DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Askerliğini Tecil Ettirmek İsteyenler(Tecil İçin Şartlar,Gerekenler)
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
1.374
Cevap
42
Favori
619.219
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları >> Askerliğini Tecil Ettirmek İsteyenler(Tecil İçin Şartlar,Gerekenler)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1 Not
      01 Eylül 2008 17:21:36 Konu Sahibi
      Ben askerliği tecil ettirdim..Şimdi gerekli olan belgeler şunlar;
      -3 tane fotoğraf(Siz 6 tane götürün yine)
      -Nüfüz cüzdanı aslı ve fotokopisi(2 tane)
      -Lise mezunuysanız diplomanızın aslını ve 2 tanede fotokopisi(Arkalı önlü)
      -Üniversite yada açıköğretim mezunuysanız onunla ilgili diploma yada belge..
      Şubeye girdiğiniz zaman doldurmanız için aynı olan 2'şer tane forum doldurtacaklar..Bu forumun birisinde genel bilgiler(tc kimlik no,anne adı,doğum tarihi falan) diğerinde ise hobileriniz,sağlık sorunlarınız,komondo olmak istermisiniz vb. sorular var..Bunları doldurduktan sonra en alta imzanız atıyorsunuz ve tecil ettirmek istediğiniz için forumun üstünde bulunan tecil ettirmek istiyorum yazan yere imza atıyorsunuz..Sonra sıraya girip doldurduğunuz forumlar ile nüfüs cüzdanı fotokopisini,resimlerinizi memura veriyorsunuz..Memur bunların üzerine gerekli bilgileri doldurduktan sonra sizi muayeneye gönderiyorlar..Muayenede ise üstünüzü komple çıkartıyorsunuz..Sadece boxerınız kalıyor..Ondan sonra boyunuzla,kilonuz ölçülüp sıraya giriyorsunuz..Orada doktor sağlık problemin var mı diye soruyor(eğer herhangibir bir bulaşıcı hastalığınız var ise(aids,hepatit b vb.) sizi askeri hastaneye gönderiyorlar..Sonra renk körümüzüsünüz değilmisiniz diye renklendirilmiş numaraları okutuyor..Ondan sonra oradaki komutana belgenizi imzalatıyorsunuz ve bitiyor...Normalde tecil hakkınız okul bittikten sonra 2 yıldır...Askere 20 yaşında aldıklarını düşünrsek en fazla 22 yaşınıza kadar tecil edebilirsiniz..Üniversite mezunuysanız duruma göre 3-4 yıl tecil ettirebiliyorsunuz..Ayrıca eğer kaçaksanız ve üniyi kazandıysanız tecile gitmenize gerek yok..Üniversite hallediyor o işi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssff_allthing -- 1 Eylül 2008; 17:22:27 >

|
      |

• 08 Ekim 2008 09:28:04
      Teşekkürler dostum. Google'da aradım gene burası çıktı

?
    • Yarbay
      2202 Mesaj
      08 Ekim 2008 10:02:10
      Teşekkürler dostum , bende tam şimdi bununla ilgili konu açmak için girmiştim.B.çekmece askerlik şubesinden yeni geldim 50 60 kişilik bir sıra vardı beklemeye g.t yemedi

Benim tek bir sorunum var.
      2 yıllık MYO okudum ve alttan olan derslerimin fazlalığı yüzünden okulu bıraktım.(Bu sene aöf'ye girmeyi düşünüyorum) MYO TERK gözükmem için okulumdan herhangi bir belge almam gerekiyor mu?

Bir sorum daha olacak şuan benim saçlar uzun 2 yıl önceki saçlarımın kısa halinin olduğu fotoraflarımdan götürsem kabul ederler mi.Yoksa yeni resim çektirmem gerekiyor mu ?[

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MillionDollarBaby -- 8 Ekim 2008; 9:59:01 >
      |
      |

LG Google Nexus 5
      Monster Abra A7 V6.1 17.3" Gaming Laptop
      Intel i7 4720HQ || GTX 960M || (2x8GB) 16GB 1600MHz || Samsung 850 EVO 250GB M.2 SSD || Memoright V3M 240GB SSD || 1TB HGST Travelstar 7K1000
      AOC 23.6" E2461FWH || Logitech Z623 THX 2+1 || Logitech G930 7.1 Wireless Headset || Logitech G710 Mechanical Keyboard || Mionix Castor Gaming Mouse || SteelSeries QcK+
    • 08 Ekim 2008 15:30:56
      Beyler Tecil için dilekçe lazımmış acaba nasıl bir dilekçe yazmamız gerekiyor?
      |
      |

?
    • Teğmen
      119 Mesaj
      08 Ekim 2008 18:11:59
      üniversitede okumama ragmen bana askerlik belgesi geldi okuldan belge aldım yine de askerlik subesine gitmem gerekiyor mu bilen var mı?

edit:okulun bilgi sisteminde tecilli gözüküyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dooblynin arkadası -- 8 Ekim 2008; 18:13:35 >
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      08 Ekim 2008 19:53:00
      quote:

Orjinalden alıntı: MillionDollarBaby

Teşekkürler dostum , bende tam şimdi bununla ilgili konu açmak için girmiştim.B.çekmece askerlik şubesinden yeni geldim 50 60 kişilik bir sıra vardı beklemeye g.t yemedi

Benim tek bir sorunum var.
      2 yıllık MYO okudum ve alttan olan derslerimin fazlalığı yüzünden okulu bıraktım.(Bu sene aöf'ye girmeyi düşünüyorum) MYO TERK gözükmem için okulumdan herhangi bir belge almam gerekiyor mu?

Bir sorum daha olacak şuan benim saçlar uzun 2 yıl önceki saçlarımın kısa halinin olduğu fotoraflarımdan götürsem kabul ederler mi.Yoksa yeni resim çektirmem gerekiyor mu ?[

senin lise diplomanı verirken arkasına hangi tarhite girdin bhangi tarihte ayrıldın mühür vuruluyor, ben bugün alırken öyle oldu ve ben belge istediğimde askerlik şubesine gönderdikleri kaydım silindiğine dair belgenin fotokopisini verdiler. bu arada sen kaçlısın?
      |
      |

• Yarbay
      2202 Mesaj
      11 Ekim 2008 10:17:07
      quote:

Orjinalden alıntı: hindistan_aşığı

Alıntıları Göster

senin lise diplomanı verirken arkasına hangi tarhite girdin bhangi tarihte ayrıldın mühür vuruluyor, ben bugün alırken öyle oldu ve ben belge istediğimde askerlik şubesine gönderdikleri kaydım silindiğine dair belgenin fotokopisini verdiler. bu arada sen kaçlısın?

88liyim , dün aldırdım kaydımı dediğin gibi diplomanın arkasına mühür vurdular

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MillionDollarBaby -- 11 Ekim 2008; 10:13:37 >
      |
      |

LG Google Nexus 5
      Monster Abra A7 V6.1 17.3" Gaming Laptop
      Intel i7 4720HQ || GTX 960M || (2x8GB) 16GB 1600MHz || Samsung 850 EVO 250GB M.2 SSD || Memoright V3M 240GB SSD || 1TB HGST Travelstar 7K1000
      AOC 23.6" E2461FWH || Logitech Z623 THX 2+1 || Logitech G930 7.1 Wireless Headset || Logitech G710 Mechanical Keyboard || Mionix Castor Gaming Mouse || SteelSeries QcK+
    • Er
      1 Mesaj
      22 Ocak 2010 16:02:17
      beyler 1990 doğumluyum MYO terk im nasıl tecil ettireceğim
      |
      |

• Yüzbaşı
      653 Mesaj
      23 Ocak 2010 21:56:28
      1991 doğumluyum yoklama ne zaman gelir? bu yıl içerisinde mi yoksa 2011'de mi?
      |
      |
    • Yüzbaşı
      284 Mesaj
      04 Mayıs 2010 21:46:55
      Eyvah! Az önce telefon geldi benim kagıt yoldaymıs 91 liyim acıkögretim lisesi son sınıftayım ygsye girdim ve ilk turu geçtim ne olacak şimdi tecil ettirmek istersem ederlermi bi mazeret istemiyorlarmı? ayrıca açıkögretim lisesinden yeni mezun olucam bu sene iyi bir yer tutturamazsam seneye dersane ye falan gidicem askere hemen almamaları için iyi kötü demeden bi yeri seçmek lazım
      |
      |

日本語-English
      猿も木から落ちる
      Snowboarding-Mountaineering-Scuba Diving
    • Er
      1 Mesaj
      06 Mayıs 2010 18:08:04
      benim sevgilim açık öğretime başladı. tam bilgim yok ama askerliğe giderken bordo bereli şeklinde gitmek istiyo. onun içinde lise mezunu olmak şartmış. açıktan okurken askerliği tecil edebilirmi lise diplomasını alana kadar ?
      |
      |

• Yüzbaşı
      284 Mesaj
      07 Mayıs 2010 07:08:19
      Hayır ona izin vermiyolar yaşı gelmişse acıklise mazeret olmuyor askerliği yaparken de acık lise ye devam edilebiliyor çünki
      |
      |

日本語-English
      猿も木から落ちる
      Snowboarding-Mountaineering-Scuba Diving
    • Onbaşı
      37 Mesaj
      08 Mayıs 2010 18:13:58
      Ya ben de 2 yıllık yüksek okul mezunuyum. Pmyo sınavı için askerlik tecil belgesi almam lazım. Mezuniyet belgem henüz çıkmadı. Pmyo ya kayıt için yüksekokuldan noter onaylı diploma örneğini aldım. Bunula gidip tecilimi yaptırabilir miyim?
      |
      |

• 08 Mayıs 2010 19:30:40
      quote:

Orijinalden alıntı: gdamlaaa

benim sevgilim açık öğretime başladı. tam bilgim yok ama askerliğe giderken bordo bereli şeklinde gitmek istiyo. onun içinde lise mezunu olmak şartmış. açıktan okurken askerliği tecil edebilirmi lise diplomasını alana kadar ?

Lise diploması olmadan tecil ettiremez.
      |
      |

• Yüzbaşı
      447 Mesaj
      12 Mayıs 2010 09:14:11
      quote:

Orijinalden alıntı: gdamlaaa

sevgilinizin askerliğini bordo bereli olarak yapması imkansız çünkü bordo bereliler, en düşük rütbelisi uzman erbaş olmak üzere ordunun has adamlarıdır.
      |
      |

• Çavuş
      44 Mesaj
      23 Mayıs 2010 13:04:28
      Benimde sormak istediğim bişi var :)
      Şimdi ben Geçen Haziran Yüksek okuldan mezun oldum. Ardından Aöf e geçiş yaptım 3. sınıf hazırlıktayım. Okul dönemindeyken okul bizim kayıtları otomatik tecil ettiriyordu. Yazıya göre benim mezuniyetten sonra bu ilk sene dolmuş 1 sene dahamı hakkım var yoksa o hakkı başvuru yaptıktan sonramı hakediyorum. intibaktayken tecil etme hakkımız yokmuş öyle öğrendim araştırmalarıma göre. Kafam karıştı iyice yapmam gerekenler var tutup götürmesinler :D
      |
      |

• Yüzbaşı
      267 Mesaj
      23 Haziran 2010 12:33:28
      Merhaba arkadaşlar benim birşeyi öğrenmem gerekiyor. Ben bu yaz mezun oldum 4 yıllık muh. Fakiltesinden hiç bi neden belirtmeden 6 ay tecil edebilirmiyim askerliğimi 6 ay sonra yüksek lisansa başvuracağım. (doğum tarihim ekim 1986)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asc2 -- 23 Haziran 2010; 12:36:07 >
      |
      |

"Bu dünyanin en büyük sorunu akıllıların şüpheci olmasıyken, aptalların kendilerinden son derece emin ve kararli olmalarıdır" – Bertrand Russell
    • Onbaşı
      17 Mesaj
      23 Haziran 2010 13:43:32
      quote:

Orijinalden alıntı: asc2

Merhaba arkadaşlar benim birşeyi öğrenmem gerekiyor. Ben bu yaz mezun oldum 4 yıllık muh. Fakiltesinden hiç bi neden belirtmeden 6 ay tecil edebilirmiyim askerliğimi 6 ay sonra yüksek lisansa başvuracağım. (doğum tarihim ekim 1986)

Eğer diploman yada çıkış belgesi vs. var ise tabiiki tecil ettirebilirsin. 2 sene erteliyorlar sorgusuz sualsiz :)
      |
      |

• Yüzbaşı
      267 Mesaj
      23 Haziran 2010 13:53:02
      quote:

Orijinalden alıntı: ..:Makaveli:..

Alıntıları Göster

Eğer diploman yada çıkış belgesi vs. var ise tabiiki tecil ettirebilirsin. 2 sene erteliyorlar sorgusuz sualsiz :)

Çok sağol bende öyle okudum nette ama yinede sorayım dedim. Kanunlar durmadan değişiyor malum : )
      |
      |

"Bu dünyanin en büyük sorunu akıllıların şüpheci olmasıyken, aptalların kendilerinden son derece emin ve kararli olmalarıdır" – Bertrand Russell
    • Binbaşı
      1224 Mesaj
      28 Haziran 2010 00:55:03
      arkadaşlar 23.08.1991 doğumluyum askerlik kağıdı halen gelmedi ne zaman gelir birde hangi adrese geliyo kimlikte yazan yeremi?
      |
      |

Reklamlar
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.