Şimdi Ara

ASUS N53-SV (i7-2630QM_NvidiaGT540_500GB_4GB)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
966
Cevap
1
Favori
65.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ASUS N53-SV (i7-2630QM_NvidiaGT540_500GB_4GB)

İşlemci İşlemci Tipi Intel Core I7
    İşlemci / Hızı Intel Core i7-2630 2.0GHz Turbo up to 2.93G / 6M Ön bellek
    İşlemci Hızı Aralığı 2 Ghz - 2.9 Ghz

Hafıza (Ram) Bellek Yuvası 2
    Sistem Belleği MHz 1066 MHz
    Sistem Belleği (Ram) 4 GB

Ekran - Grafik Ekran Kartı Hafızası 1 GB
    Ekran Boyutu ( " ) 15.6"
    Ekran Kartı nVIDIA GeForce DDR3 NVidia GT540M Harici 1Gb
    Ekran Özelliği 15.6" / 1366x768 HD LED backlight,Color-Shine (Glare-type),Asus Splendid Video Intelligent Technology

Sürücüler Sabit Disk Hızı 5400 RPM
    Hard Disk (Sabit Disk) (GB) 500 GB
    Optik Sürücü Optik Blu-Ray Okuyucu[sx-077v modeli için] / DVD Yazıcı Combo

Bağlanabilirlik Bluetooth Var
    Dahili 3G Modem Yok
    Ethernet 10/100/1000 Gigabit Ethernet Lan
    Fax Modem Yok
    Firewire Yok
    Hdmi Var
    Wireless WiFi 802.11b/g/n
    Usb Sayısı 1 adet USB 3.0 + 3 adet USB 2.0

Sistem Özellikleri Chipset Intel
    Kamera Var
    Klavye Türkçe Q Numerik Klavye, TouchPad[multitouch var]
    Marka Asus
    Parmakizi Okuyucu Yok
    Pil Ömrü 6 Cell Li-ion 1 - 3 Saat Arası Kullanım Odaklı Değişim Süresi

Yazılım İşletim Sistemi Windows 7 Home Premium

Taşınabilirlik Ağırlık 2.71 KG

Asus'un yenilerde piyasaya sürdüğü orta-üst seviye denilebilecek bir dizüstü.
    Halihazırda bildigim kadarıyla iki modeli var:sx-062v ile sx-077v
    Bu iki model arasındaki tek fark Blu-RayDisc okuyucu(yazıcı degil).
    Eksen'den bu hafta aldım, kullanıyorum mutluyum dolar yükseldi bu hafta biraz daha yükselmis fiyatı

Ekran kartı performansı
    5730 düzeyinde. İki oyun deneyebildim yalnızca, evde olmam ve internetin kotalı olması dolayısıyla. Ara tatil sona erince okulda interneti somurme operasyonu vesilesiyle oyun performanslarını ve ekran goruntulerini eklemeye calısıcam.
    Denedigim oyunun biri FarCry 2, UltraHigh - 1366x768 - 4X AA 22-26 fps civarında dolasıyor.

Digeri GTAIV-EFLC idi, 17-23 fps arası tüm ayarlar "High" ve 'distance'lar 60 iken 1366x768 de. [fraps kullandım]

Batarya suresi
    Acıkcası beni tatmin etmedi tam dolu sarjla GTAIV yalnızca 1 saat 5 dakika kadar oynayabildim.Yalnızca müzik dinlenirse 2 saatten uzun gidiyor,bekleme durumunda 3 saati geciyor.

Ses sistemi
    Müzik diyince, Bang&Olufsen ICEpower teknolojisi kullanılmıs hoparlörler icin, diger dizüstülerin arasından sıyrılıp hafifce üst sıralara cekmis kendini.Bir dizüstü icin beni tatmin etti sesi dinledigim tarz saglam sistemler gerektirse de(trance) keyifle dinleniyor.

Kasası
    Cok saglam duruyor gercekten gerek gorunus olarak gerekse dokundugun zaman hissettiyor kendini.

Agırlıgı
    Bu ekran boyutundaki dizüstülerle asagı yukarı aynı belki 100-200 gram kadar hafif denilebilir.

İşlemci
    Intelin 2. nesil işlemcilerinden Sandy Bridge ailesinden i7-2630, 2.0 ghz hızında çalışıyor ve notebookcheck.com un testlerine gore superPi 647 sn de tamamlanmıs. i7-740QM in 816 sn de tamamlasıyla kıyaslanmıs yani asagı yukarı(yalnızca bu testle kesin sonuca varılamaz ama) %20 kadar bi performans artısı var denilebilir yeni nesilde.
    Son dakika: Bu işlemci soketine sahip bütün anakartların sata2 portunda zamanla performans kaybına yol acan bi soruna sahip oldugu ortaya cıktı gelismeleri takip edin ve simdilik bu anakartları dolayısıyla bu işlemciye sahip dizüstüleri almayın!

Sıcaklık
    1 saat kadar ,nternet kullanımından sonra havalandırmadan fanın ufledigi hava 36 derece idi.Klavyenin sol üst kısımları 31 derece sag alt kısımları ise 29 derece civarıydı.
    Entegre ekran kartı yüklüyken fan 38 derece üflüyordu, harici ekran kartı devredeyken de 58 derece idi uflenen havanın sıcaklıgı.

Bu dizüstünü düşünenlerin sorularını cevaplamaya calısacagım bu konuda umarım yardımcı olurum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karavanasam_03 -- 2 Şubat 2011; 19:26:14 >

• hayırlı olsun güzel pc ama ekran kartı ati olan model gelir sanırım o daha iyi olabilirdi 6570 mi ne 5730 un bi iyisi gdrr5 900mhz olanı
  • hayırlı olsun tercihin, benchmark testlerinden aldığı puanlar koyarsan alacak arkadaşlarımız için çok faydası olacaktır.

bir de sana bir tavsiye pille kullanırken kesinlikle oyun oynama, hd film izleme bu pilindeki hücrelerin çok hızlı boşalmasına ve zarar görmesine neden olacaktır. prizde takılıyken oynamaya çalış ve keyfini sür güzel makinenin...

bu fotolar senin makineye mi ait yoksa genel piyasadaki fotolar mı?
  • tesekkürler.
    @aragorn20
    piyasadaki fotolar hocam
    cekmeye fırsatım yok yakında ekleyecegim fotoları ve bi kac benchmark.
    @i am not dead
    hocam haklısın 6570 biraz daha performanslı ama ddr5 olmasından dolayı fazla enerji harcıyor performansına gore diye biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karavanasam_03 -- 30 Ocak 2011; 15:37:12 >
  • Gt540 da iyidir sanırım yeni çıktı ama arkadasın dedigi gibi sanırım 6570 populer olacak gibi aslında şey kavgasına dönüşebilir gt425 5650 gibi ikiside birbirine yakın performans farkı pek olurmu bilmiyorum ama lenovo y560 ların yenılerıne onu takmışlar asus taksa daha iyi olurdu
  • öncelikle hayırlı olsun...
    kasa on numara
    ekranı on numara
    ses sistemi on numara
    tek eksisi hdd hızı 7200rpm olasa daha iyi olurdu...
    çok iyi seçim
  • tesekkürler
    eksigi yok degil 7200 olsa iyi olurdu,
    bluray de writer olsaydı falan saysam aksama kadar sayarım
  • ya hard disk problem degil bitane scorpion alıverirsin 16mb 500gb 100 130 lira bişeydi sanırım yada 400 500 e ssd :D 160gb uçar pc ama kasası sanırım benımkınden güzel D: keske ben alırken o modeller olsaydı :D
  • Eski i7 N53'lerin ekranına bakınca piksel piksel görünüyordu ve özellikle beyaz arkaplanda dikine çizgiler görünüyordu. Bunun ekranı da öyle mi ? İmkanın varsa ekranın karşınında bir kaç tane fotoğraf çekip koyabilir misin ?
  • arkadaşlar asus arızalı laptopu nereye gönderiyorduk?
  • Hayirli olsun kardes oncelikle..Laptopun sicaklik degerleri nasil acaba normal durumda ve oyun esnasinda.Su an bu modelle y560p arasinda kaldim artik secicem ben de bir tane..:D
  • Alacaklar sırada bekliyor.Detaylı inceleme bekliyoruz.Yorumlarını kategorize ederek ve renkli başlıklar altında sırasıyla yazarak güzel bir inceleme oluşturabilirsin.Forumdaki birçok başlık altında görmüşsündür.Bu bilgisayarın incelemesine ve testlerine ayrı bir ilgi gösteriyorum da...
  • kasası cok hos ya
  • Kesinlikle hocam çok hoşZarif,sade ve kaliteli görünüş.Tam istediğim gibi ya çok güzelAşık oluyorum bu alete gitgide
  • ah bunun full hd sini bır cıkarsalar hemen alacagım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AtiMX4

arkadaşlar asus arızalı laptopu nereye gönderiyorduk?
  • arkadaşlar bunda kart okuyucu varmı kasada birde sıcaklık ve puanlamaları koyarsan seviniriz sabırsızlıkla bekliyoruz biraz düşsün alacagım bu aleti
  • arkadaşlar bende n53jq almıştım 2 hafta önce ve asus bu modellerde lcd paneli çok kötü seçmiş.white led diye geçiyor ve beyaz renklerde çok patlama oluyor.asus taiwana mail attım.tr deki asus döndü bana,ekran değişmesini öngörmüş taiwan.bence bu n serisinde kullanılan LG LP156WH2 kodlu lcd panel sorunlu.Ben sırf bu yüzden aldığım asus n53jq yü geri verdim.Çok kötü bir lcd panel bana kalırsa ve asusta farkında olacak ki ekran değişimi önermiş.sizde everestle lcd panelin marka ve modeline bakın derim.Eğer bahsettiğim lg panel varsa servise verin değiştirsinler.
  • cihazı almadan bunu nerden anlayacagız peki
  • quote:

Orijinalden alıntı: onboardx
    arkadaşlar bende n53jq almıştım 2 hafta önce ve asus bu modellerde lcd paneli çok kötü seçmiş.white led diye geçiyor ve beyaz renklerde çok patlama oluyor.asus taiwana mail attım.tr deki asus döndü bana,ekran değişmesini öngörmüş taiwan.bence bu n serisinde kullanılan LG LP156WH2 kodlu lcd panel sorunlu.Ben sırf bu yüzden aldığım asus n53jq yü geri verdim.Çok kötü bir lcd panel bana kalırsa ve asusta farkında olacak ki ekran değişimi önermiş.sizde everestle lcd panelin marka ve modeline bakın derim.Eğer bahsettiğim lg panel varsa servise verin değiştirsinler.

hocam ekran kalitesi o kadar mi kotu valla laptop alamaz olduk bu ne :p
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.