Yarbay
03 Şubat 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
17 üye
Görüntülenme
Toplam: 117 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Ekran kartını yeni aldım termal macununu herşeyini yeniledim ve temizledim. Daha öncesinde 94 derecede sabit kalıyordu şimdi 82 derecede sabit kalıyor. Bir sorun teşkil etmiyor ama ben daha serin olmasını istiyorum bu yüzden de bu karta uygun bir soğutma tavsiyesi arıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Gametech Archon 9 ARGB kasa kullanıyorum, bu sebepten dolayı standart kule tipi soğutucular ( Daha önce Zalman CNPS 10x kullanıyordum) bu kasaya sığmıyor , maksimum 140mm boyutundan olması gerekiyor. Araştırmalarım sonucunda Gametech Freezer HD 3.0'ı buldum ve aldım. Kasaya tam sığıyor ve fanları Rainbow olarak kasa içinde güzel bir uyum sağlıyor. Soğutma performansı olarak; ben sanırım biraz evham yapıyorum bu konuda, 6 bakır ısı borusundan bir tık daha iyi performans bekliyordum.

İşlemcim i5 8600k @4600mhz'de kullanıyorum. Denemelerim sonucunda sentetik testlerde(5 dk'lık AIDA 64 Sistem Kararlılık Testi) 75 derece, oyun içinde ise ortalama 65-70 derece arası değerler alıyorum.( anlık 70-72-74 dereceleri görebiliyor).

Bu soğutucuyu kullanan arkadaşlar rica etsem test sonuçlarını paylaşabilirler mi? Ben de değiştirme (sıvı soğutmaya geçmek) konusunda fikir sahibi olabilirim belki.

Teşekkür ediyorum, iyi günler diliyorum.

Edit: 01/06/2021

Kasanın kapakları kapalı ve fanlar full hızdayken oyun için sıcaklıklar 1 saat sonra 80 lerin üzerine çıktı. Termal macununu Thermaltake ile değiştirsem de fanlar full hızdayken bile maalesef 4600 mhzde 82 dereceleri buldum.

Sonuç olarak Thermaltake Water 3.0 Performer 120mm Sıvı Soğutma aldım ve sıcaklıklar resmen 20 derece birden düştü. Şuanda 2.5 saatlik oyun sonrasında max sıcaklığım 65 derece (anlık gördü düştü) olarak serin bir şekilde çalışmakta.

Almayı düşünen arkadaşlar 95w işlemcilerini ya overclocksuz kullanmaları gerekecek ya da 65w'a kadar işlemci ile kullanmaları gerekecek.

Arkadaşlar Zalman CNPS10x soğutucum kasaya sığmadığı için sıvı soğutmaya geçeceğim. İşlemcim i5 8600k 4.6ghz auto voltaj'da. Zalman ile max 70 derece gördüm ama sığmadığı için değiştireceğim mecbur. Bu soğutmayı uyguna buldum ama satıcı arkadaş üzerinde 1151 pin yazmadığı için uymaz diyor. Bu konuda bilgisi olan var mı? 1150'ye uyan 1151'e uyar mı ?

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx3258-pc-mhd-32-165hz-1ms-hdmi-display-freesync-full-hd-curved-monitor-p-hbv00000joylf

Arkadaşlar merhaba, linkteki monitörü almayı düşünüyorum. Kriter olarak hem curved hem de 165 hz ve 32" olması beni cezbetti diyebilirim. Ama bazı kullanıcıların full hd çözünürlükte "pikselleri görebiliyorum" tarzı yorumları var. Ben açıkçası şuanki Samsung 24" monitörümde bazı oyunları AMD'nin "Resolution Scaling" özelliğiyle 2k çözünürlükte açıp oynayabiliyorum. Hem fps hem de görüntü farkını rahatlıkla görebiliyorum. Linkteki monitörü alıp bu şekilde oyunları 2k çözünürlükte oynamayı düşünüyorum. Acaba full hd olarak oynadığımda monitörün büyüklüğünden dolayı beni rahatsız eder mi?

Kullanan var mı? Ekran kartı RX 5600xt

Arkadaşlar uzun zamandır araştırıyorum, yeni bir kart alacağım. 5600xt ve 5700xt arasında kaldım. Testlerine baktığımda 1080P için 5600xt yeterli olduğunu gördüm ancak kafamda bazı sorular var. 5600xt 6 GB olmasından dolayı belli bir süre oyun oynadıktan sonra VRAM dolmasından dolayı kasmalar donmalar yaşanıyor mu? Zamanında 8800GTS 320mb kartlarda 1 saat oynadıktan sonra ancak alt tab yaparak crysis oynayabiliyoduk. Bu kartlarda da bu sorunlar mevcut mu acaba? Kullanan, tecrübe eden arkadaşlarımız yazabilirse çok teşekkür ederim. Şimdiden sağolun
Arkadaslar mi 8 kullaniyorum. 155 i arayinca Customer Service diye birsey cikiyo ve sari sayfalar uygulamasina yonlendiriyo. Sari sayfalar uygulamasini silemiyorum. Bunun bir cozumu var mi
Arkadaşlar Asus Rog Rx 480 8 GB kullanıyorum. Performansından memnunum ancak kimi oyunları full ayarlarda hafiften fps düşmeleri başladı. Çift RX 480 mi yapmalıyım yoksa bunu satıp 1070 mi almalıyım. 1080 falan teklif etmeyin bütçem müsait değil.
Bu arada Sistem i5 8600k@ 4.6 GHZ-8 GB Ram- 950W Corsair
Arkadaşlar anakartta 3 giriş var. Logitech z506 surround sistem kullaniyorum. Anakartta haliyle sadece orta girişe takabiliyorum. Bu sefer sadece sağ sol çalışıyor. Ne tür bir kablo kullanmalıyım
Arkadaşlar telefonu bugün aldım ve tüm güncellemelerini yaptım. Eşime de Mi A2 almıştım kamerasını çok beğendim. Yanyana koyduğumda ışık altında çekimlerde Mi 8 bariz önde iken, düşük ışıklarda ekranda kumlanma oluyor ve çekilen fotolarda Mi A2 daha net çekiyor. Herşeyi otomatik olarak bırakıyorum iki telefonu da ancak Mi 8'in gece çekimleri beni hiç tatmin etmedi. Bunun bir ayarı ya da herhangi bir çözümü var mı ?
Arkadaşlar oyunda kanlar pembe renkte çıkıyor ve silahta mermi kalmayınca şarjör değiştiriyor ancak mermi yine sıfır oluyor. Var mı bir önerisi, sanırım ilaçtan kaynaklı bir durum ama düzgün birşey bulamadım
Hakkında
Meslek: Öğretmen
İlgi Alanları: Overclock,Gitar
Forum İmzası:
Sis651-Geforce 2mx400-Geforce 4 mx440 -Fx5200- Radeon 9200-9250-9550-9600xt-Geforce 6200-6600- 6600GT-7100GS-7200GS-7300LE-7300GS-x600xt-x1800GTO-x1900GT-x1950pro-HD2600xt-HD3850-HD4830-HD4770-HD4850-HD4870-HD5870-HD7850-HD7870 EZ- R9 280- R9 280x- R9 290- R9 290x-RX 480
Forum İkinci El İmzası:
İlk Referansım Vicdanım ve İnsanlığımdır..
Alışveriş ve Referans Listem Dükkanımdadır.
Sorunlu Alışveriş==>>Mr.UniquE((Tertemiz kutusunda özellikle pinlerine dikkat ederek gönderdiğim işlemciye 3 pin bilerek yamultmuşsun dedi. İşlemciyi takamadığı için yamulan pinlerin suçunu bana attı.. Herkesten bilgisayarcı ve şerefli olması beklenemez tabi... Şiddetle UZAK DURUN...))
Hakkımda:
Take A Look To The Sky Just Before You Die..!! It's The Last Time You Will... İlk Referansım Vicdanım ve İnsanlığımdır.. Alışveriş ve Referans Listem Dükkanımdadır.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Otomobil
BMW
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Turkcell
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.573
İkinci El Bölümü Mesajları: 1.004
Konularının görüntülenme sayısı: 161.239 (Bu ay: 419)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 451 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.