Şimdi Ara

Aracım pert olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
2.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gece ıssız bir yolda giderken önüme çıkan bir yaban domuzuna çarpmam sonucu resimdeki gibi sağ önden hasar aldık, ayrıca ön sürücü yolcu ve diz hava yastıkları açtı. Kaza sonrası, kaza modu diyerek araç çalışmadı ama yarım saat sonra çalışması sorunsuzdu.

Farda, kaputta, lastikte hasar yok. Gördüğüm kadarıyla sadece tampon ve çamurluk hasarlı, ama hava yastıklarının açması büyük masraf çıkartacaktır.
    Aracım 2017 1.5 tdci otomatik 37000km ford kuga tit.

Güneş sigortadan kaskolu, rayiç bedeli 186bin tl.

Sizce araç pert mi olur? Yoksa tamir edilip bana geri mi verilir. Tamir olmasını istemiyorum büyük hasar kayıtlı gözükecektir.

Aracım pert olur mu? Aracım pert olur mu?

Edit-1: Aracı pert yapmadılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funnel -- 23 Aralık 2019; 16:6:33 >

• Farda hasar var kardeşim farda değilecek
    Tahmini 50 bin hadar çıkabilir perte çıkma olasılığı var
  • Geçmiş olsun.
  • Banasa cikmaz gibi geliogecen 5008 konusu vardi onu cikartmamislardi hemen hemen ayni
  • Çok teşekkürler, araçta çocuklar vardı, cana gelmediğğnden mutluyum açıkçası. Ford servisi ile görüştüm 30bin masraf çıkartmışlar.
  • Geçmiş olsun çok daha beterlerini çıkarmadıklarını gördüm pert olmaz tamir edilir hasar kaydı çok yüksek çıkar .Tertemiz yaparlar çok takmayın en fazla satarken 8-10 bin piyasanın altına verirsiniz sorun kalmaz
  • Geçmiş olsun. Fotoğraftan anlamak güç ama şasi ve podyelerde sorun yok gibi duruyor. Perte çıkmaz büyük ihtimalle ama beelli de olmaz tabi. 30-40 arası bir hasar kaydı yazılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usmanoguz -- 17 Aralık 2019; 15:45:51 >
  • 30 bin hasarla pert'e çıkmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: funnel

Çok teşekkürler, araçta çocuklar vardı, cana gelmediğğnden mutluyum açıkçası. Ford servisi ile görüştüm 30bin masraf çıkartmışlar.
    Gecmis olsun. 30bin tl makul bir rakam. Arac suv olmasaydi daha buyuk bi hasar alabilirdi
  • funnel kullanıcısına yanıt
    Gecmis olsun en onemlisi cana gelmemis
  • Geçmiş olsun hava yastıkları ve emniyet kemerleri hesaplandı mı? Bu araç için daha fazla tutabilir sanki. Yerinizde olsam ben de perte ayrılsın isterdim
  • Mis gibi tamir ederler bunları. Güzelce de binmeye devam edersiniz. Siz aracı satacağınız zaman da fırsatçılara değil binicisine satarsınız.

Kasko bu günler için var.

Geçmişler olsun.
  • Bence çıkmaz hocam çıksada çıkartma çünkü aracın kalitesini bozan bir durum yok, yürüründe bir problem olacağını sanmam o yüzden pert ettirme yaptır kullan
  • Evet geçen ki 5008 gibi olmuş bence de çıkmaz.
  • şansa bak...
  • Dostum sana diye söylemiyorum bunlar nasıl araba üretiyor kağıt gibi
  • Perte çıkarmazlar, tamir edilir.

Kaçla gidiyordunuz?
  • Geçmiş olsun hocam, Allah daha büyük kaza bela vermesin inşallah.

Alt takım ve şaside büyük bir hasar yoksa perte çıkmaz gibi. Hele ki dediğiniz gibi 30 Bin lira masraf varsa perte çıkması zor gözüküyor. Yetkili serviste airbag ve kemerler olmak üzere hepsini orijinalleriyle değiştirin ya da güvendiğiniz bir ustaya içiniz sinecek bir şekilde toplatın, gözünüz arkada kalmasın.
  • Airbagleri açılan araçları hasar az olsada Pert e çıkarıyorlardı genelde artık öyle değil mi ? Tamir ediyorlar mı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.