Şimdi Ara

Arcelik b.duzu fabrikasinda isci atmalar basladi. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen yazdiklariniza katiliyorum iyi bir tecrube oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BekiRoRo B kullanıcısına yanıt
    Bahsettiginiz firma bildigim kadariyla bayilik vermiyor tum subeleri kendisi aciyor.

• Stranger. S kullanıcısına yanıt
    Turk metal sendikasi ise girerken guzel karsiladi calisma suresindede hep yanimiza ugradilar iyi dostluk kurdular ama isciler toplu bir sekilde cikartilirken hic birisi ortalikda yoktu bari cikis kapisinin orda bekleyinde emekci kardesim biz bir aileyiz dediginiz isci kardeslerinizle vedalasin ama yapmadilar.

• yapılan olay son derece yanlis ama adamlar isin kolayini bulmus sureli sozlesme bi isci ne kadar uzun sure ayni sirketde kalirsa sirket icin tazminat hakki doguyor onlar da bunun onune gecmek icin boyle bir olaya basvuruyor ulkemizde ki sendikalar bos bir ise yaradiklari yok isciye deger yok

• caqdas12 C kullanıcısına yanıt
    Evet dediginiz gibi bu isci calistirma politikasini aliskanlik edinmisler hersene yaz basinda 500 kisi ise aliyorlar yil sonunda geri cikartiyorlar ve bundanda sankizevk alir hale gelmisler.

• Sozlere, vaadlere degil sozlesmenizde ne yaziyorsa ona bakin. Hukuken o gecerlidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    Zaten ilk ise sozlesmeli isci oldugumuzu bilerek girdik ama zaman icinde cerkezkoye tasinicaz gitmek isteyen herkesi kadroya alip goturucez ve bir hafta once cagirip tekrar gitmek isteyenlere sorduklarinda herhalde kesin dedik ama bir hafta sonra herkesi isten cikarttilar,

Bu konuyuda buraya yazma sebebim boyle buyuk firmalarda sozlesmeli ise giricek arkadaslarin bu konuyu okuyup ise girmeden tecrube sahibi olmalari.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmeta60 -- 2 Aralık 2017; 11:55:39 >
  • ahmeta60 A kullanıcısına yanıt
    Yapmazlar isciden cok isveren tarafina daha yakindirlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özelede mi sirayet etmiş sözlesmeli olayı ? Hadi devlette alisiktik sozlesmeli memur,sozlesmeli ogretmen,sozlesmeli personel kavramlarina.

• Geçmiş olsun.

Sözleşmeli personel olanların sonu böyle maalesef, yapacak bir şey yok. Ekonominin olumsuz oluşu da bu konuda bir etken elbette lakin ülkemizdeki özel sektör tam anlamıyla "mikilecek insan" arayışı derdinde.
  • Ne sendikası memlekette sendika mı var? Altlarında mercedes, yanlarında 18 lik çıtırlarla vur patlasın çal oynasın. Mis gibi hayat, işçi mi o kimmiş...
  • Geçmiş olsun umarım iyi bir iş bulursunuz . Malesef dayısı olmayanlar için bu ülkede helal para kazanmak bile çok zor.

• geçmiş olsun

olaylar gerçekten böyleyse arçeliği de bedava verse alınmazlara ekleyelim

• geçmiş olsun

bugün Bakırköy'e gittim teknosa ve media markt uğramak için

ikiside kapanmış bimeks zaten önceden yok olmuştu

bukadar merkezi bi yerde bile bu markalar ayakta duramamis.

• avm de media markt e gitmiştim oda işyerinin büyüklüğünü 4 te birine düşürmüş.ekonomi hiç iyi değil cok kötü.
  • ülke patronlara güzel, geçen hafta yaşadığımı yine yaşarsam işi bırakacağım.

size geçmiş olsun. =( troller daha damlamamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TITAN291 -- 3 Aralık 2017; 20:7:58 >
  • Buzdolabı üretim yeri sanırım sizin ora maaş neydi bu arada sizin gibi aynı arkadaşlarda atıldımı peki

• Tv uretim yeri yaklasik 200 kisi falan attilar maas 1900 tl

• cok gecmis olsun dostum.. umarim en kisa surede is bulursun... bu devirde is bulmak zor...
  • Normal seyler bunlar, hakkini falanda zor alirsin biraz.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.