Şimdi Ara

AUDİ A3 1.2 TFSI Motor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar herkese, 2016 model 1.2 TFSI 110 hp audi a3 almayı düşünüyorum. Daha doğrusu denk geldi.

Anladığım kadarıyla yaygın bir motor değil. Araç HB beygir gücü yeterli geldi. F/P gibi duruyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Kullanan ya da fikir yürütenler yazarsa çok sevinirim. Arada kaldım biraz.

60k km, tek far değişmiş, 645k anlaştık bu arada. Attraction paket.

• attraction biraz fazla boş paket olarak kalıyor, o paraya göre en azından ambition paket olsaydı standart şeyler (yağmur-far sensörü, park sensörü vs.) gelmiş olurdu. o paraya göre çok az donanım alıyorsunuz bilginiz olsun hocam.
  • Hocam 1.2 TSI motor VW grubunda 2013 yılından beri kullanılan bi motor. Sorunsuz sıkıntısız. A3te de Golfteki ile aynı ünite kullanılıyor yeterli bir motor. Manuel olması düşündürür sadece. Bir iki donanım eksiği var Attraction paketin. Geri kalan her şey için kaliteli bir araç.
  • suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    Attraction paketlerde de saydıklarınız standart diye biliyorum, sadece ön park senaörü yok.
  • mur@t_333 kullanıcısına yanıt

Hocam ambiante paketmiş. Araç otomatik. 1.2 motor çok az ilan var bir tek o düşündürdü. Yoksa aracı ben de beğendim ama satma kısmında sorun olur mu acaba dedim

hız sabitleyici yok gördüğüm kadarıyla. Onun dışında benim 2010 audi ile aynı 😀 park sensörü, yağmur-far sensörü, dikiz aynası karartma vb biraz daha basic şeyler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cenk -- 11 Aralık 2022; 21:32:57 >
  • suatcagdas S kullanıcısına yanıt

Ambiante imiş hocam ben yanlış yazmışım. Benim şu an 2010 audi a3 attaction paket hepsi var. Hatta bu aracın tek artısı bluetooth ve ekran olması o da düşündürdü biraz beni. 🙂

• Cenk C kullanıcısına yanıt

Audi A3 Sline da bile hız sabitleyici yok. Çok ilginç ama B sınıfı araçlarda bile standart olabilecek donanım, en dolu C sınıfı premium araçta olmayabiliyor.

1.2 motoru daha önce Jetta'da deneyimlemistim. Performans/ yakıt tüketimi oranı olarak fena değil. Yani standart kullanıcı için performans normal, sakin kullanımda da pek yakmayan motor.

Artık yerini 3 silindirli 1.0 TSI motora devretti. Bence 1.0 motor daha başarılı ama 1.2 de idare ediyor işte. Daha eski 1.4 gibi yağ yakma sorunu da yok sanırım. Bu grubun turbo benzin araçlarının çoğunda olabiliyor. 1.8 A4 için sürekli bagajda yağ taşıyoruz. Bayağı eksiltiyor. Başka arkadaşım 1.4 TSI motoru sandık motor ile değiştirmişti.

• Cenk C kullanıcısına yanıt
    1.2 4 silindirler 1.0 3 silindirden daha başarılı
  • Hepinize çok teşekkür ediyorum. Almaya karar verdim gibi görünüyor 🙂
  • sanırım en sorunsuz A3'ü aldınız :) 1.2 TFSI gerçekten uzun ömürlü...dertleri çok olmayan optimum bir seçenek...

güzel günlerde kullanın...

bende şayet denk getirebilirsem 2013-2015 model yılı tek kapılı A3 arıyorum

... tek kapı model çok az sayıda gelmiş...cabrio çok istiyordum ama fiyatları 1M K ve üzeri ...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.