Şimdi Ara

Asus P5Q serisi anakart kullananlar buraya (187. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.765
Cevap
8
Favori
198.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SA arkadaşlar p5q se anakartım var. Yeni cpu fanı taktım ayakları tırnakları sağlam oturttum sorunum ise şu: Biosta ve windows açıkken Fan hızı 3000-3200 arası değişiyor. Ayarlardan silent yaptım olmadı standart yaptım olmadı turbo yaptım yine aynı değişmiyor. Nasıl düzeltebilirim?
  • SA arkadaşlar,

P5Q SE anakartım var. Yeni cpu fanı taktım ayakları tırnakları tam oturttum. Fakat sorunum şu: Biosta ve windows açıkken fan hızı 3000-3200 arası çalışıyor. Silent yaptım olmadı standart yaptım olmadı turbo yaptım yine aynı düzelmiyo. Ne yapmam lazım
  • Arkadaşlar p5Q deluxe anakartım var uzun süredir bir açılıp bir açılmama sorunu var. Açılınca sorunsuz çalışıyor.
    Lehim çatlağı felan var sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozbi

Arkadaşlar p5Q deluxe anakartım var uzun süredir bir açılıp bir açılmama sorunu var. Açılınca sorunsuz çalışıyor.
    Lehim çatlağı felan var sanırım.

benzer sorun bende de var galiba. 2 3 ay önce format attıktan sonra pc'nın açma tuşuna baştığımda 4 5 sn elektrik gidiyor sonra kendiliğinden tekrar açılıyor sorunsuz bir şekilde çalışıyor.
  • yok o normaloverclock yapınca oluyordu bende. Benimki bazen 50 kere denesende hiç açılmıyor, bazende açılıyor kafasına göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozbi -- 2 Ağustos 2013; 21:25:32 >
  • Merhaba,

Asus p5QL pro anakartim sata diskim var.
    Bir türlü format atamiyorum. Calisan bir cd normalde ama bir türlü kurulum yapamıyorum. Uzun süre bekleyip, "dosyaların kullanılabilir olduğundan emin olun" uyarısı ile karşılaşıyorum. Biostan herhangi bir ayarı varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: demirbas24

Merhaba,

Asus p5QL pro anakartim sata diskim var.
    Bir türlü format atamiyorum. Calisan bir cd normalde ama bir türlü kurulum yapamıyorum. Uzun süre bekleyip, "dosyaların kullanılabilir olduğundan emin olun" uyarısı ile karşılaşıyorum. Biostan herhangi bir ayarı varmı?

1TB'lıkdisk vardı 2'ye bölereken denediğim zaman bu hatayı alıyordum. Tek bir sürücü olarak bıraktığımda (C-D olarak bölmeden) hiçbir hata ile karşılaşmadım. Hata ile karşılaşan olursa deneyebilir.

Teşekkürler
  • p5q anakaertım var güney köprüsü ısısı el yakıyor normal mi karsısına fan koydm sıcaklık iyi oldu. bu sorun diger kullanan arkadaslar var mı? voltaj degerleri auto da.
  • Asus P5Q SE anakartıma ddr3 ram takılır mı ?
  • Bu Anakart için ddr3 8 GB ram almayı düşünüyorum şöyle ucuzundan ve uyumlu RAM bilen varsa yazıversinde araştırayım biraz.
  • Bu anakart için DDR2 800 Mhz 'lik ram kullanmanız gerekiyor.
  • Arkadaslar, P5Q anakartimla Pentium D820 islemciyi sorunsuz calistirirken ayni sisteme Core 2 Duo E8400 taktigimda bilgisayar acilmiyor. Bios'u en yeni surumune guncelledim, yine de bir sey degismedi. Fikri olan var mi?
  • ukayl06 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: zgrcn

Arkadaslar, P5Q anakartimla Pentium D820 islemciyi sorunsuz calistirirken ayni sisteme Core 2 Duo E8400 taktigimda bilgisayar acilmiyor. Bios'u en yeni surumune guncelledim, yine de bir sey degismedi. Fikri olan var mi?

E8400 farklı bir bios versiyonlarında çalışıyor olabilir, birde rami değişmeyi dene.
  • Efsane seri... Düz versiyonu 3,5-4 sene kullanmıştım, 24 pin girişinin yeri unutulmaz

quote:

Orijinalden alıntı: ukayl06

Bu anakart için DDR2 800 Mhz 'lik ram kullanmanız gerekiyor.

1066-1200 de olur.

P5Q'yu Mushkin 2x2 1066'larla kullanmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: false shepherd

Efsane seri... Düz versiyonu 3,5-4 sene kullanmıştım, 24 pin girişinin yeri unutulmaz

quote:

Bu anakart için DDR2 800 Mhz 'lik ram kullanmanız gerekiyor.

1066-1200 de olur.

P5Q'yu Mushkin 2x2 1066'larla kullanmıştım.

ddr3 ram çalışmı diye sorunca bende en az ddr2 800 mhzlik tavsiye ettim.
  • quote:

quote:

Arkadaslar, P5Q anakartimla Pentium D820 islemciyi sorunsuz calistirirken ayni sisteme Core 2 Duo E8400 taktigimda bilgisayar acilmiyor. Bios'u en yeni surumune guncelledim, yine de bir sey degismedi. Fikri olan var mi?

E8400 farklı bir bios versiyonlarında çalışıyor olabilir, birde rami değişmeyi dene.

ramleri de degistirdim, birebir ayni anakart ve islemciyle calisan baska bir makinadaki kingston ramleri taktim, yine sonuc degismedi. makina aciliyor ama ekrana goruntu gelmiyor, simsiyah kaliyor.
  • quote:

quote:

quote:

ramleri de degistirdim, birebir ayni anakart ve islemciyle calisan baska bir makinadaki kingston ramleri taktim, yine sonuc degismedi. makina aciliyor ama ekrana goruntu gelmiyor, simsiyah kaliyor.

İşlemci bozuk olmasın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

İşlemci bozuk olmasın.

hayir, islemci baska bir bilgisayarda denendi, calisiyor. cok ilginc gercekten.

• Şimdi bu anakartda ddr3 ram çalışır mı çalışmaz mı ?
  • 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.