Yarbay
14 Eylül 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 54 (Bu ay: 0)
Gönderileri
...
Arkadaslar Windows 10 Pro yuklu bilgisayarimda baslat menusune bastigim zaman renkler resimdeki gibi kararmis bir sekilde aciliyor ve bu sekilde kaliyor. Tema ve renk ayarlarindan duzeltmeye calistim ama olmadi. Ayrica simgeler de piksellesmis bir sekilde duruyor. Bunun gibi bir seyle karsilasan ya da cozumunu bilen var mi? Tesekkurler

Arkadaslar Windows 7 den Windows 10 a upgrade ettigim bir bilgisayar var elimde. Icindeki Windows 7 orjinaldi Windows 10 a gecince de bir sorun yasamadim fakat yaklasik bir ay once cikan bir arizadan dolayi Windows 7 ile format attim. Su an bu bilgisayari media creation tool ile Windows 10 a upgrade etsem bana aktivasyonda sorun cikartir mi yoksa kendisi otomatik aktivasyonunu yapar mi? yardimlariniz icin tesekkurler
Arkadaslar yurtdisindan gelirken bir yakinima iPhone getirmistim ve vergi dairesinde imei kaydini yaptirdim. fakat daha once bu tip bir islem yapmadigim icin e devlet uzerinden de yurda giris tarihinden itibaren 120 gun icerisinde kayit yapilmasi gerektigini bilmiyordum. su an telefonun kapandigini soylediler ve vergi dairesine ucretini yatirdigim halde giris tarihinin uzerinden de 120 gunden fazla gectigi icin e devlet uzerinden kayit yapamiyorum. bunun gibi bir durumla karsilasan ya da ne yapilmasi gerektigini bilen birisi varsa yardim ederse cok mutlu olurum tesekkurler.
Olaylarin magdurlari insanlar degil, insan disindaki varliklar ve listede cidden ilginc seyler var... Kisaca ucani kacani affetmemisler

1. Rulman
2011 yılında Karaman'da yaşanan olayın mağduru.

2. Köpek
Muğla'nın Fethiye ilçesinde şubat ayında yaşanan olayda İngiliz bir çiftin köpeğine tecavüz edilmişti.

3. Tavuk
2009 yılında Gebze'de bir adam komşusunun tavuğuna tecavüz ederken yakalanmıştı.

4. Kedi
İstanbul, Bahçelievler'de yaşanan olayda Kartopu isimli kedi birden fazla kişinin tecavüzüne uğramıştı.

5. Damacana
2009 yılında Bursa'da yaşanan hadisenin kahramanı ise bir damacanaydı.

6. At
Olayı gerçekleştiren kişinin bir mühendis olması daha da ilgi çekmişti. Bolu'da 2006 yılında yaşanan olay gündemi bayağı meşgul etmişti.

7. Ördek
Bu olay da Bursa'dan. Geçen yıl Bursa'da bir adam ördeğe tecavüz etmiş, ördek ise telef edilmişti.

8. Eşek
Bu olayın mekanı Kastamonu. Başıboş gezen eşek gözü dönmüş bir adamın tecavüzüne uğramıştı.

9. Cansız Manken
Antalya'da 2006 yılında yaşanan olayda mağazaya giren hırsız çıkmadan önce 3 cansız mankene tecavüz etmişti. Olay dış basında bile yankılanmıştı.
Arkadaslar iPad mini aldim ekranda bir adet olu pixel var (tam ortada sinek gibi duruyo) ama olu pixel dedigime bakmayin ben de tam anlamis degilim ne oldugunu neden derseniz KIRMIZI, MAVI VE PEMBE gibi renkleri normal bir sekilde gosteriyor ama BEYAZ ya da SARI gibi cok acik renkleri SIYAH gosteriyor ya da gostermiyor desek daha iyi olur simdi bu olu pixel mi yoksa stuck pixel gibi bi sey geciyor forumlarda ondan mi? kendi kendine kaybolur mu, bi caresi var midir ya da oyle oldugu gibi kalir mi? bilen bir arkadas cevap verirse cok buyuk hayir islemis olur yurt disindayim cihaz turkiye garantili cihazi turkiyeye gondermem ya da burda tamir ettirmem cok zor
Silinebilir

Apple iPhone 5’ i Cin’ de sunduktan sonra ilk haftasonu toplam 2 Milyondan fazla iPhone 5 satti. Apple CEO su Tim Cook bu durum icin ”Cin’ de ilk haftasonu icin rekor bir satisa imza attik” diyerek menuniyetini dile getirdi. Apple iPhone 5’ in satisina basladigi ilk hafta 9 ulkede 5 milyondan fazla iPhone 5 satisi yapmisti. Bu yuzden rakamlara bakildiginda Cin’ in Apple icin ne kadar onemli bir pazar oldugu tekrar anlasiliyor.

Engadget - Lemondary

Galaxys SIII ve Note II deki guvenlik acigi!

Android cihazlari Root yapmak icin yeni yollar aranirken XDA community uyelerinden bir kullanici tarafindan Exynos cihazlarini ozellikle guvenlik acisindan tehdit eden ciddi bir acik buldu. Galaxy SIII u ile bazi calismalar yapan XDA kullanicisi Alephzain, Odin i flashlamadan cihazin Root yapilmasini saglayan bir yontem kesfetti. Alephzain in buldugu bu acik Samsung Kernel i kendisine ve fiziksel hafizaya mudahale edilmesine izin verdigini bu da cihazin cok daha kolay bir sekilde Root yapilabilecegini gosteriyor fakat bu acik sistemde ciddi tehlikeler de olusturuyor. Bu da Google Play Store uzerinde bulunan kotu amacli yazilimlarin Kernel kodlarina mudahale edebilmesine ve kullaniabilir RAM boyutunun dusmesine neden oluyor.

Tabiki bu bir Android cihazina saldirmak icin tek yol degil fakat diger yontemlere gore son derece basit. Bir XDA kullanicisi olan RyanZA tarafindan bu acigi kapatmak ve bu tip kotu amacli bir yazilim tarafindan etklinemis cihazlar icin yazma ayarlarini degistirmek icin bir pack yayinlanmis durumda fakat su an yayinlanan bu pack in bazi Galaxy SIII kullanicilari tarafindan kamerayi bozdugu iddia ediliyor. Alephzain yaptigi aciklamada bu acigin Samsung Galaxy SII, SIII, Note II ve Meizu MX gibi Exynos 4210 ve 4412 tipi islemci kullanan cihazlari etkileyebilecegini soyluyor. Forum kullanicilarinin bu acigin Samsung a bildirildigi fakat Samsung dan bu guvenlik acigina dair henuz bir ses cikmadigi soyleniliyor.

Engadget - Lemondary
arkadaslar kafa karistiran bircok gereksiz dokumanla ugrasmadan ingilizce ogretmenlerinin animasyonlu bir sekilde ders anlattigi icinde testler ve kelime oyunlari gibi bir cok yararli ingilizce dokumanin bulundugu bir site.. site gercekten profesyonel bir ekip tarafindan yapilmistir.. videolar yonetmen esliginde studyoda cekilmistir.. uye olmak isteyenler icin elimde indirim kuponlari bulunmaktadir.. isteyenlere yollayabilirim..

uye olmadan once sitenin icindeki tanitim dersini izleyebilir, dersler ve ders videolarinin kalitesi hakkinda fikir sahibi olabilirsiniz..
Hakkında
Meslek: Doktor
Forum İmzası:
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi...
Forum İkinci El İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6.109
İkinci El Bölümü Mesajları: 7
Konularının görüntülenme sayısı: 140.127 (Bu ay: 488)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.224 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.