Şimdi Ara

Aras kargo da yaşadığım 4.000 tl'lik hırsızlık(Ss Eklendi,Twitter Hashtag Ekledin Destek Lütfen) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
860
Cevap
19
Favori
62.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1710 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hellowen334

quote:

Orijinalden alıntı: Volkan Abanoz

quote:

Orijinalden alıntı: hellowen334

quote:

Orijinalden alıntı: Pizza Steve

Ekşi sözlüktede şöyle bir konu var:

https://eksisozluk.com/23-ekim-2017-aras-kargo-rezaleti--5484406

Aras kargo içerisinde bir çete olabilir.

çete yaptın bizleri

Hocam bana cevap vermedin yukarda

mesajini okudum

bu kargo firmalarını yenmek kolay değil savcınin karari önemli sen şubenin peşini bırakma bi hataları varsa arkasında dursunlar.

Herşey dışardan,göründüğü gibide durmuyor kargo işleyişi gunde 50 60 tane şubeye gelip kargo alıyor adam alici ismini söyler kimliğini gösterip tc sini yazar imzasını atıp gider. hepsini gönderici kim diye sorsan ne bilim der ne kadar soru soruyorsunuz der binbir türlü hikaye diyeceğim o ki pahalı eşya göndermeyin ben hiç telefon göndermiyorum seninkinin allahtan faturasi varmış fatura olmasa kargo ilgilenmez bile seninle

iki türlü senaryo var

sen kargocu olsan ve biri gelip ad soyad söyleyip kimliktede ayni isim varsa tel no sorarsan onuda bilse gönderici ismini bilse o adama teslim etmeyecek misin

şubeden teslim yerine ev adresi verin

Hocam kargo adres teslimdi hatta asla şubeden teslim etmeyin ayırıyettende iki tarafada sms atın dedim smade atılmadı şubedende teslim edildi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu kargo şirketleri tabiri caizse neyse artık hadlerini aşıyorlar denetlenmeliler sikayet ediyorsun takan yok kargolar bir hic ugruna taşınıyor kutusu sağlam ya sağlam varana kadar hasat oluyor

• Yurtiçi Kargo ve ulaştırılmayı bekleyen elektonik aletlerinizin hali bu şekilde istiflileniyor.

Aras kargo da yaşadığım 4.000 tl'lik hırsızlık(Ss Eklendi,Twitter Hashtag Ekledin Destek Lütfen)

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Boy sırasına göre mi dizsinler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Düzgün dizsinler yeterli. Mesaj atmak için mesaj atmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Yok. Adam gibi, karga tulumba değilde düzenli ve güvenli şekilde prizmatik bir dizilim ile uygun ve güvenli bir yerde tutsunlar. Orada Media Markt gönderimli laptop bile vardı. Kim bilir hangi zavallının.

• Çözülür bu tabi biraz zaman alır can sıkar geçmiş olsun

• Bende yurtiçi kargo ile çok sıkıntı yaşadım bana göre en rezil firma

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Paketleme onun için var zaten. :)
  • Ambarad kullanıcısına yanıt
    Cevap vermiş olmak için cevap verme.
  • İlk öncelikle bu olay için geçmiş olsun diliyorum. Hakkınızı sonuna kadar arayıp başkalarınında canı yanmasın diye düşündüğünüz içinde teşekkür ediyorum. Buna benzer bir durum söz konusu olabilir diye bir yaşadığım anıyı anlatayım bende;

Yaklaşık 5-6 ay önce bende Iphone 6 32 Gb Sıfır telefon aldım, gittigidiyor'dan. Doğal olarak ortalama 2000 TL civarı olunca daha hassas davrandım ve gittigidiyor'da en başarılı satıcı, en güvenilir satıcıyı buldum. Ayrıca piyasaya göre en uygun fiyatla satıyordu. Neyse kargo ücretini de ödeyip siparişi geçtim. MNG kargo ile siparişimi arada bir kontrol ederek takip ettim. Evde olmadığım bir gün geldikleri için şubeye gitmiş. Bende hemen kapanmadan şubeye gittim teslim almaya. Çalışan bayana ismimi söyleyince kolayca buldu ve içinde ne olduğunu sordu. Telefon dedim. Ve bu çalışan bayan bir ürperdi, Ne, telefon mu ?!?!?!? dedi evet dedim diğer kargo çalışanı da internetten tehlikeli değil mi böyle pahalı bişey almak falan dedi. Bende satıcıyı iyi araştırdığında sorun olmuyor dedim. Neyse işlemimi yapan bayan, tedirgin bir şekilde rica etsem açar mısınız kontrolünü sağlayalım dedi. Açtım kargo kutusunu, havalı naylon ile korumaya alınmış, jiletini olan sıfır telefon belli ediyor kendini yani. Bayan çalışan Iphone olduğunu öğrenince biraz daha tedirgin olup ayağa kalktı ve yetkilisine sordu; 'Ay napıcam gibilerinden' sonra Kimlik kontrolü yapabilir miyiz beyfendi malüm bu cihazı farklı birisi alırsa benim maaşımdan bile fazla, iki maaşım kesilir gibi bir cümle kurdu. Tabi haklısınız buyrun diye kimliği çıkarttım ama merakımdan sordum nasıl oluyor ki başkasının alması dedim. Çok oluyor valla, başka şubelerin başına gelmiş sahte kimlik ile başkasının kargosunu alabiliyorlar dedi. Sonra titizlikle her şeyimi gösterdim imzamı attım ve teslim aldım. Bu güvenliği yapması hoşuma gitti. Yani Buradan çıkartacağımız sonuç şu oluyor; Demek ki bütün sorumluluk Kimlik kontrolü yapan kargo şubesinin görevlisinde oluyormuş. Sizinkini büyük ihtimal kargo dağıtım elemanları yemeye çalışmış olabilir. O yüzden şirket, marka farketmez insanı bozuksa her firmada böyle şeyler olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wampire^^ -- 16 Kasım 2017; 13:27:54 >

• Aras kargo da yaşadığım 4.000 tl'lik hırsızlık(Ss Eklendi,Twitter Hashtag Ekledin Destek Lütfen)

Elimden gelen bu kardeşim inşallah sonuç alırsın.Ama ciddi ciddi biri sunlarla uğraşıp sağlam tazminat alsa diğer kargo firmalarınada ders olur belki.Zamanında 20TL ye aldıgım elektrikli battaniyeyi başkasına teslim eden firma beni şirkete çağırıp 100tl verip yollamışlardı.bu kadar da karaktersizler işte.Öğrenci halinden cebe sallamıştım bende

• Hocam harikasınız gerçekten çok teşekkür ederim. Bu işin peşini bırakmayacağım bugün benim başıma gelen illaki illaki başkasınında başına gelecektir.
  • Geçmiş olsun kardeş. Teslim eden vatandaşı direk savcılığa bildirseniz daha iyi olmaz mı? Telefon gibi orijinal kutusunun boyutu belli olabilecek ürünleri daha büyük bir kutu içine altı yüzünü de köpükle doldurup göndersek daha iyi olmaz mı? Saygılar iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedatkerem -- 15 Kasım 2017; 21:52:10 >
  • Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo'yu Allah bildiği gibi yapsın.

Konu yukarda dursun.
  • Aras kargo da daha önce başkası adına cihaz teslim alan olmuştu yakın zamanda hatta. Mahkeme hala devam ediyor. Umarım tez zamanda sonuca ulaşırsınız. Geçmiş olsun.

• Yaziklar olsun koskoca aras kargo.

Aras kargo ceo'su Evrim Aras'a mutlaka ulasmayi dene, bence bu konuda yardımcı olacaktir.

İlimli sicak ve samimi iletisimi olan bir bayan ceo ya benziyor.

• +1

birlik olmalıyız sert tepkiler vermeliyiz ki sorumlular ağır şekilde cezalandırılsın. bu olayı mümkün olduğu kadar yayalım herkes duysun aras kargo cezasını ağır şekilde çeksin..

neden ağır cezasını çeksin isterim 4 aydır müşteriye cevap vermemek nedir ya.
  • O zaman bunlar içerden bilgi alıp yapıyorlar bu işi. Hemen bi sahte kimlik yapıp ertesi gün şubeden alıyor adamlar.
  • Ekşisözlük hesabı olan biri lütfen konuyu oraya taşısın. Daha çok kişiye ulaşsın bu rezillik.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.