarar eder miyim diye.Ama çok zevkli bir araç bu yüzden çok beğeniyorum.
    -a3 hakkında pek bilgi sahibi değilim.
    -golf highline versiyonu tatmin edici bir doluluğa sahip extra ekleteceklerimde var eğer alırsam diğer araçlar ile fiyat olarak kafa kafaya geliyor neredeyse. golf ün pazarı da fazla. pek değer kaybı yaşamıyor.

Sizlerinde fikirlerini duymak isterim. Yardımcı olursanız sevinirim

• 4 ü arasından direk 118i diyip geçiyorum. 4 aracın hepsine binmedim ama showroomda hepsine oturup inceleme fırsatı buldum. Bmw 1 serisine binerken sanki 3 serisinden farksız bi arabaya biniyormuş hissi uyandırıyor. D segmentine bence hafifte olsa göz kırpıyor. Özellikle o büyük kaputunu görmek koltuğun en aşağıda olduğu durumda bile kaputun tamamını görebilmek gerçekten heybetli bi arabaya biniyormuş hissi yaratıyor.

Performans olarakta tatmin eder. Zaten 1.5 136 beygirlik 3 silindirli motor tam 1 serisine gidecek nitelikte. 318i kullandığım için söylüyorum

EDİT: Bmw için yazdığınız bişey dikkatimi çekti. 2019 da kasa değiştirecek demişsiniz evet ama önden çekişli bi şekilde gelecek bunuda belirteyim. Şuan ki 1 serisini aldığınızda sınıfındaki tek arkadan itişli c segmenti arabayıda almış olacaksınız. Bu fırsat bu keyif bir daha gelmeyecek. Biraz paraya kıyın ve en azından hifi hoparlörlü sunrooflu ve hız sabitleyici 3 lüsünü 1 serisine vermeye çalışın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 7 Mayıs 2018; 21:37:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• MeGaDave06 kullanıcısına yanıt
    Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Gönlüm 1.18 den yana dediğiniz gibi alırsam eğer sanroof ve ses sistemini ek olarak alırım. Hız sabitleyiciyide hediye ediyorlarmış. Bakalım 50.000 Tl sıfır faiz kampanyasıda geldi mayıs ayına özel. 2 hafta içinde kararımı vereceğim gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Previus

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Gönlüm 1.18 den yana dediğiniz gibi alırsam eğer sanroof ve ses sistemini ek olarak alırım. Hız sabitleyiciyide hediye ediyorlarmış. Bakalım 50.000 Tl sıfır faiz kampanyasıda geldi mayıs ayına özel. 2 hafta içinde kararımı vereceğim gibi
    Ne oldu hocam merak ettim ? forumda dolaşırken denk geldim kararınız ne oldu aldınız mı şuan neye biniyorsunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.