Şimdi Ara

iTunes/iPhone yedekleme klasörünü değiştirme 2020/Windows10

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
2
Favori
6.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarımda yeteri kadar yer olmadığı için araştırdığım ve öğrendiğim harici harddiske yedekleme yapmayı sizlere de anlatmak istiyorum.

Bilgisayara iTunes programını Microsoft Store aracılığı ile yükleyiniz.

Telefonunuzu takıp ilk tanıtma işlemlerini yapınız.

Varsayılan olarak telefonu bilgisayara C diskine otomatik olarak yedeklemeye başlayacaktır.

Siz yedeklemeyi durdurun konum olarak "C:\Users\kullaniciadiniz\Apple\MobileSync\Backup" buraya gerekli dosyaların kurulumunu otomatik olarak oluşturuyor.

Biz bu konumu C diski değil de D veya E her nereye isterseniz oraya aktaracağız.

Mesela örnek; HariciHarddisk konumu "E" olsun. Bunu açıp;

İlk olarak yeni klasör oluşturun adı Apple Computer olsun içine MobileSync klasörünü oluşturun onun içine ise Backup klasörü oluşturun.

Bu şekilde gözükecek "E:\Apple Computer\MobileSync\Backup"

Buraya kadar tamam şimdi bizim C diskimizde otomatik olarak oluşturulan klasör var ya "C:\Users\kullaniciadiniz\Apple\MobileSync\Backup" bu konumdaki. Sadece "Backup" klasörünü silin gerisi kalsın.

Her şey tamamsa sıra geldi sisteme işlemekte;

Başlata "cmd" yazıp entera basın. Açılan komut satırına altta verdiğim yazıyı kopyalayıp entera basın. "Sizin kullanıcı adınız, ve yedeklemek istediğiniz konumu düzenleyip yapıştırın.

mklink /J "C:\Users\kullaniciadiniz\Apple\MobileSync\Backup" "E:\Apple Computer\MobileSync\Backup"

Sonra işlem tamamdır.

Konuyla ilgili her türlü desteği vermeye açığım mutlaka yazın konuya veya özel mesaja.

Kolay gelsin..

• Teşekkürler bu işimi gördü : ) ...

• Rica ederim sevindim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sırf bu konuya yanıt vermek ve teşekkür etmek için üye oldum. Emeğinize sağlık.

• Çok teşekkürler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.