Şimdi Ara

Accent Era otomatik vites?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
48.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Accent Era'nin otomatikleri icin neler söylenebilir, sorun ve dezavantaji var midir, varsa nelerdir?

Genel olarak dizel motorlu secenekleri daha cok tutuluyor galiba, buna bakarak motorda sorun ve performans acisindan bir problem yok anladigim kadariyla, fakat isin icine bir de otomatik vites girerse.

Otomatik kullanan arkadaslar (benzinli veya dizel) görüs ve tecrübelerini paylasabilir mi?

Simdiden tesekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msdaora -- 3 Eylül 2009; 12:13:35 >

• bende merak ediyorum bu konuyu

1.4 otomatik accent era nasıldır çekişi yetersizmidir.

alırsak pişman olurmuyuz çekişindn dolayı hız yapacak halimiz yok hayatta 120 yi geçmem ama yokuşlarda beni üzermi

özellikle arabayı kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum
  • biz bugün aldık era 1.6 otomatik vites ,lpg li aldık ,çekişinin 1.5 dizel ve 1.4 benzinliden daha iyi olduğu kanaatindeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: saksoy

bende merak ediyorum bu konuyu

1.4 otomatik accent era nasıldır çekişi yetersizmidir.

alırsak pişman olurmuyuz çekişindn dolayı hız yapacak halimiz yok hayatta 120 yi geçmem ama yokuşlarda beni üzermi

özellikle arabayı kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum

1.4cc 16valve 97ps DOHC motora sahip bir araç hiç sizi üzer mi acaba?
    rampaların fatihi olursunuz.
    210 km sürati görürsünüz.

era'nın piyasada en çok tutulan modeli 1.4 benzinlidir daha sonra 1.5 dizel ve son olarak 1.6 benzinli gelmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kritios -- 8 Eylül 2009; 20:08:18 >
  • Sayın SQua,

Hayırlı olsun, aracınız hangi donanım ve LPG'yi Hyundai kampanyası ile mi aldınız?
  • BENDE 2010 1.4 ACCENT ERA OTOMATİK VİTES VAR.OTOYOLDA ÇOK SERİ BİR ARAÇ.AMA DİK RNAMPALARDA NE KADAR BASARSAM BASAYIM 70KM HIZI ASLA GEÇEMİYORUM. HAA BENİM İÇİN ÇOK TA ÖNEMLİ DEĞİL. RAMPAYI 100 KM HIZLA ÇIKSAM GİDECEĞİM YERE EN FAZLA 3 DK ERKEN GİDERİM.

KISACA BENİM ARAÇTA RAMPADA HIZLANMA SORUNU VAR.

ONUN HARİCİNDE FİYAT KALİTESİNE GÖRE BENCE SINIFININ EN İYİ ARACI ACCENT ERA VEYA YENİ ADIYLA ACCENT BLUE
  • 1.5 Dizel için keçi derler gerek manuel gerek otomatik :) 1.6 da iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizosmanoglu

1.5 Dizel için keçi derler gerek manuel gerek otomatik :) 1.6 da iyidir

Düz'ünü 12.000 km kullandım, kolay kolay kimse baş edemez kendi sınıfında, çok kişinin gözünü korkutmuşumdur dizel Era diyince uzak duruyorlar...
  • saksoy S kullanıcısına yanıt
    kardeşim bende 2010 model 1.4 abs team otomatik lpg li era var. yokuşlarda acayip bayılıyor.rampayı hızlı çıkmak istersen gaza yüklenmen gerek. düz yolda acayip seri bir araç. çok hızlı kaçıyor. şehiriçi için bulunmaz bir araç,tavsiye ederim. fiyatları uygun. şehir içi 32 kuruş şehirdışı 18 kuruş yakıyorum. şehirdışı en fazla 130 la giderim. ortalama hızım 110. tama otomatik vites olduğundan geçişler sarsıntısız ve rahat. @saksoy
  • quote:

Orijinalden alıntı: SQua

biz bugün aldık era 1.6 otomatik vites ,lpg li aldık ,çekişinin 1.5 dizel ve 1.4 benzinliden daha iyi olduğu kanaatindeyim

1, 5 dizelden daha iyi bir cekisine inanmadim.kaz daglarina 4. Vitesle tirmaniyorum 1.5 dizel era ile.2000 motor benzinli araclarla yarisiyor arac you tubeda videolari var. Hizlanmada gectigi araclar ust sinif.Yanina dahi yaklasamaz soyledigin araclar hizlanmada.accent blue yanasamiyor era 1.5 e.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • babam ilk arabasını hyundai aldı accent era 1.4 tü araba 120km den sonra zorlanıyodu bir de bağarttırıyordu

babam 2. aldığı arabadan sonra 3. arabası yine accent era aldı ama bu 1.6 dı bu araba bastımı gidiyordu hiç zorlanmıyordu

artıları ucuz ve donanımlı olması

eksileri uzun yolda 120 den sonra savurması (hafif olması)

bence 20 000 tl 25 000 tl arası otomatik olarak ya cıtroen c4 yada hyundai accent era 1.6 alın fortda olur ama sıkıcı diğerleri araba değil
  • accent era 1.6 nın yokuşta hiçbir sorunu yok yokuşta 160 km yi bile görüyor
  • saksoy S kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım ben 1.4 abs team otomatik modelini kullanıyorum. lpg li kullanıyorum. normal yolda çok seri merak etme. 130 a kadar bas ama daha fazla basma. ben max. 130 yapıyorum sonrasında araba sallanıyor. şehir içi için ideal araba. ama uzun yolda performans bekleme. bolu dağında 60 ı geçemedim.kamyonları bile sollayamadım. rampalarda seni üzer. bence çokta önemli değil. rampayı 90 la çıksan gideceğin yere en fazla 20 dk önce gidersin. yani çok sorun değil. yakıtı biraz fazla onu söyliyim. bende ortalama 13 litree lpg yakıyor. ortalama şehir içi 36 kuruş-38 kuruş arası. tavsiye ederim çünkü fiyatını sonuna kadar hakediyor. ben 2 yıldır kullanıyorum, benden önce de 1 yıl başkası tarafından kullanıldı. çok şükür bir sorunla karşılaşmadık. ALLAH herkese kazasız belasız sorunsuz yolculuklar nasip etsin.
  • Babam 8 yıl önce 1.4 benzinli otomatiğini aldı.Hala kullanıyoruz ve viteste hiçbir arıza yaşanmadı.Arkadaşların da dediği gibi yokuşlarda hızlı olması için bağırttırmak lazım(4000+ devir).Ortalama 8.6 lt yakıyor 100 km'de.36-38 kuruş filan oluyor.Her yıl yetkili servisinde bakımını yaptırdık.Bu son 1 ayda içinde 3 kez marşa basınca benzini alamadı servise gittik,kurum olmuş bujilerde arabayı 2 günde bir çalıştırın dediler,biraz da arabayı 6000-7000 devirde çalıştırdılar.Sorun halloldu.Yanılmıyorsam 45.000 ya da 60.000 de fren balataları değişti.Başkada hiçbir sorun olmadı ve hiçbir parçası değişmedi(kazadan sonra değişen sağ arka kapı ve tampon hariç)

• quote:

Orijinalden alıntı: lordoftimee

Babam 8 yıl önce 1.4 benzinli otomatiğini aldı.Hala kullanıyoruz ve viteste hiçbir arıza yaşanmadı.Arkadaşların da dediği gibi yokuşlarda hızlı olması için bağırttırmak lazım(4000+ devir).Ortalama 8.6 lt yakıyor 100 km'de.36-38 kuruş filan oluyor.Her yıl yetkili servisinde bakımını yaptırdık.Bu son 1 ayda içinde 3 kez marşa basınca benzini alamadı servise gittik,kurum olmuş bujilerde arabayı 2 günde bir çalıştırın dediler,biraz da arabayı 6000-7000 devirde çalıştırdılar.Sorun halloldu.Yanılmıyorsam 45.000 ya da 60.000 de fren balataları değişti.Başkada hiçbir sorun olmadı ve hiçbir parçası değişmedi(kazadan sonra değişen sağ arka kapı ve tampon hariç)

Yokuşta kaydırma gibi bir durum yok değil mi ?
  • Sadece yokuştan normal inerken geri vitese alınca aşağı doğru kaydığını hatırlıyorum.Kusura bakma yaşadığımız konumdan dolayı çok fazla yokuşta araba kullanmıyorum.

• Blue 2012 1.6 dizel 6 ileri otomatik vites yakit tuketimi nasildir
    Sorun yasaniyormu bu viteslerde

• Merhabalar bugun aracımın şanzıman yağı değişirken karterden parçalanmış rulman benzeri parçalar çıktı ustam şanzıman incek dedi daha büyük bir hasara neden olabilirmiş.. Kullanımda hiç bir problem yoktu. Böyle bir durum başına gelen arkadaş var mı acaba... Araç accent era 1.4 otomatik 2007 model

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.