Şimdi Ara

Asus P5Q serisi anakart kullananlar buraya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.765
Cevap
8
Favori
193.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 ay
  • Cevaplayan Üyeler 451
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 224
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 4 saat 20 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 8
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • dikmenibo (455 mesaj) MAICO (224 mesaj) lapry (210 mesaj) designr (126 mesaj) ZbrCED (105 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (30 mesaj) Mobil (6 mesaj) Uygulama (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Anakart >> Asus P5Q serisi anakart kullananlar buraya
Giriş
    1 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar . Bende Asus p5q green anakart kullanıyorum. Bir tane işlemci almak istiyorum hangileri uyumludur . Bende suan intel core 2 Duo 6420 var . 6420 den başka kullanılabilir mi ?
    |
    |
  • Er
    1 Mesaj
    merhaba, benim anakartta şöyle bir sorun var ; bilgisayar açılmıyor fakat anakart üstündeki power reset butonlarının ışığı yanıp sönüyor. O butonlar ne işe yarıyor ve sorunu nasıl çözebilirim?
    |
    |
  • Yarbay
    2005 Mesaj
    Arkadaşlar bende şu an için 4gb ram var ve bunları 16gb yapmayı düşünüyorum. Zaten anakart maksimum 16gb destekliyor. Aşağıdaki linkte 4gb lık modüller var daha önce bu modüllerden 4 adet kullanan oldu mu? Herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım?

http://www.n11.com/hynix-4gb-ddr2-800mhz-pc2-6400u-tek-modul-ram-P36776667
    |
    |
  • Çavuş
    81 Mesaj
    vay be kaç sene geçmiş:D hala bnm gibi p51 deluxe kullanana kaç kişi var acaba:)
  • Binbaşı
    1003 Mesaj

ben hala p5q pro kullanıyorum canavar gibi maşallah bir kez bile arızalanmadı.
    |
    |
    chemist18 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    81 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hayatibebek

ben hala p5q pro kullanıyorum canavar gibi maşallah bir kez bile arızalanmadı.

bnde p5q deluxe den memnunum valla bakalım nereye kadar götürecek xeon işlemciyle:D ama 50 derecelerin üstünü görüyor kart sonu pek hayra alamet değil:)
  • Binbaşı
    1003 Mesaj

50 derece üstünü ney görüyor ? ne yaparken görüyor ?
    |
    |
  • Çavuş
    81 Mesaj
    quote:

50 derece üstünü ney görüyor ? ne yaparken görüyor ?

anakart 50-52 lere cıkıyor valla oyun oynarken.
  • Binbaşı
    1003 Mesaj

benim güney köprüsünü ekran kartı fanı denk geliyor o soğutuyor. kuzey köprüsü içinde ufak bir fan aldım tam üstüne gelecek şekilde onu bağladım. Kuzey köprüsü daha çok ısınıyordu benim, şimdi ısınan pek birşey kalmadı. Sizde böyle bir çözüm uygulayabilirsiniz etkili oluyor.
    |
    |
  • Çavuş
    81 Mesaj
    quote:

benim güney köprüsünü ekran kartı fanı denk geliyor o soğutuyor. kuzey köprüsü içinde ufak bir fan aldım tam üstüne gelecek şekilde onu bağladım. Kuzey köprüsü daha çok ısınıyordu benim, şimdi ısınan pek birşey kalmadı. Sizde böyle bir çözüm uygulayabilirsiniz etkili oluyor.

sizin sıcaklık ne alemde anakartta.
  • Binbaşı
    1003 Mesaj

bende kuzey köprüsünü göstermiyor aida64 vs işe yaramıyor sadece güney gösteriyor o da bilgisayarı zorlarsam ancak 50 dereceyi görüyor. Ama kuzey köprüsü cayır cayır yanıyordu, örnek vermek gerekirse hdd nin sıcaklığı ortalama 40 derece gösteriyor ve elimi rahatlıkla bastırabiliyorum ancak bu kuzey köprüsüne 5sn den fazla tutamazsın o kadar yanıyordu yani. Neyse ki işte fan taktım artık ılık bi sıcaklık oluyor elimi rahatlıkla tutabiliyorum.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    585 Mesaj
    |
    |
  • Yarbay
    3379 Mesaj
    p5q deluxe için 64bit 8.1 pro driver bulamıyorum arkadaşlarım nasıl bulabilirim elinde olan varmıdır?
  • Yüzbaşı
    591 Mesaj

P5Q seri anakartların tüm sürücüleri Windows 8.1'in içine entegre edildiği için artık ayrıca indirmenize gerek kalmadığından, ASUS sitesine koymuyor. Sorun yok yani zaten Windows'u yüklediğinizde tüm güncel sürücüler de kurulmuş halde oluyor gibi düşünebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wakari_mayo -- 20 Haziran 2018; 14:46:55 >
    |
    |
    FRED BAKER kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Uzaklaştırılmış 30 gün cezanın, 29 gün 19 saat 41 dakika kadarı kaldı.

anakartınızda MUHTEMELEN BİR ARIZA var. duruyor mu?
    |
    |
    maverickoe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    737 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mikail13

anakartınızda MUHTEMELEN BİR ARIZA var. duruyor mu?
    Vay be 5 yıl sonra cevap geldi sağolun hocam evet duruyor Hatırladığım kadarıyla yanlış sokete takmıştım o yüzden hızı ayarlanmıyordu
    |
    |
  • Binbaşı
    1319 Mesaj

https://mobile.donanimhaber.com/chassis-intruded-hatasi--18769369

Bunları denediniz mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Korayvu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Emekli Yönetici
    2871 Mesaj

• Yarbay
    10436 Mesaj

Sata2 hizlarda calisir.
    Farkli test programlrinda gorursun.gozle fark zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Cool Boy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2532 Mesaj
    O dönem P5Q ile P5KC arasında kalıp P5KC almıştım, halen kutusunda sıfır gibi duruyor. :)
Reklamlar
Masal Oku
En ucuz kedi maması fiyatları
Sohbet
Webtures SEO;SEO Nedir?
ankara gülüş tasarımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,422
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.