Şimdi Ara

Aracınızın yakıtını hesaplıyor musunuz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Yasakpınar

Hiç hesaplamam ancak arabayı aldığımdan beridir telefonumda kullandığım uygulamaya verileri giriyorum. Nereden ne zaman kaç tlden kaç litre almışım gibi detayları giriyorum. Arabamı aldıktan sonraki 507 günlük özet aşağıdaki gibi:

Araç 2016 Opel Astra 1.4 Turbo benzin otomatik. 150 beygir.

Uygulamanın adı: Drivvo
    Uygulamanın ismi nedir hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: atom-karınca

Uygulamanın ismi nedir hocam?

Alıntıları Göster
    Onu yazmamışım pardon. Uygulamanın adı Drivvo. Tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında hep 50 liralık alıcaksın kafan rahat olacak
  • Bende bu yakıt hesaplama olayı hastalık olma yolunda ilerliyor her aldığımda hesaplıyorum istemsizce.

Araç 1.6 Ford Taunus, LPG litresi 2.84 TL iken 50 liraya 140 Km gittim şehir içi ama gaza ne kadar az bastığımı hayal edebilirsiniz herhalde, normal şartlarda ş.içi 100KM/13 Litre.
  • ben hep 30 krşluk yakıyorum
    her depoyu fulleyişimde krş hesabını yaparım genelde 30 krşu yakalamaya çalışıyorum ama artık şehir içinde geçiyorum 30 krş'u
    dizele zam geldikçe benim ortalama hız düşüyor, eskiden otobanda 160-170 yardırırdık şimdi 120-110 hep hızlar
    dizel 6 tlyi geçerse 90la gitmeye başlarız herhalde
  • 206 ile 100 liralık yakıtla 550 km yapardım, sonra 500 450 derken şimdi 410 km anca görüyorum seri kullanımda. düz hesap 400 km desek yakıtı 5.28 den alıyorum, 19 litre yakıtla 400 km. 4.75 litre yakıyor 100 kmde. ankaradayım mümkün olduğunca şehiriçi trafiğine girmemeye çalışıyorum. şehirdışı 70 le sağ şeride yapışınca 3 litre yakıyor, 150 den sonra şehiriçinden fazla yakıyor.
  • TL bazında bakmıyorum moralim bozuluyor.
    litre bazında bakıp almanlar yapmış be diyip geçiyorum.
  • Clio4 EDC(otomatik) şehir içi 5.5 civarı ortalama var şamandıraya kadar doldurunca 60L alıyo valla öyle fullediğimde 1500 km yaklaşmıştım tek depoyla (%50si trafiksiz yol)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben eskisi gibi araç kullanmıyorum.
    3-5 parça işi biriktirip öyle çarşıya iniyorum. (alışveriş, sanayi, banka işi..vs)
    Tek iş için arabayı yola vurmuyorum.
    İşyerine evden gerekirse erken çıkıp yürüyerek gidiyorum. (10-15 dk)
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.