Şimdi Ara

ARAS KARGO'DA YAŞADIĞIM 8000 TL DEĞERİNDEKİ HIRSIZLIK (VIDEO VE EKŞİ LİNKİ EKLENDİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
334
Cevap
5
Favori
32.769
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> ARAS KARGO'DA YAŞADIĞIM 8000 TL DEĞERİNDEKİ HIRSIZLIK (VIDEO VE EKŞİ LİNKİ EKLENDİ)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    972 Mesaj

PTT ile Hollanda'ya kargo gönderdim kargo takip no bile sadece ülke sınırları içerisinde gümrükten sonra bilgi yok.Ürün firmaya teslim edildikten 1 ay sonra kargomun teslim edildiğini söyleyebildiler.( Resmi bir yazı yok , dilekçe vermiş olmama rağmen.)
    Ülke de kargo işi ciddiyetle yapılmayıp bu işleri yapanlara herhangi bir cezai yaptırım olmadığı sürece böyle gider.
    Saygılarımla.
    |
    |
    Vega kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    MADDE 1: Türkiye devleti bir cumhuriyettir. MADDE 2: Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir. MADDE 3: Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli marşı İstiklal Marşı’dır. Başkenti Ankara’dır. MADDE 4: Anayasa’nın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2’nci maddesindeki Cumhuriyet’in nitelikleri ve 3’üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.
  • Teğmen
    230 Mesaj
    Aras kargo böyle de sanki öbürleri farklı mı; dün akşam yurtiçi kargo ile gelen zeytinyağı şişesi kırılmış ortalık batık . Al birini vur ötekine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Aras kargo icerisinde bir sebeke var maalesef, mali degeri yuksek urunlerin nereye gideceğini bildikleri icin alicidan once varip kargoyu teslim aliyorlar.

Ama bu baska kargolar da olmuyorsa digerleri kimlik kontrolu yaptigi icin degil, iclerinde kostebek olmadigi için. Benim ne zaman kargom gelse direkt birakip gidiyorlar hic kimlik gösterdiğimi gormedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 18 Kasım 2017; 12:58:38 >
    |
    |

edit: aynı konu degilmis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HAAltuntas -- 18 Kasım 2017; 14:56:37 >
  • Yarbay
    9242 Mesaj
    Getirecekleri ürünün de içine etmeden duramiyorlar maalesef, mekanik klavye almıştım büyük hevesle, artık nasıl fırlattılarsa tuşlar çıkık ve metal şasi yamulmuş geldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Corsair Severler Derneği Corsair Fan Club

AMD Ryzen 7 2700X // MSI GTX 1060 6GB GAMING X // Corsair 570X // Corsair AX1500i // Corsair Vengeance LPX 16GB 3200MHz // Corsair H100i PRO // ASUS Crosshair 7 X470 // OCZ RD 400 NVMe 256GB M.2 // WD Green 1TB // Seagate Barracuda 11 1TB

OnePlus 3T 128GB
  • Yarbay
    9242 Mesaj

Oo sen bayağı zekisin, aynı konular mi acaba

|
    |
    HAAltuntas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Corsair Severler Derneği Corsair Fan Club

AMD Ryzen 7 2700X // MSI GTX 1060 6GB GAMING X // Corsair 570X // Corsair AX1500i // Corsair Vengeance LPX 16GB 3200MHz // Corsair H100i PRO // ASUS Crosshair 7 X470 // OCZ RD 400 NVMe 256GB M.2 // WD Green 1TB // Seagate Barracuda 11 1TB

OnePlus 3T 128GB
  • Yüzbaşı
    659 Mesaj
    Up

|
    |
    Lanet olsun Türkiye de korkudan kargo bile gönderemiyoruz. Sadece Aras değil hemen hepsinde hırsız çalışanlar var. Mng de de uçan paketler oluyor. kargoyu ıvır zıvır malzeme ve teknik servislere ürün gönderirken kullanıyorum. Onun harici değerli birşey için otobüsü kullanırım. En azından çalışanlar daha şerefli namuslu insanlar ki şimdiye kadar sıkıntı yaşamadım. Şimdi kargocular yorumu mu etiketleyebilir. Lafım namusuyla para kazanan insanlara değil ama çoğu öyle olunca haliyle insanın güveni kalmıyor.

|
    |
    |
    |

Hocam geçmiş olsun demekki firmadan çok şube önemli o zaman. Benim ptt ile ilgili anılarım hep olumlu çünkü yani bana yapmış olduğu iyiliği de unutamam çalışanları da çok iyi burada. Ben evde yoktum , şubeye gidip almakla uğraşmim diye 3 kere getirmiş aynı gün eleman. Diğer kargolar kapıyı bile çalmadan çaldık diyip kaçıyolar. Yani şans işi demekki şube de çok önemli.
    |
    |
    ekksl6 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    bu 4 binliralik konuya ne oldu? Silinmiş. haberi olan varmı
    Geçmiş olsun çok kötü bir durum sizden başka bir arkadaşta yurt içi kargoda sıkıntı yaşamış kargo teslim eden şahıs bunun içinde ne var diye sormuş ps4 demiş keşke önceden bilseydim ben alırdım sende sigortadan paranı alırdın demiş. Kargo şirketinin çalışanlarının niyeti kötü

|
    |

Orijinalden alıntı: zodd

bu 4 binliralik konuya ne oldu? Silinmiş. haberi olan varmı

Silinmedi hocam duruyor https://forum.donanimhaber.com/aras-kargo-da-yasadigim-4-000-tl-lik-hirsizlik-ss-eklendi-twitter-hashtag-ekledin-destek-lutfen--129885987 sadece konuyu açalı 3 gün olduğu için üstten indi
    |
    |

Orijinalden alıntı: mentalaritmetik

Arkadaşım büyük geçmiş olsun ;

https://mobile.donanimhaber.com/sahibinden-sahte-kimlik-ile-kargo-da-dolandiricilik-izmir--125464521-20

Bu benim konum. Tam 8 ay oldu kargo şirketleri bu işi çok iyi biliyor. Bilerek yapılmış bir hareket, biz milyarlık malzemeleri gönderiyoruz, onların yaptığı açıklama şu ADLİ MAKAMLARA iletildi konuyu onlar takip ediyor. Bitti ben hala kuruş para alamadim, konu hem İdari mahkemede hemde Tüketici hakem heyetinde. Kargo avukatının yaptığı savunmayı goreseniz kendinizi Azılı bir dolandırıcı sanarsiniz. Olay sonuçlanınca bütün belgeleri paylasacagim.

Tekrardan geçmiş olsun...

Özel mesaj attım bakar mısınız hocam ?
    |
    |

• Binbaşı
    1337 Mesaj
    Kargo içeriğini söylememek en güzeli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    106 Mesaj

Orijinalden alıntı: Elsa

Oo sen bayağı zekisin, aynı konular mi acaba

Düzenledim ama daha iyi ifade edebilirsin kendini biraz daha çalış.

|
    |
    (ORIGIN ID: HAAltuntaas) İşlemci: INTEL CORE i7 4790K 4.0/4.4 GHz || Ekran Kartı: ZOTAC GTX 1070 AMP! EXTREME || Monitör: ASUS ROG SWIFT PG279Q /165 Hz/G-SYNC/IPS/2K/27" || Anakart: MSI Z97 GAMING 3 || Ram: GSKILL RipjawsX (4x4GB) 16GB DDR3 || Depolama: SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD || Depolama2: WD CAVIAR BLACK 2 TB || Depolama3: SEAGATE BARRACUDA 1 TB || Kasa: CORSAIR GRAPHITE 780T BLACK FULL-TOWER || Güç Kaynağı: CORSAIR CX750M || Soğutma: CORSAIR H115i PRO RGB LIQUID CPU COOLER || Ses Kartı: CREATIVE SOUND BLASTER ZX || Ses Sistemi: LOGITECH Z906 5.1 500W DTS - DOLBY DIGITAL || Klavye: LOGITECH G710+ || Mouse: STEELSERIES RIVAL 700 || Kulaklık: HYPERX CLOUD 2 || Konsol: PLAYSTATION 4 PRO
    PSN ID: haaltuntas || Origin ID: HAAltuntaas
  • Binbaşı
    1175 Mesaj
    Bu yazıyı okuduğum günlerde internetten sipariş verdiğim yaklaşık 4000tl değerinde MSI marka laptopun şubeye geldi mesajını alamam üzerine hem kargoya koşup ürünü elden aldım. Nedendir bilemiyorum benim kargo ayrı bir köşede duruyordu. Acaba özenle taşındığı için mi yoksa sevkiyatı hemen yapılacağı için mi bilemedim. Ayrıca kargo kolisinin üzerinde laptopun marka model numara vs herşeyi yazıyordu yani bir çalışan kolayca laptopu internette araştırıp, maddi değerini öğrenip kafasında binbir türlü plan kurabilir.

Size tavsiyem bu tarz ürünlerinizi direk şubeye yollayın ve şubeden alınacağı talimatını verin. Belki biraz önüne geçeriz bu ve bunun gibi durumların.
    |
    |
    |
    |
    CPU Intel Core i3 8100 GPU Gainward GTX 1070 ANAKART MSI H310M PRO-M2 RAM Corsair Vengeance Lpx 16GB (2x8) 2400Mhz DDR4 KASA Dark N10 PSU FSP 600W 80 Bronze MONITOR Acer KG221QBMIX 2. MONITOR AOC G2778VQ KLAVYE Logitech G213 MOUSE Logitech G102 SES SISTEMI Logitech Z506 5 1 Surround KULAKLIK Trust Gxt 354
  • Binbaşı
    1133 Mesaj

Bu linki atacaktım ben de. Resmen hırsızlık şebekesini adamlar sistematik hale getirmiş.
    |
    |
    sevahm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
SEO
Canlı Tv izle
SEO
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,688
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.