Şimdi Ara

Arızalı seagate disklerin garantiden değiştirilmesi. (110. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.216
Cevap
40
Favori
155.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ptt yaklaşık 14 gün

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cunartesi gunu ptt ucak ile gonderiyi secerek 0.990 gram icin 162 tl odedim.

Yukarida bir arkadas 8 ekim 2020 yarihinde 0.750gr icin 90tl tuttu demis. 1 haftada zammi geldi ne oldu bilmiyorum. 750gr icin de 999 gr icin de ayni fiyati gosteriyordu siste. 1 kg ' i gecince fiyat degisiyordu demekki zam yapmislar.

15gun dedi ucak ile yuzeyden giderse 142tl ve 4 hafta diyince 20tl fark ile ucakla gonderdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ptt ile gönderdiğim kargoyu takip ettigimde asagidaki gibi gozukuyor, bunu yasayan oldu mu daha once?

Netherlands (the) (Yurt Disi), Unsuccessful item delivery attempt (Inb)
    2020-10-24 00:42

2020-10-23 18:20
    Netherlands (the) (Yurt Disi), Receive item at delivery office (Inb)

Discsupport@seagate.com adresine de durumu bildirdim. Kargo takip no vs gonderdim

• Spirit_Rises kullanıcısına yanıt

PTT de ya acemiye denk geldin yada paketin gerçekten büyüktü, kaç desiydi gönderdiğin ?

PTT sitesinde fiyatlarda sorun yok, halen aynı ve yine gönderecek olsam 90 TL ödeyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: armax

Bugün posta ile gönderdim 720gr ve 90 TL tuttu.

20 ekim teslim alındı. Ertesi gün yeni paket UPS ile çıktı, ve bugün teslim aldım, gümrükten geçti ve her hangi bir ödeme yapmadım her zamanki gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armax -- 30 Ekim 2020; 12:18:57 >
  • quote:

PTT de ya acemiye denk geldin yada paketin gerçekten büyüktü, kaç desiydi gönderdiğin ?

PTT sitesinde fiyatlarda sorun yok, halen aynı ve yine gönderecek olsam 90 TL ödeyeceğim.

Hocam 750gr paket 142tl karayolu ile gidiyor cikiyor. Ucak ile gonderdim 162tl odedim. Disk degisti gecti elime ama aradaki fark gercekten fazla. İnternet sitesinden de hesaplatiyorum yine ayni iyat cikiyor siz de siteden kontrol eder misiniz?

Hocam fiyat hesaplama kısmında koli gönderisinden hesapladığın için o tutar doğru. Ama,

Doğrusu “kayıtlı küçük paket” kısmından hesaplamak ve göndermek lazım ben öyle gönderdim. Bunun için paketin çok büyük olmaması lazım.

Arızalı seagate disklerin garantiden değiştirilmesi.

• Hocam bu kayitli kucuk gonderi seklinde soylemediler. Olsun saglik olsun birdahakine bu sekilde kesinlikle dikkat ederim. Bu devirde 8tb ironwolf diski almak cok zor oldugundan 160tl bedava gibi gelmisti acikcasi. Hepimize hayirli olsun degisen diskler.

Teşekkürler hocam bu yıl bu benim 2. Rma. 3. De açacağım yakında. Çok zor ama ikna kabiliyeti ve ingilizce seviyesine bağlı olarak rma dan ücretsiz kargo olabiliyor, yorumlardan bunu gördüm. Abd şirketleri bu konuda bazen insiyatif alabiliyor.

• quote:

Teşekkürler hocam bu yıl bu benim 2. Rma. 3. De açacağım yakında. Çok zor ama ikna kabiliyeti ve ingilizce seviyesine bağlı olarak rma dan ücretsiz kargo olabiliyor, yorumlardan bunu gördüm. Abd şirketleri bu konuda bazen insiyatif alabiliyor.

32" acer monitorum var arizalandi bunu almanyaya gondercem acaba ptt kabul eder mi sence?

desisi yüksek koli olarak gider kabul ederler bence

• Arkadaşlar, harici harddisk ürünümün seagate türkiye garantisi yok. Satıcının kendisinin verdiği 'sözde' 2 yıllık garanti var. Ancak ürünü satıcıya yolladığımda ise, satıcı ürünü geri yollayıp diyor ki, "seagate yetkili servisine yollayın ve ürünün değiştirilebilir veya iade edilebilir olduğuna dair belge alın" dedi. Sıkıntı şu ki, ürünün garantisi bile yok. Seagate sitesinde ürünümün iade talebini oluşturduğumda şöyle diyor:

"bu ürün için iade işlemi yapılamaz. lütfen satın aldığınız yer ile görüşün"

Yani ürünü teknik servise yollayamıyorum bile. O zaman ne yapmam lazım?

not: %99.9 dolandırıldım, orası aşikar. Hepsiburadadaki bir satıcıdan almıştım. Ürünü hepsiburada ile görüşüp bir şekilde iade etme şansım var mı diye merak ediyorum. Edemezsem, sosyal mecralarda biraz ses çıkarıp tüketici hakları vs sonuna kadar gideceğim.

diğer not: aynı satıcının şikayetvar üzerinde sıfır diye ikinci el veya bozuk ürün yollayıp iade kabul etmediği 3 şikayet var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi requizm -- 27 Kasım 2020; 19:50:50 >

• requizm kullanıcısına yanıt
    Ürünün seri no ve model numarasini ve mumkunse fatura gorselini ozelden atin garanti hususuna bakayim
  • armax kullanıcısına yanıt

Cevabınız için teşekkürler. Hepsiburada müşteri hizmetleri ile günlerce konuşma sonrasında, ürünü başarılı bir şekilde iade edebildik. Amazon'dan WD markalı harddisk almaya karar verdim.

• Yılların Seagate markası ne hale gelmiş.WD almadığıma bir kez daha pişman oldum.1 sene önce aldığım Barracuda 1tb harddisk bozuldu.Servise gönderim diye bakıyorum bir türlü muhatap bulamıyorum.Ürünü Hepsiburada üzerinden almıştım.Türkiye'de ürüne garanti vermek zorundalar ama gel gelelim ürünlerin bir yetkili servisi yok.yazık ya verdiğimiz paralara.Şimdi bu ürün için hakem heyetine mi gitmek gerekiyor?

• Arkadaşlar 2tb harddisk almayı düşünüyorum, Seagate barracuda 2tb ve Toshiba p300 2tb var aklımda. Açıkçası Seagate almak istiyorum ancak sizlerin fikirleri nedir? 1 yılda diski bozulan da görüyorum uzun yıllar sıkıntısız kullanan da.

• Elitforce kullanıcısına yanıt
    Hocam uzun yıllar kullanmak istiyorsanız 5400 RPM alın veya başka marka bakın. Abartısız söylüyorum son 8 senede aldığım her 2 tb barracudada bad sector arızası yaşadım. St2000dm001 ile başladım 2 sene sonra bozuldu yenisini aldım st2000dm006 yeni model belki duzelmistir diye oda aynısını yaptı. Hep de garanti bitmesine 1 ay kala ya da bitince bozuluyorlar. En son 2.5 sene önce st2000dm008 en yeni modeli aldım oda garanti bitmesine yakın bozuldu yenisini gönderdiler garantiden. Garanti bittikten sonra 5-6 ay içinde yine bozuldu disk üzerinde yazan garanti devam ettiği için Seagate Hollanda'ya gönderdim. Yenisini gönderdiler oda st2000dm008 birkaç ay oldu kullanıyorum ama buda kesin bozulur diye içinde sadece film, oyun gibi silinse üzülmeyeceğim şeyler tutuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hükümran -- 19 Aralık 2020; 2:8:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hükümran

Hocam uzun yıllar kullanmak istiyorsanız 5400 RPM alın veya başka marka bakın. Abartısız söylüyorum son 8 senede aldığım her 2 tb barracudada bad sector arızası yaşadım. St2000dm001 ile başladım 2 sene sonra bozuldu yenisini aldım st2000dm006 yeni model belki duzelmistir diye oda aynısını yaptı. Hep de garanti bitmesine 1 ay kala ya da bitince bozuluyorlar. En son 2.5 sene önce st2000dm008 en yeni modeli aldım oda garanti bitmesine yakın bozuldu yenisini gönderdiler garantiden. Garanti bittikten sonra 5-6 ay içinde yine bozuldu disk üzerinde yazan garanti devam ettiği için Seagate Hollanda'ya gönderdim. Yenisini gönderdiler oda st2000dm008 birkaç ay oldu kullanıyorum ama buda kesin bozulur diye içinde sadece film, oyun gibi silinse üzülmeyeceğim şeyler tutuyorum.

Teşekkür ederim deneyimlerinizi paylaştığınız için. Oyun amaçlı kullanmayı düşünüyorum o yüzden 7200RPM olması şart. Bilgisayarımda 2009 yıllarından kalma bir 320gb Seagate HDD var hâlâ çalışıyor. 11 yılda sağlığı 32ye düşmesine rağmen performansı 100 gösteriyor hdsentinel programında. Buna güvenerek Seagate markasına daha yakındım ama deneyimleriniz üzücü olmuş. Sanırım toshibaya yöneleceğim.

• Merhaba, alalı henüz 1 ay bile olmamışken n11'de bir satıcıdan almış olduğum Seagate Barracuda ST2000DM008 2 TB diskimde bad sector oluştu, bunu da dün veri kopyalarken yazma donduğunda farkettim. Sonra Hd tune, crystaldiskinfo gibi yazılımlarla bad sector hatası olduğunu gördüm. Seagate'in kendi yazılımı seatools yazılımında fix all seçeneğini denedim ancak 1% fail veriyor. Yani disk hatalı.

Şimdi bu diski garantiye yollayıp değişim yapmak istiyorum, Seagate'in sitesinden iade talebi oluşturmak istediğimde ürünü satın aldığınız yere gönderin diyor, muhtemelen satıcıyla iletişime geçince de ürünü servise gönderin diyecekler. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor bilen bir arkadaş var da yardımcı olabilirse çok memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evo_tr -- 26 Ocak 2021; 20:28:30 >
  • evo_tr kullanıcısına yanıt

Satıcının bir sorumluluğu yok ilgilenmeyebilir, aldığınız ürünün Türkiye distribütörü kimse ona göndereceksiniz, TR distribütörü yoksa Hollandaya.

• 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.