Şimdi Ara

ARAS KARGO'DA YAŞADIĞIM 8000 TL DEĞERİNDEKİ HIRSIZLIK (VIDEO VE EKŞİ LİNKİ EKLENDİ) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
331
Cevap
5
Favori
37.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
545 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

https://forum.donanimhaber.com/sahibinden-sahte-kimlik-ile-kargo-da-dolandiricilik-izmir--125464521-20

Bu benim konum. Tam 8 ay oldu kargo şirketleri bu işi çok iyi biliyor. Bilerek yapılmış bir hareket, biz milyarlık malzemeleri gönderiyoruz, onların yaptığı açıklama şu ADLİ MAKAMLARA iletildi konuyu onlar takip ediyor. Bitti ben hala kuruş para alamadim, konu hem İdari mahkemede hemde Tüketici hakem heyetinde. Kargo avukatının yaptığı savunmayı goreseniz kendinizi Azılı bir dolandırıcı sanarsiniz. Olay sonuçlanınca bütün belgeleri paylasacagim.

Tekrardan geçmiş olsun...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şirket için de sanırım bir çete var. Polisin bu olayın üzerine düşmesi gerekir.

• ben böyle organize iş görmedim.
  • İstanbulda bir şube, eski çalıştığım firmanın kaşesini yaptırmış ve teslim edildi belgesine kendi kendine bunu basıyor. Olayı fark etmemiz yaklaşık 8 bin TL değerinde elektronik malzemenin kaybolması ile ortaya çıktı. Yani kaybolan malzeme tamam değerli de kimsenin işine yaramaz, yani bi iphone bi Laptop değil. Bize teslim edildi denildi, teslim edildi belgesini istedik ne isim var ne imza. Sadece firma ismi yazan kaşe vurulmuş. Her yere kayıt açtırıp şikayetçi oldum ama çözüm yok. Yine çözümü kendimiz sağladık cari çalıştığımız için 8000 TL fatura ve kestik Aras a.

• 4000 tl değil miydi? Ne ara 8000 oldu :))

• Bizimde başımıza gelmişti benzer durum, sanırım 10 yıl oldu.

Bursa'dan Mertere gelen deri kolileri sahte kimlik ile çalınmıştı.

Savcılık ve mahkeme derken sadece İsmail Hakkı Nacar marka kol saati alabildik.

O günden beri internetten alışverişimde bile aras kargo kullanmıyorum, Allah bin türlü belalarını versin.

Büyük geçmiş olsun sizede.

• Daha önce benzer durumları çok duyduk. Çarşamba günü netten sipariş verdiğim kapıda ödemeli kargom yurtiçi kargo kayseri vatan şubesine geldi. Bana salı öğleden sonra mesaj gelmişti gelip teslim alın diye. Gittim yanlış şubeye gittiği henüz ellerine ulaşmadığı söylendi. Ertesi gün şehir dışında olduğum için bir arkadaşımdan rica ettim teslim almasını. Telefonda adamlara o benim arkadaşım teslim edin dediğim halde soy isim tutmuyor diye etmediler. Ben de hayret ettim demekki personel ile alakalı

• Şu saatten sonra aras kargoya sakız dahi teslim etmem.

• Bunu aslında medya ya haber servis edilmeli.

• Geçmiş olsun, kargo şirketleri iyi denetlenmiyor malesef....

• Aras kargo ve yurt içi kargo ile iğne bile gönderilmez

• Medya neden bunu yayınlamıyor?

Ancak gidip enes batur ya da sosyal deney zımbırtılarını haber yapıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baymakli_Dondurma

Aras kargo ve yurt içi kargo ile iğne bile gönderilmez

yurtiçi kargo için buna katılmıyorum yıllardır sadece UPS ve Yurtiçi kargo kullanırım herhangi bir sorun ile karşılaşmadım
    bunun dışındaki kargoları kullanmamanızı öneririm.
  • umarım hakkını geri alabilirsin ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: cloud35

Öncelikle geçmiş olsun. Adreste bulamadık. Hatta aradık yine ulaşamadık yalanlarından sonra tercih etmediğim kargo şirketidir.

Dediğiniz durumu 4 kere yaşadım. Bu kadar berbat bir kargo şirketi olamaz. Sürekli güncel tutalım lütfen. Aras kargo kullanmayın kullandırtmayın

• Daha önce 5 kere internetten yaptığım alıiverişlerin hiçbirisinde yurt içi kargo eve getirmedi kargo mu evde olmama rağmen mesaj atıyorlar geldik sizi bulamadık diye , sadece 1 bayisi değil çoğu aynı. . ups ve ptt kargo haricinde artık kullanmıyorum başka kargo

• Tipik Aras Kargo

• PTT ile Hollanda'ya kargo gönderdim kargo takip no bile sadece ülke sınırları içerisinde gümrükten sonra bilgi yok.Ürün firmaya teslim edildikten 1 ay sonra kargomun teslim edildiğini söyleyebildiler.( Resmi bir yazı yok , dilekçe vermiş olmama rağmen.)
    Ülke de kargo işi ciddiyetle yapılmayıp bu işleri yapanlara herhangi bir cezai yaptırım olmadığı sürece böyle gider.
    Saygılarımla.
  • Bundan yaklasik 1 ay once ayni senaryoyu ekşi sozlukte okumustum, bir arkadasin 10bin liralik fotograf makinasına çokmuslerdi. O da aras kargoydu, nasil sonuclandi bilmiyorum.

Aras kargo icerisinde bir sebeke var maalesef, mali degeri yuksek urunlerin nereye gideceğini bildikleri icin alicidan once varip kargoyu teslim aliyorlar.

Ama bu baska kargolar da olmuyorsa digerleri kimlik kontrolu yaptigi icin degil, iclerinde kostebek olmadigi için. Benim ne zaman kargom gelse direkt birakip gidiyorlar hic kimlik gösterdiğimi gormedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 18 Kasım 2017; 12:58:38 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.