Şimdi Ara

Askerliğini Tecil Ettirmek İsteyenler(Tecil İçin Şartlar,Gerekenler) (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.528
Cevap
35
Favori
675.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

93lüyüm,2017 Aralık ayında liseyi açıktan bitirdim ve bu yıl üniversiteye kaydoldum ama üniversitenin bilgi sistemine girdiğimde yoklama kaçağı gözüktüğümü gördüm(E devlette celp dönemim KASIM 2020 yazıyor)

Askerlik şubesindeki kadın sadece 93lü olduğumu bilerek senin okumaya hakkın yok en kısa zamanda askere gidiyorsun falan dedi canımı sıktı baya bunun doğruluğu nedir acaba?

Bir de kilo olarak askere elverişli değilim kilodan tecil alsam bu süre zarfında üniyi okuyabilir miyim?Ankara ASAL'ı aradığımda bir er açtı telefonu muhtemelen okuyamazsın tarzı yuvarlak cümleler kurup canımı sıktı benzer bir olay yaşayan var mı bu yeni yasanın içeriği tam olarak nedir?
  • Arkadaşlar dün askerlik şubesine gittim okulum biteli 1 ay oldu ama hala diplomamı almadım dedim oradaki çalışan diploman sisteme düşünce internetten tecil ettirebilirsin dedi 2 ay içinde yapmam gerekiyormu dedim kaçak durumu varmı dedim öyle bi durum yok bu sene içinde yapabilirsin dedi ne kadar doğrudur bu bide nası tecil ettircem kesin bişeyde söylemedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ionia köylüsü

Herkese merhabalar,

93lüyüm,2017 Aralık ayında liseyi açıktan bitirdim ve bu yıl üniversiteye kaydoldum ama üniversitenin bilgi sistemine girdiğimde yoklama kaçağı gözüktüğümü gördüm(E devlette celp dönemim KASIM 2020 yazıyor)

Askerlik şubesindeki kadın sadece 93lü olduğumu bilerek senin okumaya hakkın yok en kısa zamanda askere gidiyorsun falan dedi canımı sıktı baya bunun doğruluğu nedir acaba?

Bir de kilo olarak askere elverişli değilim kilodan tecil alsam bu süre zarfında üniyi okuyabilir miyim?Ankara ASAL'ı aradığımda bir er açtı telefonu muhtemelen okuyamazsın tarzı yuvarlak cümleler kurup canımı sıktı benzer bir olay yaşayan var mı bu yeni yasanın içeriği tam olarak nedir?
    Büyük ihtimal süresi yetmez diye okuyamacağınızı söylemişler.Biliyorsunuz askerlik yaş limiti 28 oldu bundan dolayı üniversiteyi bitiremeden bu limiti geçiyorsunuz zaten.

Kilo olarak da şaibeli bir durum.Kilodan muafiyet almak için ilk başta muayene olursunuz 1 yıl erteleme alırsınız seneye bir daha gidersiniz , sonraki sene yani 3. sene hala sınırın üstünde veya altındaysanız muafiyet hakkı kazanırsınız ancak siz 3. sene çoktan 28 yaşını geçmiş oluyorsunuz bu konuyla ilgilide bir şey duymadım ne dersem yalan olur.

Eğer ki yoklama kaçağı durumunda olmayıp biraz daha takip etseydiniz durum daha farklı olabilirdi.Kötü bir senaryo ve duymak istemiyeceğinize eminim ancak düşündüğümü söyleyeceğim yüksek olasılıkla okula kaydınızı yaptırırsınız,askerlik şubesi okul kaydınızı dondurmanızı söyleyip işlemlerinizi tamamlayıp sizi askere alır.Askerlik bittikten sonra kaydınızı devam ettirirsiniz.Yok ben yapmayacağım derseniz zaten yoklama kaçağı olarak para cezası uygulanıyordur ve böyle devam eder ama eğitime devam edemezsiniz gene.

İşiniz biraz şansa kalmış yani kolay gelsin diyorum.

• Cross Marian kullanıcısına yanıt
    Merhaba 12.01.2018de üniversitede kaydım silindi bende şubeye gittim ve 31.12.2020ye kadar yoklama yapmam gerektiğini o tarihe kadar tecilli olduğum söylendi ama e-devlette ise 12.01.2020 ye kadar askerlik ile ilgili bir ilişkisi olmadığı yazıyor. Şubeye gidip bunu sorduğumda 2020nin sonuna kadar yoklama yapmam gerektiğini söyledi ben de Şubatta 1 haftalığına Almanyaya gidip döneceğim herhangi bir sorun yaşar mıyım???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkay2362

Merhaba 12.01.2018de üniversitede kaydım silindi bende şubeye gittim ve 31.12.2020ye kadar yoklama yapmam gerektiğini o tarihe kadar tecilli olduğum söylendi ama e-devlette ise 12.01.2020 ye kadar askerlik ile ilgili bir ilişkisi olmadığı yazıyor. Şubeye gidip bunu sorduğumda 2020nin sonuna kadar yoklama yapmam gerektiğini söyledi ben de Şubatta 1 haftalığına Almanyaya gidip döneceğim herhangi bir sorun yaşar mıyım???
    Eğer ki işlemlerinizi başlatıp yurtdışı çıkışınızdan önce işlemleriniz tamamlanırsa ve o tarihler arasında birliğinize teslim olmazsanız asker kaçağı sayılırsınız.

Ama hiç işlemleri başlatmayıp direk yurtdışına çıkarsanız sadece yoklama kaçağı olursunuz.Yoklama kaçaklarının yurtdışına çıkışlarında bir problem yok.Yaşayabileceğiniz en kötü senaryoda çok cüzi bir para cezası ( galiba 1 yıl gitmemek 118 TL felan ediyordu sizinki çok daha kısa süre birşey çıkmayabilebilir ) alırsınız.Eğer ki çok şansızsanız ve GBT'ye takılırsanız ilk sefer olduğu için sizi uyarıp kağıt imzalatabilirler en kısa sürede işlemlerimi tamamlayacağım diye.

Özet olarak bir sıkıntı olacağını sanmıyorum ama dönüşte mutlaka işlemlerinizi tamamlayın yada tecil ettirebiliyorsanız bir şekilde tecil ettirin.

• Mesajıma cevap verdiğiniz için öncelikle çok teşekkür ederim.
    Şöyle bir saçma durum ile karşı karşıyayım 12.01.2018 Mezun/Terk durumdayım Üniversitede
    Doğal olarak 2 yıl tecil hakkım var benim şubem ise bana bir kağıt verdı ve o kağıtta '' 01 Ocak 2019-31Aralık 2020 arasında yoklama yapılması gerekiyor'' deniliyor.
    Ancak e-devlete girdiğimde ise' '' yükümlünün 12 Ocak 2020 tarihine kadar askerlik ile ilişiği yoktur'' yazıyor. (fotoğraflar ektedir)
    Ben bunu bugun direk şube müdüre sordum Bi kağıtta gelecek yılın yanı 2020nin aralığı yazarken ( neredeyse 1 yıl sonra) e-devlette neden 12 ocak 2020 yazıyor ( 4 ay sonrası.
    Ve ben 8 Şubat 2020de yurtdışına çıkacağımı söyledim.
    Bana verdiği cevap ise e-devlette yazılana takılma önemli olan elindeki belge sen 2020nin son ayına kadar yoklamanı yapmalısın diye. Kafam açıksası burada cok karıştı 12 Ocak 2020de askerlik ilişiği bittikten sonra kaçak durumamı düşüyorum dediğimdede yok dediler.
    12 Ocak 2020den sonra şubeye uğramadan yurtdışına bir sorunla karşılaşmam umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cross Marian

Büyük ihtimal süresi yetmez diye okuyamacağınızı söylemişler.Biliyorsunuz askerlik yaş limiti 28 oldu bundan dolayı üniversiteyi bitiremeden bu limiti geçiyorsunuz zaten.

Kilo olarak da şaibeli bir durum.Kilodan muafiyet almak için ilk başta muayene olursunuz 1 yıl erteleme alırsınız seneye bir daha gidersiniz , sonraki sene yani 3. sene hala sınırın üstünde veya altındaysanız muafiyet hakkı kazanırsınız ancak siz 3. sene çoktan 28 yaşını geçmiş oluyorsunuz bu konuyla ilgilide bir şey duymadım ne dersem yalan olur.

Eğer ki yoklama kaçağı durumunda olmayıp biraz daha takip etseydiniz durum daha farklı olabilirdi.Kötü bir senaryo ve duymak istemiyeceğinize eminim ancak düşündüğümü söyleyeceğim yüksek olasılıkla okula kaydınızı yaptırırsınız,askerlik şubesi okul kaydınızı dondurmanızı söyleyip işlemlerinizi tamamlayıp sizi askere alır.Askerlik bittikten sonra kaydınızı devam ettirirsiniz.Yok ben yapmayacağım derseniz zaten yoklama kaçağı olarak para cezası uygulanıyordur ve böyle devam eder ama eğitime devam edemezsiniz gene.

İşiniz biraz şansa kalmış yani kolay gelsin diyorum.

Alıntıları Göster
    Kilodan 1 yıl tecil verdiler 1 yıl okula gidebiliyorum sanırım : )

• Arkadaşlar merhaba tecilim haziran 2020 de bitiyor bedelli için ne zaman başvurmam lazım acaba, şimdi bu bedelli olayı yasallaştığı için önümüzdeki sene de başvuralar devam edicek değil mi? 2020 haziran ayında da başvurabilir miyim? Yoksa şimdi başvurup da yine haziran da gidebilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sibumii -- 9 Eylül 2019; 16:12:46 >
  • Ionia köylüsü I kullanıcısına yanıt
    Öğrenci işleri cevap vermiyor eylül 2020'ye kadar tecilliyim okula e-kayıt yaptırdım...üniye gittiğimde tecil belgemi gösterirsem kayıtta sorun çıkmaz değil mi?
  • Kuzenimin eskiden 35C eyt yazıyordu şimdi öğrenci erteli yazıyor.Değişti mi bu yoksa bir sorun mu oluştu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan297

Arkadaşlar dün askerlik şubesine gittim okulum biteli 1 ay oldu ama hala diplomamı almadım dedim oradaki çalışan diploman sisteme düşünce internetten tecil ettirebilirsin dedi 2 ay içinde yapmam gerekiyormu dedim kaçak durumu varmı dedim öyle bi durum yok bu sene içinde yapabilirsin dedi ne kadar doğrudur bu bide nası tecil ettircem kesin bişeyde söylemedi.
    Siz halledebildiniz mi hocam? Ayni durumdayim

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EA6F8F78B

Siz halledebildiniz mi hocam? Ayni durumdayim

Alıntıları Göster
    E devletten asal yoklama işlemlerine girin ordaki alanları doldurun askerliğinizi ertelemek istiyomusunuz yazısı var istiyosanız onu işaretleyin ordaki işlemler bittikten sonra aile hekimine gidip muayene oluyosunuz aile hekiminiz onayladıktan sonra e devlete düşüyo onay bikaç gün bekleyin kendiliğinden halledilmiş oluyo arada takip edersiniz e devletten

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • oguzhan297 kullanıcısına yanıt
    Bunun belirli bir süresi var mi? 10 ay geçti bende

• quote:

Bunun belirli bir süresi var mi? 10 ay geçti bende
    Hocam çok süre geçmiş sizin yoklama kaçağı olma itimaliniz bile var ben bir ay içinde yaptım yani ama askerlik şubesine sorduğumda süre olarak mezun olduğun sene içinde yaptırırsan yoklamayı sıkıntı olmaz demişti siz yinede bi askerlik şubesine sorun ona göre yapın

• oguzhan297 kullanıcısına yanıt
    Geçen sene 12 ay mezun tarihm ama diploma 2019 da alabildim bilemedim şimdi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Geçen sene 12 ay mezun tarihm ama diploma 2019 da alabildim bilemedim şimdi
    Diplomayı almanız önemli değil ben diplomayı almadan yaptım tecili zaten e devlete mezuniyet belgesi düşüyor bence önce bi askerlik şubesine sorun bi sorun olmaz derlerse e devletten yapın yoklamayı

• Merhaba, arkadaşlar bir kaç sorum olacak. Şuan yoklama kaçağıyım(2 yıla yakın) geçen yılda bekçiler gbt yaptı evrak falan imzaladım tekrar gitmeyince para cezası geldi onu da ödemedim. Şimdi bu sene açıktan 2 yıllık bir bölüme kayıt oldum. Üniversite benim adıma tecil başvurusu yapmış ancak askerlik şube tarafından tecil başvurusu reddedilmiş. Bunun sebebi ne olabilir? 1-2 güne şubeye gidicem ama açıkçası biraz tırsıyorum. Askerliğin tecil olmama gibi bir durumu söz konusu olur mu? Bir de yanımda giderken herhangi bir belge götürmeme gerek var mı?

Ve son olarakta şubeye gitmeden evvel cezayı ödeyeyim mi yoksa şubeden ödeniyor mu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASLANYKO -- 9 Aralık 2019; 16:33:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASLANYKO

Merhaba, arkadaşlar bir kaç sorum olacak. Şuan yoklama kaçağıyım(2 yıla yakın) geçen yılda bekçiler gbt yaptı evrak falan imzaladım tekrar gitmeyince para cezası geldi onu da ödemedim. Şimdi bu sene açıktan 2 yıllık bir bölüme kayıt oldum. Üniversite benim adıma tecil başvurusu yapmış ancak askerlik şube tarafından tecil başvurusu reddedilmiş. Bunun sebebi ne olabilir? 1-2 güne şubeye gidicem ama açıkçası biraz tırsıyorum. Askerliğin tecil olmama gibi bir durumu söz konusu olur mu? Bir de yanımda giderken herhangi bir belge götürmeme gerek var mı?

Ve son olarakta şubeye gitmeden evvel cezayı ödeyeyim mi yoksa şubeden ödeniyor mu acaba?
    Sence neden olmuş olabilir 2 yıl kaçak gezmişsin normal değil mi sencede?
  • ASLANYKO kullanıcısına yanıt
    Neden kaçak olarak dolanıyorsun?

Bir kere sen evrak imzalamışsın, o belgede 15 gün içerisinde askerlik şubesine gitmen gerektiği yazar. Eğer ikinci defa yakalanırsan tutar askerlik şubesine götürürler, üçüncü defada ise mahkemeye çıkarsın.

Borçlar bildiğim kadarıyla vergi dairesinde ödeniyor, borcunu öde önce. Sonra da askerlik şubesine git, tecil işlemlerini hallet. Başına bela alırsın yoksa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sibumii

Sence neden olmuş olabilir 2 yıl kaçak gezmişsin normal değil mi sencede?

Alıntıları Göster
    😂 Ben liseden mezun olunca tecil hakkım olduğunu bilmiyordum ondan öyle kaçak gezdim.

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.