Şimdi Ara

arkadaşlar elantra alınır mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
45.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne dersiniz? Yakıt tüketimi yol bilgisayarında ortala ne gösterir, gerçekte durum nedir?

• eğerki kırmızı ışıklarda yandaki araba ile kapışıyorsan son ana kadar gaza basıp sonra ani fren ile duruyorsan aragaz veriyorsan alınmaz tabikide. Elantra güzzel bir araba maalesef adı çıkmş. kasasının ağır olduğu doğru ama sakin kullanımda 8,5-9 litre arasında yakar bu dediğim değerler izmir trafiği için geçerli. bunun yanında çok monforlu bir arabadır. problem çıkarmaz en azından ben 3 aydır kullanıyorum hiçbir problem çıkarmadı. zaten elantra için kötü yorum yapan kimseyi bulamazsın ama herkez ikinci elinin düşük olduğundan ve zor elden çıkarıldığından dert yanar. ama bu devirde artık hangi araba kolay satılıyorki. bence bunuda göz önüne al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maverick78 -- 7 Mart 2007; 15:41:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maverick78

eğerki kırmızı ışıklarda yandaki araba ile kapışıyorsan son ana kadar gaza basıp sonra ani fren ile duruyorsan aragaz veriyorsan alınmaz tabikide. Elantra güzzel bir araba maalesef adı çıkmş. kasasının ağır olduğu doğru ama sakin kullanımda 8,5-9 litre arasında yakar bu dediğim değerler izmir trafiği için geçerli. bunun yanında çok monforlu bir arabadır. problem çıkarmaz en azından ben 3 aydır kullanıyorum hiçbir problem çıkarmadı. zaten elantra için kötü yorum yapan kimseyi bulamazsın ama herkez ikinci elinin düşük olduğundan ve zor elden çıkarıldığından dert yanar. ama bu devirde artık hangi araba kolay satılıyorki. bence bunuda göz önüne al
    ya bence elantra fiyatına göre alınabilecek en kaliteli araba...
    arkadaşın dediği gibi adı çıkmış bi tek Türkiyede kötü şöhreti var yurtdışında özellikle amerikada baya değer görüyor...
    Ayrıca Türkiyede satılan Elantra amerikadakilerden çok daha lüx daha çok donanıma sahip...
    Elantra ya bineceksen alacaksın...
    Ticaret yapılmaz Elantrayla ama seni fazlasıyla memnun eder...
    Hiç sorun çıkaran bir Elantra görmedim...
    Benim şu an 2006 model var daha önce 2000 modeli vardı ikisi de çok iyi...
    Şiddetle tavsiye ederimm..
    Yakıt meselesine gelince benim araba daha çok yeni geçtiğimiz Temmuzda almıştım...
    Daha 3000 km de...
    Ama hep şehir içi kullandım Malatyada...
    Zaten sıkça arabyı kullanamıyorum Kocaelide öğrenciyim...
    Otoparkta yatıyor arada bir babam kullanıyor nadiren...
    Yol bilgiğsayarı şimdiki ortalamaya 8.2 yazıyor...
    Bu şimdiye kadar yaktğının ortalaması...
    Dediğim gibi hep şehir içi kullandım...
    Memnunum ya ne diyim...

• ELENTRANINDA STAREXİNDE ADI ÇIKTI.........
    ÇOK YAKIYOLAR DİYE....
    BENCE ÇOK DEĞİL STAREX ŞU ANDA 25-26 YKR YAKIYORMUŞ....BENİM ESKİ 2005 TRANSPORTERDE 33 YKR YAKIYORDU......
    ELENTRANINDA 17-18 YKR YAKMASI NORMAL.....ARKADAŞINDA DEDİĞİ GİBİ KULLANIMADA BAĞLI...............
  • quote:

Orijinalden alıntı: özbekli35

ELENTRANINDA STAREXİNDE ADI ÇIKTI.........
    ÇOK YAKIYOLAR DİYE....
    BENCE ÇOK DEĞİL STAREX ŞU ANDA 25-26 YKR YAKIYORMUŞ....BENİM ESKİ 2005 TRANSPORTERDE 33 YKR YAKIYORDU......
    ELENTRANINDA 17-18 YKR YAKMASI NORMAL.....ARKADAŞINDA DEDİĞİ GİBİ KULLANIMADA BAĞLI...............
    ilk starexler tci motor olduğu için adı çıktı

satıcı bile kabul ediyor

elentrada aynı şekilde

ben ne zaman servise gitsen

bi elentra sahibini gördüğümde dediği 2.şey yakıtını nasıl düşürürüz

ama bencede çok hoş bir araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

ilk starexler tci motor olduğu için adı çıktı

satıcı bile kabul ediyor

elentrada aynı şekilde

ben ne zaman servise gitsen

bi elentra sahibini gördüğümde dediği 2.şey yakıtını nasıl düşürürüz

ama bencede çok hoş bir araç

Alıntıları Göster
    ya biraz fazla yaksın ya nolucak...
    ben bu meseleyi hiç kafama takmıyorum valla...
    bence piyasadaki rakiplerinin çoğundan çok daha iyi...
    Güvenli konforlu epeyce donanımlı...
    Daha nolsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: dumurman

Daha nolsun...

Alıntıları Göster
    Ha bu arada biz Türkiye'de hep şunu zannederiz...
    Hyundainin en çok satan aracı Getz veya Accent diye düşünürüz...
    Türkiyede bu böyle ama dünya çapında Hyundainin en çok satılan modeli Elantra...
  • quote:

Ha bu arada biz Türkiye'de hep şunu zannederiz...
    Hyundainin en çok satan aracı Getz veya Accent diye düşünürüz...
    Türkiyede bu böyle ama dünya çapında Hyundainin en çok satılan modeli Elantra...

Alıntıları Göster
    Ya bide bu araç şehir içinde fazla yakıyor kullanıma da bağlı doğru...
    Bakın şimdi şunu anlatayım Malatyadan Elazığa gitmiştim...
    Geri döneceğimde Yol bilgisayarı 505 kmlik benzin kaldığını gösteriyordu...
    Tabi o an için hesapladığı değerdi...
    Bir kaç gün şehir içinde kullaılmıştı çünkü...
    Elazığdan Malatyaya döndük ve yol bilgisayarı 598i gösteriyordu...
    Malatya Elazığ arası 110 km...
    ve değer hiç eksilmemiş aksine 93 km eklenmişti...

• quote:

Daha nolsun...

Alıntıları Göster
    AMA TÜRKİYEDE ŞUNU SANMAYIZ.....DOĞRUDUR ÇÜNKÜ......
    TÜRKİYEDE EN ÇOK SATAN TİCARİ ARAÇ SINIFINA GİRENDE 94 TEN BERİDİR....HYUNDAI H 100...........
    FİYATIYLA OLSUN PRATİKLİĞİYLE OLSUN....ÖNCELİKLE ŞİRKETLER VE DİĞER TİCARETLE UĞRAŞANLAR HATTA ÖZEL BİNMEYE ALANLAR TARAFINDAN BENCE ENÇOK SATAN VE TUTULAN BİR ARAÇTIR.....
    ÖRNEĞİN MAZDA MITSUBISHI KIA GİBİ MARKALARIN AYNI TİPTEKİ ARAÇLARINDAN HYUNDAI %90 DAHA FAZLA TUTULMUŞTUR.......
    quote:

Orjinalden alıntı: dumurman

Daha nolsun...

• quote:

TÜRKİYEDE EN ÇOK SATAN TİCARİ ARAÇ SINIFINA GİRENDE 94 TEN BERİDİR....HYUNDAI H 100...........
    FİYATIYLA OLSUN PRATİKLİĞİYLE OLSUN....ÖNCELİKLE ŞİRKETLER VE DİĞER TİCARETLE UĞRAŞANLAR HATTA ÖZEL BİNMEYE ALANLAR TARAFINDAN BENCE ENÇOK SATAN VE TUTULAN BİR ARAÇTIR.....
    ÖRNEĞİN MAZDA MITSUBISHI KIA GİBİ MARKALARIN AYNI TİPTEKİ ARAÇLARINDAN HYUNDAI %90 DAHA FAZLA TUTULMUŞTUR.......
    quote:

Daha nolsun...

Alıntıları Göster
    getz den ocne 2000model 1.6 otomatik vites elantram vardı

1.6 116hp performansı oldukça iyi ama yakıtı şehir içi 11lt civarıydı

düz vites yakıt verilerini bilemiyorum ama uzun yolda çok fazla yakmıyordu :D

bu arada halen 2.5 tdi staraximiz var kendi sınıfındaki araçlara gore yakıt tüketimi fazla olduğu doğru

zaten hyundai modelleri çok çok ekonomi düşünülerek yapılmış araçlar değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onursumer -- 7 Mart 2007; 21:09:17 >

• quote:

quote:

Daha nolsun...

Alıntıları Göster
    bu h100 konusunda katılıyorum tabiiki...
    Hala ve inatla H100 üretilmeye devam ediyor sanırım hem de hiç tip yenilemeden bu kadar çok sattı...
    Ve müşterisi de memnun kaldı araçtan sanırım...
    Starexte keza aynı şekilde bu yolda ilerliyor...
    Tabi o Transporterın en güçlü rakibi diyebiliriz...

• quote:

bu h100 konusunda katılıyorum tabiiki...
    Hala ve inatla H100 üretilmeye devam ediyor sanırım hem de hiç tip yenilemeden bu kadar çok sattı...
    Ve müşterisi de memnun kaldı araçtan sanırım...
    Starexte keza aynı şekilde bu yolda ilerliyor...
    Tabi o Transporterın en güçlü rakibi diyebiliriz...

Alıntıları Göster
    vala sağlam araba istiyorsan alman arabasi bak derim.bendede 2005 siyah elantra var genel olarak memnunum 8.3 gosteriyor tüketim lakin trafığin yoğun oldugu zmana takılırsan yandın.Uzun mesafede yada dur kalk yapmayacağın yerde cok az yakıor alabilirsin.ses sistemi benım orjinal hala emin ol tatmin eder.genel olarak 2000 model golfe vereceğin paraya elantra al 2005 al !!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: imbus_civata

vala sağlam araba istiyorsan alman arabasi bak derim.bendede 2005 siyah elantra var genel olarak memnunum 8.3 gosteriyor tüketim lakin trafığin yoğun oldugu zmana takılırsan yandın.Uzun mesafede yada dur kalk yapmayacağın yerde cok az yakıor alabilirsin.ses sistemi benım orjinal hala emin ol tatmin eder.genel olarak 2000 model golfe vereceğin paraya elantra al 2005 al !!!!

Alıntıları Göster
    Valla Elantrada yeterince sağlam ve güvenli...
    Amerikadaki NCAP testlerinden en yüksek puanı almış...
    Bir sürü rakibinin içinden en güvenli otomobil ödülünü almış...
    ABD dahil bisürü ülkede en iyi aile arabası en iyi otomobil vs ödülünü almış...
    Bu arada ses sistemi de gerçekten mükemmel...

ELANTRA GÜVENLİK TESTİ GÖRÜNTÜLERİ...
    http://www.youtube.com/watch?v=NwtvhkRBxQM

• quote:

Valla Elantrada yeterince sağlam ve güvenli...
    Amerikadaki NCAP testlerinden en yüksek puanı almış...
    Bir sürü rakibinin içinden en güvenli otomobil ödülünü almış...
    ABD dahil bisürü ülkede en iyi aile arabası en iyi otomobil vs ödülünü almış...
    Bu arada ses sistemi de gerçekten mükemmel...

ELANTRA GÜVENLİK TESTİ GÖRÜNTÜLERİ...
    http://www.youtube.com/watch?v=NwtvhkRBxQM

Alıntıları Göster
    ikinci eli kötü! BULAŞMA !
    kore arabasıdır ! Hiç bulaşma !
    NCAP'ada çok güvenme! bzim şahinler bile ordan minimal 3 yıldız alıyor!( bastır parayı al yıldızı !!)

• quote:

Orijinalden alıntı: yunus2003

NCAP'ada çok güvenme! bzim şahinler bile ordan minimal 3 yıldız alıyor!( bastır parayı al yıldızı !!)

Alıntıları Göster
    Arkadaş doğru söylüyor elantraya hiç bulaşma sen. böylece sanayiden bir arkadaş edinemeyeceğin için arkadaş çevreni geliştirmezsin. yada internetteki şikayet sitelerine abone olmayarak genel kültürünü arttıramazsın.yada benim daha önce yaptığım gibi git bir opel al sanayide tanımadığın kişi kalmasın bütün şikyet sitelerini oku bilgilen. zaten bilgi ve arkadaşlık kutsal şeyler bunlardan mahrum kalma sakın

• quote:

Orijinalden alıntı: yunus2003

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: yunus2003

İşte tam bi düz mantık...
    Bi arabanın iyi olması için Avrupa araba olması gerek kesinlikle (!)
    Bu nedir ya?
    "Kore arabasıdır hiç bulaşma!"
    Gerçekten çok komik...
    Evet hiç elantraya bulaşma...
    Sorunsuz üstüne üstlük lüx donanımlı bir araba gerekmez bu sözü söyleyen arkadaşa göre...
    Ha bide şahinler bile 3 yıldız alıyormuş...
    Bak youtuba gir elantra yaz bide megane civic falan yaz...
    karşına bu testler gelecek...
    İzle bakalım hangisi daha az zarar görüyor?

• 1.5 yıldır elantra kullanıyorum 3 kere antalyaya gittim şuan araba 51000'de, ne sanayi gördü ne tamir hiçbir sorun çıkarmadı.yakıt konusunda tavsiyem eğer roket yapmazsan gayet normal yakıyor.Ayrıca benim aracım otomatik vites buna rağmen doru düzgün kullanınca yakıt problem olmuyor.Fiyat performans açısından kaçırma derim.İçi çok ferah,bagajı büyük, maksimumda 190-200 yapabiliyor.Belki işine yarar diye söyliyim indash monitor taktırmak istersende araba uyumlu,ben monitor ve xenon far taktırdım çok güzel durdu.Son olarak vereceğin paraya iyi bir araba alacaksın gereksiz söylentilere takılma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdb1903

1.5 yıldır elantra kullanıyorum 3 kere antalyaya gittim şuan araba 51000'de, ne sanayi gördü ne tamir hiçbir sorun çıkarmadı.yakıt konusunda tavsiyem eğer roket yapmazsan gayet normal yakıyor.Ayrıca benim aracım otomatik vites buna rağmen doru düzgün kullanınca yakıt problem olmuyor.Fiyat performans açısından kaçırma derim.İçi çok ferah,bagajı büyük, maksimumda 190-200 yapabiliyor.Belki işine yarar diye söyliyim indash monitor taktırmak istersende araba uyumlu,ben monitor ve xenon far taktırdım çok güzel durdu.Son olarak vereceğin paraya iyi bir araba alacaksın gereksiz söylentilere takılma.
    eger arac duzgunse bnde kacırna derım..elentra cok lux ve konforlu..rahat edecegını umuyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: CnKmN1925

eger arac duzgunse bnde kacırna derım..elentra cok lux ve konforlu..rahat edecegını umuyorum..

Alıntıları Göster
    elantraya haksızlık yapılıyor, 2004 model 40 binde kız gibi arabalar 17-18 bin ytl buna rağmen verilen ilanlar aylarca kalıyor,ikinci eli berbat ama bunun tek suçlusu hyundai 25bine sıfırını satarsa olacağı budur iddia ediyorum aynı arabanın üstüne reno yaz,fiat yaz satış rekorları kırardı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emerald Dolphin

elantraya haksızlık yapılıyor, 2004 model 40 binde kız gibi arabalar 17-18 bin ytl buna rağmen verilen ilanlar aylarca kalıyor,ikinci eli berbat ama bunun tek suçlusu hyundai 25bine sıfırını satarsa olacağı budur iddia ediyorum aynı arabanın üstüne reno yaz,fiat yaz satış rekorları kırardı...

Alıntıları Göster
    elentra almaya karar verdik bizde.99model, 120000 km, 11500ytl. bikaç sorum olacak. tüp taktırırsak randıman alabilirmiyiz.tüpte kaç lira yakar? birde 120000 km'den sonra çok masraf çıkartır mı bu araba.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.