Şimdi Ara

arkadaslar imei kaydi hakkinda bilgisi olan var mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar yurtdisindan gelirken bir yakinima iPhone getirmistim ve vergi dairesinde imei kaydini yaptirdim. fakat daha once bu tip bir islem yapmadigim icin e devlet uzerinden de yurda giris tarihinden itibaren 120 gun icerisinde kayit yapilmasi gerektigini bilmiyordum. su an telefonun kapandigini soylediler ve vergi dairesine ucretini yatirdigim halde giris tarihinin uzerinden de 120 gunden fazla gectigi icin e devlet uzerinden kayit yapamiyorum. bunun gibi bir durumla karsilasan ya da ne yapilmasi gerektigini bilen birisi varsa yardim ederse cok mutlu olurum tesekkurler.

• Ne yazıkki yapılabilecek bir şey yok. Yatırdığınız vergi sadece tc ile yatıyor. Yani giriş çıkış var mı günü geçmiş mi vs diye bakmaz para yaırma sistemi. Edevlete girince siz bakarsınız oradan kayıt hakkınız var mı diye. Varsa sorun yok. Yoksa vergi yatırılmadı ise başka biri ile kayıt yapılır. Para yattı ise iade ve mahsup olayıda olmuyor. Zaten yatırma ekranında da yazıyordu bu şekilde. O nedenle geçmiş olsun demekten başka bir şey kalmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emin değilim ama makbuz varsa iade alınabiliyordu sanırım

• Güncel bir pasaport bulmaktan başka çaren yok. Ödeme dekontun varsa BTK'ya başvur belki ücret iadesi alırsın ama olacağını sanmıyorum.

Geçmiş olsun.
  • İade alırsınız tabi ki,
    03122949494 BTK müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsiniz,
    TC sahibi,Btk'ya durumu anlatan bir dilekçe yazıp fax çekecek,
    Sonra da ücreti iade edecekleri bir iban/hesap no verecek.Biraz bekletirler ama sonunda vergi iadesini yaparlar

• Esas sorun 138₺ nin iadesi değil ki. Hemen yeni bir pasaport bulup tekrar 138₺ ödeyerek kapanan teli açtırmak. Sonrasında ilk yatan ücret iade olur olmaz ona bakılır.

• cevaplariniz icin cok tesekkurler. insallah dediginiz gibi en azindan ucret iadesi olur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.