Şimdi Ara

Arrested Development (2003) | Netflix

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
3
Favori
8.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İlk üç sezonu 2 Kasım 2003'ten 10 Şubat 2006'ya kadar Fox kanalında, 15 bölümlük dördüncü sezonu Netflix üzerinden 26 Mayıs 2013'te yayınlanmıştır. Beşinci sezon için Jason Batemen anlaşmayı imzaladı, henüz tarih belli değil.

Ortağı olduğu aile şirketindeki işinden ayrılan ve aile mesleğini sürdürmeme kararı alan Michael Bluth (Jason Batemen), oğlu George ile daha çok zaman geçirmeye ve ona daha iyi bir baba olmak için elinden geleni yapmaya karar verir. Babası George Bluth Sr. (Jeffrey Tambor) hesaplarda sahtecilik suçundan tutuklanınca Michael’ın bütün planları alt üst olur ve istemediği halde Orange County’den ayrılamaz ve garip ailesinin işleri toparlamasına yardım etmek zorunda kalır. Sıradışı ve anlaşılmaz aile bireylerine sonsuz harcamalar yapmaksızın nasıl yaşanabileceğini öğretmek zorunda kalışı, üstlendiği işlerin belki de en zoru olacak.

Babaları tutuklandıktan sonra işin başına geçmeye yeltenen anneleri Lucille Bluth (Jessica Walter), yaşadıklarından sonra çevresi tarafından büyük ölçüde yalnız bırakılan frapan bir kadın.

Ailenin en büyük çocuğu George Oscar Bluth II (Will Arnett) bir sihirbaz; ‘gerçek bir iş bulması’ ise ailesi tarafından yaptığı en büyük numara olarak kabul edilecek gibi görünüyor. Ailenin en küçük çocuğu Buster Bluth (Tony Hale) ise nevrotik bir öğrenci. Amerikan Yerlileri Törenleri’nden kartografiye akla gelecek neredeyse her konuda eğitim almış kronik bir öğrenci. Evin tek kızı Lindsay Funke (Portia de Rossi), bir turiste ihtiyacı olmadığı halde kalp masajı yaptığı için çalışma izni elinden alınan talihsiz bir doktorla, Tobias’la (David Cross) evli. Linda ve Tobias aşırı hoşgörülü birer anne baba. 14 yaşındaki Mae (Alia Shawkat) de bu durumu suistimal etme konusunda son derece başarılı bir genç kız.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• IMDb puanı 9.7 ve az değil 44 bin oyla.
    İzleyeceğim diziler arasında.
  • Listeye aldım izliyicem.
  • İlk bölümü izledim gerçekten haraktetli ve eğlenceli
  • Tobias Fünke adamım ya
  • 3. sezona geçmek üzereyim dizi mükemmel gidiyor... dizi tam bi şaheser... sanırım 2011 yılında devamını getirecekler, imdbde ölye gösteriyordu...
  • Dizi 2012'de devam edecek herhalde.Çok sevindim.1.Sezondayım ama dizi süper gidiyor şu an

http://www.imdb.com/title/tt0901469/
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuu1x

Dizi 2012'de devam edecek herhalde.Çok sevindim.1.Sezondayım ama dizi süper gidiyor şu an

Dizinin devam etmesi diye bir şey yok, o sadece aynı oyuncularla ve aynı adla çekilecek bir film, normalda sinemaya girişi bu sene yada 2011di ama ileriye aldılar. Bence çok acayip, komik bir dizi, İngilizceniz varsa mutlaka izleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maicole -- 11 Kasım 2010; 19:27:34 >

• başlıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

quote:

Orijinalden alıntı: kuu1x

Dizi 2012'de devam edecek herhalde.Çok sevindim.1.Sezondayım ama dizi süper gidiyor şu an

Dizinin devam etmesi diye bir şey yok, o sadece aynı oyuncularla ve aynı adla çekilecek bir film, normalda sinemaya girişi bu sene yada 2011di ama ileriye aldılar. Bence çok acayip, komik bir dizi, İngilizceniz varsa mutlaka izleyin.

Evet film olacakmış galiba yeni farkettim

• Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi komedi dizisidir.
  • İyi oldu bu konu. Geçen kararsız kaldım, indirsem mi diye. Eve gidince ilk iş olacak şimdi indirmek :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: esekherif

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi komedi dizisidir.

Hocam öyle de , 2.sezondan itibaren çeviri yok DP'de.İngilizce altyazıyla izlemeye çalışıyoruz ama bir yere kadar
  • Ben çevirme niyetiyle başladım izlemeye, çok ama çok zor çevirmesi, vaz geçtim izledim bitirdim. Sabredin diyorum. Elbet çevrilecektir.
  • Bu dizide öyle espiriler varki Türkçeye çevirmek neredeyse imkansız, kelime oyunları yapılarak oluşturulan birçok espiri var, bu diziyi zevk alarak izlemek için İngilizce olarak izlemek lazım.
  • Bende almayı düsünüyodum ama çevirisi yok mu gerçekten.

O zaman başka bahara kaldı bizim dizi keyfi.
  • İngilizce altyazıyla izleme imkanı olan izlesin, dizi ilk sezonun sonu ve ikinci sezonun başından itibaren aşırı komik.Bitmesin diye yavaş yavaş izliyorum
  • Arrested Development için filmden önce 9-10 bölümlük bir filme geçiş dizisi yapılacakmış. Her bölüm, bir karakter üstüne yoğunlaşacak ve 5 yıldır ne yaptıklarını bize gösterecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuu1x -- 3 Ekim 2011; 18:26:28 >

• 3 bölüm izledim , neredeyse hiç gülemedim .Devam etmedim öyle olunca da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: St.Rendroy

3 bölüm izledim , neredeyse hiç gülemedim .Devam etmedim öyle olunca da.
    Ben 3 kez baştan sona izledim, yeni sezon olacağı haberi gelince de baştan başlamaya karar verdim yine.

Dizi bayağı kült yani. Yeni sezon haberi Amerika'da günün haberi oldu.

Arrested Development (2003) | Netflix
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.