Şimdi Ara

Asus 4870 X2 mi yoksa 295 GTX mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
3.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet arkadaşlar bugün bu iki karttan birini alıcam.yaklaşık 7 senedir hiç değişmeksizin ATI kullandım.eğer alırsam bu ilk nvidia chipsetli ekran kartım olucak..yeni kart alma nedenim bende ki powercolor 4870 x2 ekran kartını kıramayacağım birine hediye etmem oldu.. 295 GTX çok iyi bir kart ve 4870 X2 den üstün ama yine de alma konusunda tereddütlerim var..Çünkü 7 senedir ATI'ye çok alıştım..görüşlerinizi bekliyorum.sizce hangisini alayım?

Asus 4870 x2 fiyat 475 dolar
    295 GTX fiyat 450-470 dolar arası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thule -- 17 Ocak 2009; 15:58:54 >

• 1.Madem HD4870x2 Vardı Neden yine Alacaksınki Ve Neden kırmak İstediniz ??
    2.İkisi Arasında GTX295 Tabiki..
  • Yapılan testlere bakılırsa GTX 295 açık ara önde. Ben olsam GTX295 alırdım
  • quote:

Orjinalden alıntı: BaRo55

1.Madem HD4870x2 Vardı Neden yine Alacaksınki Ve Neden kırmak İstediniz ??

Arkadaş kıramıycağı birine hediye etmiş kartı kırmamış ki
  • quote:

kartı sevdiğim birine hediye ettim yani..4870 x2 ye baya alışmıştım.şimdi ne yapacağımı bilmiyorum..
  • Bende 1-2 hafta içinde GTX 295 almayı planlıyorum.Yüksek oc kapasitesi var ve çogu ati taraftarının kötülemesine ragmen(bkz:Kedi ulaşamadıgı cigere mundar dermiş) GTX 295'in yeni gelicek driverlarla daha da güçlenecek ve 4870x2 ile arasını iyice açacagına inanıyorum.Ancak yaz aylarına dogru yeni 40nm lik ekran kartları çıkacak benim gibi yapmayıp orta düzey bir ekran kartı alıp bekleyebilirsen daha avantajlı olursun ama illa şimdi alacaksan tabiki GTX 295
  • quote:

Orjinalden alıntı: Thule

quote:

kartı sevdiğim birine hediye ettim yani..4870 x2 ye baya alışmıştım.şimdi ne yapacağımı bilmiyorum..

GTX 295 al derim
  • Ben olsam gtx295'i seçerdim, testlerde çok daha önde..
  • Testlerde HD4870x2 Uyumlu Driver Varken . Nvidiadaki daha stabil driver değildi.Ve Buna Rağmen Açık ara önde Mesut abininde dediği gibi bu kart önümüzdeki Haftalarda Çok Can yakacak
  • hemen alma biraz bekle derim ati yeni bir seri uzerinde calisiyor ve bu aralar da indirim gundemde tabi tr ye ne kadar yansir orasi supheli sahsen ben olsam 4870x2 alirdim bana gore 295 in sonu da 9800gx2 gibi olacak cunku plx yongasi kullanilmadan sadece sli bridge kablosu ile baglanti yapilan bir sistemde calisiyor ve kart ne kadar performans versede micro shuttering dedikleri olaY bu kartta ozillikle yuksek cozunurlukte kendini belli edecektir bana kalirsa biraz daha bekleyin ve win 7 nin piyasaya surulmesi ile ati de dx 11 destekli kartlarini piyasaya surecektir o zaman almaniz sizin icin daha mantikli olur ancak su anda almak istiyorsaniz gtx285 alin eger ki fiyati ucuz ise secim sizin.

Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dark_town -- 17 Ocak 2009; 16:43:54 >
  • 4870x2
  • quote:

Orjinalden alıntı: Atı Radeon

4870x2

nick - avatar ve tavsiye uymuş dogrusu

Thule

GTX295 al kardeşim sen , azcıkta kastırırsın mis gibi olur
  • gtx 295 tabi ki
  • GTX 295 iyi seçim hele yeni Driverlarda Coşar
  • Bu iki kart arasında GTX 295 al.
    Ama bence Ati'nin 4900 serisini çıkarmasını bekle.Böylece 40 nm GPU'nun keyfini çıkarırsın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: GuitarMania

quote:

Arkadaş kıramıycağı birine hediye etmiş kartı kırmamış ki

Forumda Varya Hani Bazıları Sorun Çıkarınca Kartı Kırcam Diyenler Onlardan Alıştık Bizde...
  • GTX295 bence hiç iyi bi yatırım olmaz onun sonuda 9800GX2 gibi çok acıklı olucak.....

HD4870 X2
  • Sayın arkadaşım Bir süredir Donanımlardan bihaberdarım ama şunu belirtmek isterim 4870x2 de sideport vardı aktif edilmeyen testlerde bu sideport aktif edildimi bence bir süre beklemende fayda var ama GTX295 gerçekten güzel bir kart :) eğer Sideportlu haliyle halen GTX295 önde ise ve fiyatı size normalse 295 almanız akıllıca olacaktır tabi bu MS olayınıda göz ardı etmemek lazım zira 4870x2 nin böle bir derdi olmadığı çok önceden belli olmuştu bence biraz bekleyip ileride pişman olmayın ..... Saygılar.... ( bu Arada 4Ever Amd&Ati :) )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacano -- 17 Ocak 2009; 20:35:14 >
  • önce şu soruyu kendine sor hergün oyun oynuyormuyum eger oynuyorsan al derim bide oynadıgın oyunlar ekran kartın hakkını verecekmmi ?

benim sistemimi günümüz koşullarına göre iyi e8400, p45 ds3r,2*1 800mhz ram 8800gt ekran kartı 500*2 raid 1,5tb *2 arşiv yapıyorum artık oyun oayanyamıyorum zaten eli yüzü düzgün oyunda yok kısacası adamlar pahalı pahalı ekran kartları yapıyolar ama dogru dürüst oyun yok olsada bi elin parmagını geçmez oyüzden biton para verme derim çünkü ben oyun oyanaycak dogru dürüst oyun bulamıyorum secim senin tabi genede
  • İşlemciniz İ7 ise tartışmasız GTX 295 alın derim ortalama %15 fark atıyor 4870 X2 ye . Ama eğer 3.8 GHZ civarı CORE 2 DUO işlemci kullanıyorsanız hemen hemen aynı performansı veriyor 2 kartta..... testlerle alakalı 4-5 siteden link verebilirim....
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.