Şimdi Ara

Arızalı seagate disklerin garantiden değiştirilmesi. (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.215
Cevap
40
Favori
155.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ezimuse

gelecek olan diski de yavaş şekilde hd tune ile bad sector taraması yapın yine de.
    evet hocam , bu expansion serisi uyduruk bir seri zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

gelecek olan diski de yavaş şekilde hd tune ile bad sector taraması yapın yine de.
    Bu arada yurtiçi kargo 'yu şikayet ettim hocam ;

Yurt içi Kargo ile gönderilmek istenen her türlü elektronik eşya "orijinal paketinde" olsa dahi şube çalışanları tarafından imzalatmak istenen "İhtirazi Kayıt Belgesi" sorumluluğu üstlerine almama adına yapılmış tam bir saçmalık örneğidir, sorumluluk almıyorsanız size nasıl güvenip eşyalarını yollayacak insanlar? Parası ödenen ürün sizin sorumluluğunuzda olacak tabi ki, size bunun için ödeme yapılıyor, bugün internetten alınan ürünlerin %80 'i elektronik eşya zaten, sırf firmanızı bundan muhaf tutmak için kafanızdan uydurduğunuz bir kağıt imzalatmak ile yasal olarak sorumluluğu üstünüzden atamazsınız!, bu vesile ile bundan sonra Yurtiçi Kargo ile hiçbir gönderi yapmayacağımı ve yakınımdakileri de bu konuda uyarıp hiçbir şekilde Yurtiçi Kargo kullanmamaları konusunda ikna edeceğim.

• Benim 3tb harici hdd de bozuldu. Sanirim eve gelen çocuklar düşürdü hdd yi bende vereyim Bari :( bilgisayar görmüyor hdd yi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • wiru5 kullanıcısına yanıt
    Hollandyaa gönderdiğim disk 2015 Di sanırım bozuk geldi, yada bozuldu yolda bir mail attım ücretsiz kargo ups ile geri gönderdim ücretsiz kargo ile geri geldi Bi dene derim

• 27/12/2018 tarihinde hollandaya kutunun üzerine belirttikleri kağıdı da bantlayıp ptt kayıtlı posta olarak (KKP) ile gönderdim. PTT KKP ile gönderim daha uygun olduğu için tercih ettim ama 60 TL ye mal oldu.

Hollanda gümrüğünde Seagate e gitmeden ürünü RTS yazıp geri yollamışlar. Şimdi tekrar göndermeyi düşünüyorum. Ama tekrar gümrükten geri iade olması hiç mantıklı gelmiyor.

Gönderirken içeriğine ben disk yazdım. Siz ne yazıyorsunuz ?

Yada nasıl bir şekilde gönderim yapalım?

Saygılarımla
  • İyi günler,
    Bana RMA order pdf dosyası geldi şimdi ne yapmam gerekiyor. Acil yardımcı olabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: canezixx

Hollandyaa gönderdiğim disk 2015 Di sanırım bozuk geldi, yada bozuldu yolda bir mail attım ücretsiz kargo ups ile geri gönderdim ücretsiz kargo ile geri geldi Bi dene derim
    arızalı taşınabilir disk'i bunlara gönderirken, karşı taraf ödemeli mi göndereceğiz ? mail attım adamlara şimdi, form doldurun dediler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 500 GB Barracuda hard diski bugün ptt ile gönderdim 460gr ile 43,60 TL tuttu. ürünü önce balonlu poşete sonra içi balonlu poşet olan beyaz zarfa koydum ve rma nın verdiği kağıtları içine yerleştirdim. paket dışına rma order numarası yazdım ve gönderdim.

edit: 14 Şubat teslim edildi. 19 Şubat yeni ürün UPS ile gönderildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armax -- 19 Şubat 2020; 16:13:18 >
  • 1TB BARRACUDA HDD VAR pc görmüyor.Seagete tr den kontrol ettiğimde eylül 2020 ye kadar garantisi var görünüyor.Ama fatura belge vs yok nereden alındığı belli değil.Bu durumda prosedür nasıl işliyor acaba? Bu konuda daha önce tecrübesi olan varsa aydınlatabilir mi rica etsem.Teşekkürler.

Bu şekilde bir kayıt açtımama üye falan olmadım direk siteden mesaj gönderdim.
    Hi this product is not working on pc.It is warranty is until september 2020. I don't know where is the invoice.What will i do for use guarantee.I am at Turkey Istanbul.The hdd isnot working so i could not take order RMA.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadbul -- 22 Mart 2020; 16:0:4 >
  • Seagate 1tb hdd bozuldu. Çok yavaş windows kurunca pc acilmiyor bad sectoe var. Yarin aldığım incehesaba yollayacağım. Onlar yönlendirme yapariz dedi. Faturayi vs koyup yyrticiyle paslayim onlara. Umarim sorunsuz değişim alirim.

• Arracuda 1tb bozuldu diye incehesaba yolladim servise gonderdiler. Bugün elime.ulasti. Destech diye bir yere yollamışlar onlarda ariza tok test ettik diye yollamışlar. Direkt kendi yazılımi ve Hdtune üzerinden test edip gelen hatalarin ekran resmini alarak tüketici heyetine başvuracağım bugün. Parami iade alip ssd va alırım büyük ihtimalle. Bu kadar sahtekarlik olmaz. Adamakilli calismiyor bad sector veriyor komple hizi vs komple yavaş. Adamlar test ettik sorun yok diye geri yolluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SYLAS -- 4 Nisan 2020; 14:3:1 >
  • Arkadaşlar bendede arızalı hdd var hollandaya göndericem ama ptt kargo elektronik ürün göndermiyoruz gümrükten geçemiyor diye beni geri çevirdiler, ups kargoda 56 dolar fiyat cıkartı, siz nası yaptınız ??? zaten tr de ürünün sıfır fiyatı 450 tl :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi probody08 -- 14 Mayıs 2020; 22:46:41 >
  • probody08 kullanıcısına yanıt
    Hocam gönderdiniz mi ürünü? Ben de bir tane 3.5" Seagate HDD i değişim için göndereceğim. Yakın zamanda gönderen varsa ne kadar tutuyor PTT ile sorun çıkıyor mu yazarsa sevinirim

• Ptt kargo yurt dışı elektronik ürün almıyor gitmeden şubeyi arayıp bilgi al.

Ben seagte firmasi ile görüşüp UPS kargo ile gönderdim yurt dışına bana bedava kargo için etiket verdiler onla gönderim yoksa 65 dolar fiyat cikiyordu, HDD nin sıfır fiyatına denk geliyodu.

• quote:

Orijinalden alıntı: probody08

Ptt kargo yurt dışı elektronik ürün almıyor gitmeden şubeyi arayıp bilgi al.

Ben seagte firmasi ile görüşüp UPS kargo ile gönderdim yurt dışına bana bedava kargo için etiket verdiler onla gönderim yoksa 65 dolar fiyat cikiyordu, HDD nin sıfır fiyatına denk geliyodu.
    Bana böyle bir uyarı çıkıyor, bedava kargo etiketini nasıl aldınız acaba?

Arızalı seagate disklerin garantiden değiştirilmesi.

Ürünüm 2024'e kadar garanti kapsamında. Ürünü satın aldığım "nanokatalog" adlı site ve şirket herkesi dolandırıp kaçtı, ortada dükkan kalmadı. Şeref yoksunu şirket büyük ihtimalle bana da arızalı ürün gönderdi zaten, yoksa bir yıl olmamış disk durduk yere niye bozuk yapsın.

Garantiye gönderme sebebim okuma hızlarının ortalamanın çok altında oluşu. Bir arıza olduğu belli.

ST2000DX002 (2 TB FireCuda)

Bundan çok daha önce aldığım, daha çok kullandığım ve daha eski model olan DX001 bile çok daha yüksek okuma ve yazma oranlarına sahip.

ST2000DX001 (2 TB Desktop SSHD)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haplo -- 11 Ağustos 2020; 19:41:32 >

• Merhabalar st1000dm010 diskim 1 yaşında kafa vurmaya başladı ben de diski yollamak istiyorum fakat en az 65dolar ücret çıkıyor. Ücretsiz olarak nasıl yollayabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: acibiber3

Merhabalar st1000dm010 diskim 1 yaşında kafa vurmaya başladı ben de diski yollamak istiyorum fakat en az 65dolar ücret çıkıyor. Ücretsiz olarak nasıl yollayabilirim?

Garantisi varsa aldığınız yere gönderin onların yönlendirmesi gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Haplo

Bana böyle bir uyarı çıkıyor, bedava kargo etiketini nasıl aldınız acaba?

Ürünüm 2024'e kadar garanti kapsamında. Ürünü satın aldığım "nanokatalog" adlı site ve şirket herkesi dolandırıp kaçtı, ortada dükkan kalmadı. Şeref yoksunu şirket büyük ihtimalle bana da arızalı ürün gönderdi zaten, yoksa bir yıl olmamış disk durduk yere niye bozuk yapsın.

Garantiye gönderme sebebim okuma hızlarının ortalamanın çok altında oluşu. Bir arıza olduğu belli.

ST2000DX002 (2 TB FireCuda)

Bundan çok daha önce aldığım, daha çok kullandığım ve daha eski model olan DX001 bile çok daha yüksek okuma ve yazma oranlarına sahip.

ST2000DX001 (2 TB Desktop SSHD)

Alıntıları Göster

seagate e mail yolu ile durumu anlatın ingilizce olarak , kargo ücreti 65 dolar cıkıyo diyin , doların burdaki halinden haberleri yok , 65 dolar, suan 7.7 den , 505 tl ediyo zaten harddisk parası ediyo bi anlamı kalmıyor o yüzden durumu anlatın , uygun görürlerse size ups kargonun bedava etiketini mail olarak atarlar. Nası kargo yapmanız gerektiğini de anlatan mail olarak atıyolar.

• Bugün posta ile gönderdim 720gr ve 90 TL tuttu.

• Suan TR icerisinde bir muhatap yok mu arkadaslar? Sitede şu adres gözüküyor,

Türkiye
    UPS CP - İstanbul
    Netaway Global Lojistik Mehmet Denis Kopuz Cad. 34522 İstanbul - Türkiye

Çalışma Saatleri: 8.30 - 17.00 (Pzt - Cum) mi

Ptt ile hollandaya gonderi yapanlar kaç günde ulaşiyor?

• 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.