Şimdi Ara

Arcelik b.duzu fabrikasinda isci atmalar basladi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6 ay once arcelik b.duzu fabrikasina 6 ay sozlesmeli olarak ise basladim,ise girerken bana cerkezkoye tasinicaz gelmeyi kabul ediyormusun dediler bende kabul ettim sonra zaman icinde bize cerkezkoye gitmeyi kabul eden herkesi kadroya alicaklarini ve cerkezkoye goturucekletini soylediler ve bizde esimize dostumuza ailemize soyledik ufaktan cerkezkoy hazirliklari yapmaya basladik cikartilmadan bir hafta once tekrar cerkezkoye gelip gelmeyecegimiz soruldu tekrardan gelicem dedim,ama malesef sozlesmemiz dolunca herkesin isine son verdiler,bu arada bize hep mesailere kalin devamsizlik yapmayin sizi kadroya alicaz diye oyaladilar yani bu kadar buyuk bir firmaya bu oyalama taktigi hic yakismadi birde utanmadan tekrar gelin form doldurun diyorlar.bari isci cikartilirken sendikacilar orda olsaydida en azindan vedalasirdik bir tane sendikaci ortalikda yoktu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• “Sözleşmeli personel” işi olayı bitiriyor. Adamlar sizi almak zorunda değil.
    Sadece taşınma olayı netleştikten sonra sizi oyalayıp son iş gününe kadar üzerinizden yüksek verim sağlamaya çalışmaları ayıp birşey.
    Bunu genelde büyük başların yalak yöneticileri organize eder. Sizi kullanarak kendileri prim yapar.
  • bu ekonomi bir harika dostum
  • Vay serefsizler... Gecmis olsun. Insallah en kisa zamanda iyi bir is bulursunuz.

• Belirli süreli sözleşme imzaladım diyorsun sonuç normal.

• insanlari boyle kandirip umutlandirmalari hic hos olmadi,basindan soyleseler baska is bakardik simdi yil sonu kimse isede almaz,6 ay bosuna mucadele verdik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmeta60 -- 1 Aralık 2017; 20:50:21 >
  • dürüstmezarci kullanıcısına yanıt
    Cerkezkoye gelicekseniz kadroya alicaz ve gitmek isteyen herkesi goturucez dediler boyle soylemeseler haklisiniz.bir hafta once tekrar tek tek cagirip cerkezkoye gelicekmisiniz diye sordular.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta60

Cerkezkoye gelicekseniz kadroya alicaz ve gitmek isteyen herkesi goturucez dediler boyle soylemeseler haklisiniz.bir hafta once tekrar tek tek cagirip cerkezkoye gelicekmisiniz diye sordular.

Anladım geçmiş olsun rızkı veren Allah. Bu hale düşürenler utansın

• “Sözleşmeli personel” işi olayı bitiriyor. Adamlar sizi almak zorunda değil.
    Sadece taşınma olayı netleştikten sonra sizi oyalayıp son iş gününe kadar üzerinizden yüksek verim sağlamaya çalışmaları ayıp birşey.
    Bunu genelde büyük başların yalak yöneticileri organize eder. Sizi kullanarak kendileri prim yapar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hakikaten zor bir durum...Allah yardımcınız olsun...Tam da kış gelirken...
  • zaten ekonomi kotu gidiyor birde firmalarin insanlar ile boyle oynamalari insani artik cildirma noktasina getiriyor.

Neyse yapicak birsey yok baska is bakicaz artik.

• işsizlik yok iş beğenmeme var

• İmzandaki arabaları o maaşla almadın herhalde?

• MehmetNY kullanıcısına yanıt
    Esnaflik yaparak almistim simdi o araclar yok.restorantim vardi isler kotu gidince kapatmak zorunda kaldim bir tek motorsiklet kaldi oda restoranda paket servis icin kullaniliyordu simdi ben suruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmeta60 -- 1 Aralık 2017; 22:8:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta60

Esnaflik yaparak almistim simdi o araclar yok.restorantim vardi isler kotu gidince kapatmak zorunda kaldim bir tek motorsiklet kaldi oda restoranda paket servis icin kullaniliyordu simdi ben suruyorum.

Üzdün hocam, sıkıntısı olan iyi insanlara Rabbim yardim etsin.

• Tipik Arçelik işçi çalıştırma politikası

• ahmeta60 A kullanıcısına yanıt
    sonuna kadar haklısın etik olmayan bir durum olmuş, mağduriyetin çok büyük

Ama bir arkadaş daha söylemiş, işe başlarken imzaladığın sözleşme belirli süreli iş sözleşmesi.

Kandırma, umutlandırma noktasında da, o sana verilen vaatleri, söz uçar, yazı kalır mantığı ile yazılı mutabakata dökseydin o zaman hakkını ararken elinde kanıt olurdu.

sen kandırıldım diyeceksin, oda işe motivasyon için olduğunu söyleyecek, yada ben öyle bir şey demedim diye inkar edecek.

6 ay çalıştı, parasını ödedim, sözleşmesi bitti yollar ayrıldı diyecek.

O yüzden tecrübe edinmiş olursun, ama bir dahakinde vaatle değil, sözleşmeyle, maddeyle, yazılı olarak yap iş anlaşmanı.
  • caqdas12 C kullanıcısına yanıt
    Bu sadece Arçelik'e has değil ki

Türkiye'de özel sektörün %90 ı böyle
  • Ama ehonomi çoh eyiii

• Gecmis olsun arkadasim Arcelik te Turk Metal sendikasi orgutlu oldugu icin pek bir sey beklememek lazim o sendikadan.Deneme sureleri uzun maalesef Hakkiniz da hayirlisi demekten baska bir sey gelmiyor :(

• ahmeta60 A kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun.

Hocam tanıdıklar ülkede esnaflık yapılmaz artık diyorlar.

Biraz sermaye bulursam Starbucks Francaise almayı planlıyorum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.