Şimdi Ara

ARAS KARGO'DA YAŞADIĞIM 8000 TL DEĞERİNDEKİ HIRSIZLIK (VIDEO VE EKŞİ LİNKİ EKLENDİ) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
332
Cevap
5
Favori
37.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
545 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aras asla gerekirse ücret veririm ekstra arastan almam bazı firmalar arastan yolluyor oda mecbur bende diken üstünde bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: echelon34

Bu olayın tek sorumlusu alıcı şubedir açık ve net.

Sizin muhatabınızda onlardır. Kargoyu alan kişinin telefonu adresi falan boş iş. Bırakın onlar uğraşsın. Sizin tek muhatabınız ve olayın sorumlusu alıcı şubedir....

Bu aksam ayni konusmayi yaptim, Ankara bolge genel mudurlugunden Aysun Hanim ile,

Ic denetimlerini kendilerinin yapmasi gerektigini ve beni ilgilendirmedigini, kamera kayitlarina bakip yanlis yapildiginin gorulmesi uzerine zararimin karsilanmasi gerektigini soyledim. Sonra kendileri kime fatura kesiyorlarsa kessinler. Bakalim pazartesi doneceklerini iletti tekrardan.
  • aras kargo da bir sıkıntı var. devlet denetim arttırması gerekiyor. çok eksik var ve tüketici, kullanıcı mağdur kalıyor ve buna ciddi şekilde adım atılmalı!
  • Bir konu kafama takıldı

Sanki sırf sadece Kargonuz kaybolmuşcasına
    Siz bu aras'ın neden hala ve ısrarla amiriyle memuruyla konuşuyor yazışıyor ve muhatap oluyorsunuz?
    Yetmedi ekşiyle mekşiyle uğraşıyorsunuz

Bu suç tamamen kargonun suçu olsa dahi
    Ortada ciddi bir suç var vede kamera kayıtlarında suçluda belli,
    Yani sizin kargonuz kaybolmamışki resmen çete işi çalınmış
    Madem suç duyurusunda bulunmuş ve savcılık bile bu durumdan haberdar olmuş ise,

Kamera kayıtlarında kargoyu sahte kimlik no ile teslim alan kişiyi polis,
    Şimdiye kadar iğnenin deliğine girse dahi bulmuş olması gerekmezmiydi
    ve ardından bu kuşinin sorgusunda varsa (ki bende olduğuna eminim) bir çete,
    Şimdiye kadar çoktan ortaya çıkması gerekmezmiydi?

Yani anlattığınıza göre durum kabak çiçeği gibi ortadayken savcılık bu kişiyi ve ekibini bulmak için neyi bekliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 18 Kasım 2017; 0:40:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Bir konu kafama takıldı

Sanki sırf sadece Kargonyz kaybolmuşcasına
    Siz bu aras'ın neden hala ve ısrarla amiriyle memuruyla konuşuyor yazışıyor ve muhatap oluyorsunuz?

Madem savcılık bile bu durumdan haberdar oldu ise,

Yani anlattığınıza göre durum kabak çiçeği gibi ortadayken savcılık bu kişiyi ve ekibini bulmak için neyi bekliyor

Iste bu sorunun cevabini ariyorum ben de. Anladigim kadariyla daha iddianame yaziliyor. Edevlet'ten bakiyorum, acilmis dava daha gozukmuyor. Enteresan gercekten, neyse dava sonucunu beklemeden eger uzlasma yoluna giderlerse iki taraf icin de daha uygun olacak. Her halukarda dava sonucunda ben bu ucreti faiziyle beraber alacagima inaniyorum, buradan bu kadar cabalamamin sebebi, buna gerek kalmadan halletmeye calismak.

• Senin benim derdim dert değil şu anda. Devleti almış bi fetö furyası onunla uğraşıyor. Adam fetöcüyle alakasız bi telefon görüşmesi yapmış onu araştırıyolar. Şu okay avrupada olsa o kargo çalışanını kazığa oturturlar. Arasa da kayyum atanmış sanırım. İyice laçka olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuLuT1905

quote:

Orijinalden alıntı: gecem1903

quote:

Ne yazık ki devamında da üstte çıkmakta üstlerine yok.

Nereye çıkarlarsa çıksınlar. Avukat, mahkeme ve savcılık çıkınca piyasaya kimin nereye çıkacağı belli olmaz.

Savcılığa anında gittim, açıkçası oradan da çok ümidim yok. Savcı bile çok umursamadı. Telefonda konuşup durdu ben ifade verirken. Umarım yanılırım.

Savcılık, polis falan hikaye arkadaşım. Geçen yıl bir kalpazan telefon karşılığı sahte yüzlük iteledi bana 28 tane ve hastane önünde sözde kamera var ve onu söylememe rağmen lütfen bakıp geçiştirildi. İmei takibi bile yapılmadı ki kalpazanlık ciddi bir suç. Üstelik yapan kadının eşgali ve adı, çalışma metodu falan biliniyor. Songül çelik adı, ben bile biliyorum ama bulamıyorlar. Komik olansa mali şubeye olayın akibetini sormaya gittim bir kaç ay sonra ve söylenen cevap çok trajikti. Memlekette darbe teşebbüsü varken seninle kim ilgilenecek? Sanki bu ülkenin polisi, savcısı sadece bürokrat ve bakan kesimine hizmet etmek için var ve biz sadece çöpüz ve sağılacak ineğiz. İçim acıyor böyle şeyleri gördükçe ve okudukça. Elin gavur memleketi elli kat daha dürüst. Bilmem kaç bin km uzaktan kargoyu yolluyor elin Çinli adamı da ben bunu söyleyince nasıl güvenip de sipariş veriyorsun diyorlar. Bakış açısını düşünün işte. Ya arkadaş adama memleketimdeki herkesten çok güveniyorum. Bundan büyük ayıp olamaz bir ülke ve millet için. Sonra da çıkarlar derler ki dünyanın bilmem nesi olucaz. Hadi ordan be, şeyimin kenarı derler adama

• Öncelikle geçmiş olsun. Aras Kargo ile ilgili son zamanlarda bu olayları çok duymaya başladık, organize bir suç var sanırım.
    kargoyu gönderirken bir form doldurdunuz mu peki? yahut kargo kabul edildikten sonra size verdikleri kağıtda telefonun değeri veya modeli yazıyor mu?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Bir konu kafama takıldı

Sanki sırf sadece Kargonyz kaybolmuşcasına

Madem savcılık bile bu durumdan haberdar oldu ise,

Iste bu sorunun cevabini ariyorum ben de. Anladigim kadariyla daha iddianame yaziliyor. Edevlet'ten bakiyorum, acilmis dava daha gozukmuyor. Enteresan gercekten, neyse dava sonucunu beklemeden eger uzlasma yoluna giderlerse iki taraf icin de daha uygun olacak. Her halukarda dava sonucunda ben bu ucreti faiziyle beraber alacagima inaniyorum, buradan bu kadar cabalamamin sebebi, buna gerek kalmadan halletmeye calismak.

Sinirlerim iyice bozuldu şuan

Ne davasından ne iddianamesinden ne uzlaşmasından bahsediyorsun sen kardeşim hakikaten siz dalgamı geçiyorsunuz milletle

Allah aşkına siz suç duyurusu için savcılığa aşk mektubumu yazdınız?

Demek siz savcılıga gidip,

"Ben filanca faturalı kargomu teslim almadım ama bahsi geçen kago şirketi bir şahsa teslim ettiğini iddia ediyor,

Ben kargo firmasının çalışan yahut çalışanlarınında dahil olduklarını düşündüğüm

Kargomu teslim alan ve güvenlik kayıtlarında yer alan bu kişiden şikayetçiyim

Derhal gereğinin yapılmasını arz ederim" dediniz

Ve siz hala iddianameden davadan uzlaşmadan bahsediyorsunuz ha bu nasıl bir komedidir..

Yahu trafikte vurkaç yapanları,

Hırsızlık yapanları, gasp yapanları vs. vs. dahi polis gün bitmeden enselerine çöküyorken

Hadi bunuda geçtim

komşunu gürültü yapıyor diye şikayet ettigin anda polis 5-10 dk sonra kapısında beliriyorken,

Böylesi ciddi bir hırsızlık olayında demekki polisimiz grev yapmış anlaşılan,

Yada siz bu yapboz tablonun parçalarını bize bilinçli bir şekilde eksik teslim etmişsiniz,

Yani bu işin içinde başka bir iş var gibime geliyor

Yoksa oyun içinde oyun asıl çete sizmisiniz ?

• Arkadaşlar google a şunu yazın :

"aras kargo h" tam h de durun. Google "aras kargo hırsızlık" şeklinde tamamlayacak ve aramayı yapın göreceksiniz. Bir birinden bağımsız bir sürü hırsızlık hikayesi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi os_lnx -- 18 Kasım 2017; 2:10:39 >
  • Aras Kargo Sakızağacı Şubesi deyince yazmak istedim. bu şube Bakırköy istanbul caddesinde. Bakırköy lisesinin az yukarısında. bu şubeden çok elden teslim aldım. Videoda telefonun olduğu koliyi veren şahısı ve arkaplanda sesi gelen bayanı tanıyorum.

O şubeden o kadar çok teslimat aldım artık beni tanıyorlar düşünün. Bir seferinde yanıma kimliğimi almayı unutmuşum. O sesi duyulan kadın kimliksiz teslimat yapamayız. İlla kimlik isterim diye tutturmuştu.

Bu arada güvenlik kamerası kaydında hırsızın yüzü hiç belli olmuyor. belki polis cadde üstündeki başka kameralardan hırsızı bulur.

• Daha önce ben de 2 tane logitech k480 almıştım. Birini poşeti yırtıp almışlar birini teslim ettiler. Kargo ilgilenmeyince, satıcı firma (sanaluygun) çalınan yerine bir tane daha göndermişti.
  • Aynı olay başıma yurtiçi kargoyla geldi. bundan 6 ay önce arkadasıma ipod nano aldım italyadan gelirken. geldiğimde de istanbulda okuduğu için istanbula kargoladım. normalde izmirde yaşıyoruz. faturasıyla birlikte paketledim köpüklü poşetle verdim kargoya.
    ertesi akşam arkadaşıma sordum aldın mı diye yok gelmedi dedi.
    hemen ertesi gün kargocu sabah beni aradı. kargonuz gasp edilmiştir bilgi için şubemize gelin tazmin kağıdı doldurun dendi.
    gittim nasıl olur nerde olur içerisinde önemli bir elektronik vardı dedim ne oldugunu söylemedim. ondan sonra tazmin kagıdını doldururken de belirttim ipod nano oldugunu ve yaklaşık 169euro ya aldıgımı belirttim.
    fakat şöyle bir sorun var ki etrafta ne haber var, ne birşey kargo aracı yoldayken gasp edildi denilip duruyor. diyorum siz nasıl bu bilgiye sahip oldunuz bir yazılı dilekçe vs kanıt fotoğraf yok mu bana bunu kanıtlayabileceginiz? kadın yok diyor bizim şubemizden cıktı istanbul yolunda oluyor diyor olay.
    tüketci haklarına gittim. yurtiçi kargo merkezine mail attım, aradım bağlanmayı bekledim. hiç kimse cıkmadı karşıma. Resmen yıldırma politikası uyguladılar.
    en sonunda tüketici haklarında ve sikayetım var da haklarımı zorladım ve sesimi duyurmayı başardım. suan üzerinden 6 ay geçmesine rağmen hala haber bekliyorum. benden yüzsüzce kargonun içine koydugum faturayı istiyorlar. kargo faturanın içerisinde, buna karşılık ben kredi kartı ekstremi çıkardım ve apple store faturamı gösterdim fakat yetersiz dendi bunun bir gerçekçiliği yokmuş. beni hala oyalamaktadırlar. Hala YURTİÇİ kargoya hiç bir güvenim yok ve neredeyse 700tl lik zararımızı karşılayacaklarından da yıldım. Bu kargo işini yapıyorsan başına bir şey gelirse benim mağduriyetimde ortadan kaybolacaksan bu işi yapmayacaksın.

• Bu ne iştir böyle hırsızlık buralara da mı sıçradı. Kargocunun hırsızlık çetesi kurnası nedir!? İyice laçkalaşmaya başladı ülke

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncel tutalım konuyu
  • 2011 yılında bir kız arkadaşım bana İstanbul 'dan Xbox 360 gamepadi alıp Üniversitesi okuduğum Trabzon' a yollamıştı ve o gamepad kargoda kayboldu, sanırım yurtiçi kargoydu, aras da olabilir hatırlamıyorum. Kız faturayı attığı için hakda iddaa edemedik vs.

• Bu olaylar soğuduktan sonra aynı durumu lurgu olarak tekrarlayıp bu işi yapanları suç üstü yakalamak gerek

• Öncelikle geçmiş olsun. Adreste bulamadık. Hatta aradık yine ulaşamadık yalanlarından sonra tercih etmediğim kargo şirketidir.
  • Konu güncel tutulsun ki bu kargocu çetelerinin ahlaksızlıkları da gün yüzüne çıksın.
  • Aras kargo ile bir daha gönderim yapmam bu konuyu güncel tutalımki başkalarınında canı yanmasın..
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.