Şimdi Ara

Arızalı seagate disklerin garantiden değiştirilmesi. (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.215
Cevap
40
Favori
155.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Belki işine yarayan olur diye yaziyorum. Önce satin aldiğim yere durumu ilettim ve kabul ettiler bize gonderin dediler. Daha sonra dediğiniz gibi distributör firmayla gorüşmek aklima geldi, onlarda bize gonderin dediler. Ben direk distrübitöre gönderdim bugün. Teşekkur ederim yine de cevabiniz için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evo_tr kullanıcısına yanıt

Zaman kazanmış oldunuz çünkü satıcı da distribütöre gönderecekti.

• Spirit_Rises kullanıcısına yanıt

Ben arızalı ürünümü ptt ile gönderdim ve aynı sorunu yaşadım hatta 17track uygulamasına göre gönderi iade oluyormuş ekranda uyarı çıkıyordu sorgulayınca ama öyle olmadı gönderim seagate adresine teslim edildi. Benim gönderimde postnl firmasında takip numaramla sorgu yaptığımda kayıt bulunamıyordu ancak ptt sisteminde görünüyordu, aklıma gelen başıma gelmedi bir şekilde seagate teslim aldı. Sorgulama sayfasına geç düştü , bende seagate den baktığım zaman sisteme teslim alındı olarak işlendiğinde fark ettim.

Bu arada seagate destek ile iletişim kurmak imkansıza yakın firmaya yazdığım mesajlarıma asla geri dönmediler ama ürün onlara ulaştıktan 1 gün sonra değişim yapılıp kargoya verilmiş ama bu seferde kargo takip numarası verme zahmetine girmediler artık yarın Ups firmasını arayıp öğrenirim.

Arızalı seagate disklerin garantiden değiştirilmesi.

• Güncelleme----------

aldığım yer takmadı bu durumu. Penta bilişime başvurdum 10 gün sonra "sıfır" diskinizi teslim alabilirsiniz dediler. ve verdikleri disk daha yeni ve daha üstün bir diskti. garantiniz bitmediyse kesinlikle garantiye verin.

• Merhaba arkadaşlar sağlıklı günler 2tb.256 mb.lık barracuda seagate hdd kafa vurma sesi veriyor hepsiburadadan almıştım garantiside nisan 2022 ye kadar var bunu onarım için nereye göndereceğim lütfen yardım eder misiniz iyi günler...

• penta bilişimi arayıp bilgi alabilirsin

Adres:Dudullu Organize Sanayi Bölgesi, 4. Cad. No:1 Ümraniye, 34775, İstanbul

Telefon:(850) 277 0 277Faks:(216) 415 23 69E-Posta:info@penta.com.tr

• PS4'e takılı Seagate FireCuda 2TB Gaming SSHD diskim elektrik kesilmesi sonucu çalışmayı durdurdu. PC'ye taktım, biraz inceledim. Motoru hiç çalışmıyor. Sanki harddiske hiç elektrik gitmiyormuş gibi. Galiba bir devresi yandı.

Tamir edilebilir mi bu disk? Edilebilirse nerde tamir ettirebilirim?

2017'de webdenal'dan aldım. Bir arkadaş 5 yıl garantileri var dedi. Doğru mudur? Sitede bir garanti bilgisi yok;

Seagate FireCuda 2TB Gaming SSHD (ST2000LX001) (webdenal.com)

Garanti olmasa bile ücreti karşılığında tamir ettirmek istiyorum. Var mıdır sorunumu çözebilecek bir servis?

•  Arızalı seagate disklerin garantiden değiştirilmesi.

1.5 senelik diskim, normal kullanımda falan sıkıntım yok aslında(oyunlarda fps drop dışında) ama burada böyle çıktı. Bozulmadan garantiye göndersem bundan bişey çıkar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Albatros

Sefaköydeki adresi bir arkadaş şuraya yazabilirse tam süper olacak.

reis size verecegi order no ile rma aynı diyorsun da bana gelen e mail de rma bilgisini verin diyor

• Hollandaya yolladigim disk , seagate adresine gottigini ve kimse olmadigindan teslim edilemedigi bilgisi girildi. Alicinin teslim noktasina gidip urunu teslim almasi gerektigi soylendi. Seagate e o kadar laf doktum ama gidip de kesinlikle diski teslim almadilar ve aonunda disk iade olarak geri donuyor.

Yapma ya ben de yarın Hollanda ya gondericem diski bizim de basımıza aynısı gelmesin.

Bir de prosedur, gonderim ucreti maliyet vs nedir?

• huso kullanıcısına yanıt

Ptt ile 180tl odedim. Hollandaya girince post.nl alip seagate e goturuyor. Şansima da adresde bulamamislar ve pick up noktasina almislar diski. Gelip alacaklar diyor post.nl firmasi. Skype ile 5$ odeyerek arama yaptim mecburiyetten. Segate hicbir sekilde post.nl ile iletisim kurmadigi gibi diski 2 alt sokagindaki pick up noktasindan da tealim almadi. Bundan sonra istisna durumlar olmadikca seagate vs almam alirsam da Tr icerisinden alirim bu ivir zivirla ugrasmamak icin. Ptt disinda dhl yada ups ile gondersek zaten disk kadar fatura cikartacaklari icin anlamsiz.

DHL UPS cok mu pahalı tutuyor Hocam?

Disk olayı kesinlikle Garantili TR almakta fayda var.Seagate ler de bilmiyorum benim sansıma mı cabuk bozuluyor.

• Seagate ürünlerinde uluslararası garanti var mı, bildiğim kadarıyla türkiye de yetkili bir firması yok ve Hollanda'ya gidiyor. Fransa'dan hediye olarak gelen SSD de garanti de sorun yaşar mıyım

• Yurt disindan alinan seagate hard disklerde garanti durumu nedir, yakin zamanda tecrubesi olan var mi?

• 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.