Şimdi Ara

Aracınızın yakıtını hesaplıyor musunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2012 Ford Fiesta benzinli kullanıyorum, normalde km/52 kr olarak hesaplamıştım ama son zamlardan sonra ortalama ne oldu bir türlü hesaplayamadım. Sizde durumlar nedir?

• 1.2 tsi polo karma olarak kullanim 35-40 kurus yakiyor.Artik dizel arac almanin da bi mantigi kalmadi bence.Aracimdan cok memnunum 77 bin kmdir kullaniyorum ama lpgli bi arabaya gecmeyi dusunmuyor degilim.
  • bende clio3 1.2 kullanıyorum lpg li 50 tl lik otogaz ile istanbul şehir içi 220-230 km çok rahat yapıyor 22 kuruş yakıyor çok memnunum yakıtından.
  • 70Kr/km
  • Saldım gitti hesaplamıyorum yakıt falan. Her türlü çok yakıyor çünkü.
  • yol bilgisayarı varken bana gerek kalmıyor
  • Litreye bakıyorum sadece. Kuruş hesabı yapmıyorum son zamlardan sonra
  • dizele geçtikten sonra gerek görmüyorum
  • cormen kullanıcısına yanıt
    Araç ne merak ettim heralde 2.4 benzinli
  • 1250 km ortalaması 6,71 litre benzin
  • Aracınızın yakıtını hesaplıyor musunuz?

Benim depo bitmeden yukarıdaki pano 3 defa değiştiği için, km'de ortalama kaç kr yaktığımı hesaplayamıyorum

1.3 cdti 75 hp corsa; şehir içi 6.0 ~6.3 lt/100 km

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vxr -- 24 Nisan 2018; 0:19:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: o.lut03

yol bilgisayarı varken bana gerek kalmıyor
    senin ilacın crdi.
  • Depo bitmeden zam gelicek diye sürekli alıyoruz ondan hesaplanmıyo en iyisi litreye bakıp hesaplamak
  • 2018 yılına geldik hala kuruş hesaplıyoruz yakında liralara geçersiniz

litre olarak hesaplamak daha mantıklı bundan 5 yıl sonra bu konuları gören insanlara referans olur.
  • Sürekli arttığı ve takip etmek gereksiz olduğu için en iyisi bakmamak, yoksa arabaya binmeye keyif kalmaz insanın. Zaten baksak ta değiştirebileceğimiz bir tarafı da yok.

Arada sırada litreye bakıyorum, o normalin dışında zıplama yapıp artmadığı sürece sıkıntı yok.
  • 100kmde 12 litre lpg şehir içi
  • Hiç hesaplamam ancak arabayı aldığımdan beridir telefonumda kullandığım uygulamaya verileri giriyorum. Nereden ne zaman kaç tlden kaç litre almışım gibi detayları giriyorum. Arabamı aldıktan sonraki 507 günlük özet aşağıdaki gibi:

Aracınızın yakıtını hesaplıyor musunuz?

Araç 2016 Opel Astra 1.4 Turbo benzin otomatik. 150 beygir.

Uygulamanın adı: Drivvo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yasakpınar -- 25 Nisan 2018; 14:23:12 >
  • 100 km / 8 Litre. Ş.içi hafif ortalama değer. Hesap bu kadar. Uzun yol 5.5 Litre.
  • hocam benzın ülkede 6 tl olmuş neyın hesabını yapayım ısın ozetı su mecbur olmadıkça aracını kullanmayacaksın paran çoksa sur gez keyfıne bak
  • Eskiden hesap yapardım şimdi yol bilgisayarına bile bakmıyorum bu zamlardan sonra.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.