Şimdi Ara

Askerliğini Tecil Ettirmek İsteyenler(Tecil İçin Şartlar,Gerekenler) (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.528
Cevap
35
Favori
675.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 31.01.2018 de tecilim bitiyor ama şu an örgün eğitimdeyim 7. senemde ben tecil ettirmek istiyorum nasıl yaparım ? 92 doğumluyum 29a kadar tecil ettirmek istiyorum

30.01.2018 de tecil bitiyor üniversitenin 2. dönem kayıtları 4 şubatta başlıyor ne yapmam lazım
  • İyi akşamlar arkadaşlar 13 haziran 1992 doğumluyum lisans öğrencisiyim tecilim 31 aralık 2020 de bitiyo gözüküyo şuan 29 yaş sınırına göre 31 aralık 2021 olması gerekmez mi bilgisi olan cvplarsa çok memnun olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Ben tecilimi e-devlet üzerinden yaptım. 24'ünde de aile hekimini muayenesini oldum ve yeşil ışık yandı. Bugün askerlik durum belgesi sorguladığımda ise,
    31/01/2019 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur. Erteleme nedeni: Sınıf ve tertibat bekliyor yazıyor. Yani 1 ay mı ertelenmiş askerliğim? Açık öğretim okuyorum. Askerlik şubesini aradım adam konuşmak istemedi yoğunuz dedi cevaplayamadı bişey. Bilgisi olan var mı lütfen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: reborn06

Benim tecil 31 aralık 2018'de bitecek. AÖF'te öğrenciyim ilk senem. Tecil etmek için askerlik şubesine gitmemiz gerekiyor mu ? Kimisi öğrenciliğin aktif durumdaysa otomatik olarak uzuyor falan diyordu ama bende öyle bir durum olmadı. Askerlik şubesinden tecil için E-Devletten alınan öğrenci belgesi yeterli oluyor mu ?
    Hocam naptın tecil işini

• Emrelhan E kullanıcısına yanıt
    2 gün önce gittim hocam askerlik şubesine e-devletten aldığım öğrenci belgemle.

Oradaki görevli "sen aktif olarak öğrencisin yök bize ocak ayında öğrencileri bildiriyor teciliniz otomatik olarak uzuyor. senin bir şey yapmana gerek yok. ama sen yinede ocay ayınının son haftasına doğru bizi telefonla ara, eğer tecilin otomatik uzamazsa bu belge ile gelirsin tecilini yaparız" dedi.

Yani öğrencilerin otomatik uzuyomuş hocam, bişey yapmamıza pek gerek yokmuş. Yök bildirir otomatik uzar büyük ihtimalle
  • Merhaba bir şey soracaktım benim tecilim 2018de bitti şuanda 01/02/2019 tarihinde son yoklamaya tabi diyor açık öğretime kayıt yaptırdım (2yıllık) bu yaz . Daha önce 2015 yılında üniversiteye kayıt olmustum ama 1 yıldan sonra hiç gitmedim okul tecil etmişti 2018in sonuna kadar şimdi ne yapmam gerek 1996 doğumluyum.
  • Nrepra N kullanıcısına yanıt
    Aynı durumdayız kardeşim sadece ben 93 luyum 2015 de kayıt oldum 2018 e kadar tecilliydi sonra bitti şu an son yoklamaya tabi diyor şimdi de örgün de öğrenciyim

• 31.12.2018'de tecilim bitiyordu ve e-devlet'ten baktığımda 04.02.2019, son yoklamaya tabi olarak değişmiş. 2011 girişli örgün bir öğrenciyken azami süre dolayısıyla öğrenciliğim sona ereceğinden 2018'de sıfırdan sınava girerek açıköğretime kaydoldum. Kayıt olurken örgündeki kaydım hala düşmemişti ve tecilim ordan ilerlediğinden bitmiş gözüküyor. ( Kendim bizzat kayıt sildirme yapmadım, şu an o okulda öğrenci olarak gözükmüyorum zaten ) Yeniden uzatmak için açıköğretimden alacağım EK C2 belgesi yeterli midir, başka bir belgeye ihtiyacım var mı ? ( 1992 doğumluyum, yaş sorunum yok. )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan_26 -- 2 Ocak 2019; 23:18:33 >
  • Landroid kullanıcısına yanıt
    Ayni durum bendede var hocam hatta bugun tutanaj yedim. Sen nasil hallettin. Bende 4 yillik unv. kaydimi yaptim suan orgun olarak ogrenciyim

• bende 99 doğumluyum 1 sene mezuna kalarak bu sene üniversitemi kazandım örgün eğitim olarak fakat anlamadıgım okul tecil etmedi 2 şubat sondu bende okul tecil eder diye gitmedim bugun bir daha baktım askerlik durum sorgulama belgesine en yakındaki askerlik şubesine gidiniz diyor benim anlamadığım okul neden tecil etmedi? Mezuna bırakıp bu sene üniversite kazananların hepsinde bu durum böyle bende bir stres oldum bir bilgisi olan varmı acaba
  • Arkadaşlar ben 20 yaşımda üniversiteye hazırlanıyordum

Ve askerligimi 2 sene tecil etiirdim

Simdi ben üniversiteyi kazansam ve üniversiteyi bitirsem benim YENİDEN 2 SENELİK TECİL HAKKİM olur mu?

• Bugün eve dönerken çevirme vardı,kimlik kontrolü yapıyorlardı. Kimliğimi aldı baktı ve asker kaçağı olduğumu söyledi. Fakat benim askerliğim 31.12.2019'a kadar tecilli,fakat okulu bitirdim 2 yıllık okuyordum. Yarın şubeye gideceğim bir,sanırım para cezası ödenip tecil ettirebiliyormuş. Bilgisi olan varsa,yardımcı olabilir mi lütfen ya?
  • ARKADAŞLAR AÖF LİSANS İŞLETME 3. SINIFIM ŞUAN .
    ASKERLİĞİM AÖF DEN DOLAYI 2023 YILINA KADAR TECİLLİ.
    BEN AÖF'Ü BIRAKIP İLİŞKİMİ KESME BELGESİNİ ASKERLİK ŞUBESİNE GÖTÜRÜRSEM KAÇ YIL TECİL YAPABİLİRİM?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F95E650A3

ARKADAŞLAR AÖF LİSANS İŞLETME 3. SINIFIM ŞUAN .
    ASKERLİĞİM AÖF DEN DOLAYI 2023 YILINA KADAR TECİLLİ.
    BEN AÖF'Ü BIRAKIP İLİŞKİMİ KESME BELGESİNİ ASKERLİK ŞUBESİNE GÖTÜRÜRSEM KAÇ YIL TECİL YAPABİLİRİM?
    Lise mezunu musun ön lisans mi daha önce tecil yaptın mı?

• Merhaba,

Yeni askerlik tasarısıyla beraber askerlik yaş sınırı 28'e düşürülüyor üniversite okuyanlar için. Ben 94 doğumluyum ve 2018 yılında başka bir üniversiteyi kazanıp kayıt yaptırdığımdan dolayı son tecilim 31 Aralık 2022 olarak görünüyor E-Devlette. Fakat okuduğum bölüm en erken Haziran 2023'te bitiyor. Nasıl bir süreç izleyeceğim hiçbir fikrim yok. Eğer yaş sınırı hala 29 olarak kalsaydı bir problemim yoktu ve ben planımı ona göre yapmıştım.

Tecili biten ama bir şekilde üniversiteye devam eden kişiler var mı? Varsa nasıl bir yol izlediler?
  • Arkadaşlar bilgi vereyim
    Eğer aöfde okuyup bir anda gidip yoklama başvurusu yapar tamamlarsanız tecil bozup sevk tarihine kadar yeniden tecil hakkınız oluyor eğer okuyorsanız öğrenci olarak 29 dan küçükseniz.
    Hatta celp yerleri açıklamasında bile yapabiliyorsunuz ama sevk belgesi aldıktan sonra olmuyormuş galiba tecil.

• quote:

Orijinalden alıntı: HaybridX

Merhaba,

Yeni askerlik tasarısıyla beraber askerlik yaş sınırı 28'e düşürülüyor üniversite okuyanlar için. Ben 94 doğumluyum ve 2018 yılında başka bir üniversiteyi kazanıp kayıt yaptırdığımdan dolayı son tecilim 31 Aralık 2022 olarak görünüyor E-Devlette. Fakat okuduğum bölüm en erken Haziran 2023'te bitiyor. Nasıl bir süreç izleyeceğim hiçbir fikrim yok. Eğer yaş sınırı hala 29 olarak kalsaydı bir problemim yoktu ve ben planımı ona göre yapmıştım.

Tecili biten ama bir şekilde üniversiteye devam eden kişiler var mı? Varsa nasıl bir yol izlediler?
    Sıkıntı olmaz bence o zamana kadar sistem yine değişir sen okulunu düşün en kötü mazeret bildirirsin

• korktuğum oldu üni sınavında barajı geçemedim açıktan okuyup tecil yapamıyorum. tecilim 2020 şubatta bitiyor. şubeye sınav 2020 haziranda desem 2020 sonuna kadar tecil uzatırlar mı deneyen var mı
  • Bende Senin gibi tecil sürem 31.12.2019 bitiyor bugün askerlik şubesine gittim yeniden mezuna kalmak istediğimi söyledim...

Aralık ayında gel muayene yapalım dedi ve eğer sınav giriş belgeni getirirsen kasım 2020 tecil ediliyormuş.
    .
    sende askerlik şubeye git sor kesin cevap için

Sen şunu sor: Ben Bir yıl daha sınava hazırlanmak istiyorum ve sınav başvuruları mart ayında başlıyor ben sınav başvuru belgemi getirsem üniversiteye başvura bilir miyim diye sor.
    birde muayene olduk dan sonra sorun olmaz diye sor
    ama oradaki bu işlerle uğraşan kişiye sor
    emin olmak için bana da haber ver bende mezuna kalmak istiyorum. yarın gitmen lazım yoksa tercih yapmam gerekecek sadece emin olmak için sende sor ve bana da haber ver benim için önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AYT TYT2019 -- 19 Temmuz 2019; 19:56:32 >
  • üniversiteyle ilişiğim bugün kesildi, tecil etmek istiyorum yaş 25. neler yapmalıyım kısaca, çalıştığım için zamanım yok google'dan bakmaya. anlatırmısınız arkadaşlar
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.