Şimdi Ara

Aracım pert olur mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
2.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Geçmiş olsun...Allah daha büyüğünü göstermesin...

Bu arada yaban domuzu kesin pert olmuştur herhalde...
  • Bay Robot kullanıcısına yanıt
    Araçta GPS'li kamera vardı, çarpma anında 90kmh gösteriyor. Hİç frene basmadım yalnız, çarptıktan sonra farkettim hayvanı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funnel -- 17 Aralık 2019; 22:44:37 >
  • D@rbeli M@tk@p kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler. Domuzu aradık bulamadık. Kaçıp gitti herhalde. Yaşadığım yerde bunun gibi olaylar duyuyorum, genelde onlara bişey olmuyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funnel -- 17 Aralık 2019; 22:36:42 >
  • Şıh Hazretleri kullanıcısına yanıt
    Kasko sözleşmem yetkili servis tamiri şeklinde, dolayısıyla orjinal ford servisinde yapılacak, tamir için 30bintl fiyat biçmişler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Geçmiş olsun çok daha beterlerini çıkarmadıklarını gördüm pert olmaz tamir edilir hasar kaydı çok yüksek çıkar .Tertemiz yaparlar çok takmayın en fazla satarken 8-10 bin piyasanın altına verirsiniz sorun kalmaz
    Hocam niye ucuza versin arabasını allah aşkına. Ne var arabada ? Şaseleri mi yamulmuş, taklamı atmış. Eğer parçalar değişirse sorun olmaz. Tamirden ziyade değişen parça daha iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sml_akyz

Hocam niye ucuza versin arabasını allah aşkına. Ne var arabada ? Şaseleri mi yamulmuş, taklamı atmış. Eğer parçalar değişirse sorun olmaz. Tamirden ziyade değişen parça daha iyidir.

Alıntıları Göster
    Airbag açılmış 30-40 bin hasar kaydı olan aracı piyasa fiatına alırım diyorsanız siz alabilirsiniz o zaman ama realite bu değil

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Airbag açılmış 30-40 bin hasar kaydı olan aracı piyasa fiatına alırım diyorsanız siz alabilirsiniz o zaman ama realite bu değil

Alıntıları Göster
    Orjinal parçalar kullanıldıysa alınır. Ama dediğiniz gibi bizim insanımız fiyat kırmak için bahane ettiği şeyleri satarken elinde patlayacağını düşünmez.
    Ülkemizde dolandırıcı o kadar çok olduki serviste yaptırıp orjinal parçaları yansanayi ile değiştirip orijinalleri satabiliyor. Onun için olaylar arapsaçına dönüyor, herkes tuttuğunu öpme derdinde.

• Geçmiş olsun, aracın rayicine göre ağır hasar kayıtlı olması için en az 90 bin tl gibi bir rakam olması gerekirdi. Hatta bu araç için 100-105 bandına kadar çıkma ihtimali de vardır. Bu rayicli aracı bu kadar tutardaki hasarla kesinlikle perte çıkarmazlar. Sadece bilgi amaçlı yazıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Pert olmaz bu araç hocam

• Aracınızın rayiç bedeli 185 bin TL diyelim,

aracınıza çıkan masraf 45 bin TL diyelim

185 - 45 = 140 bin TL

Sigorta şirketi aracınıza bu hasarlı haliyle 140 bin TL ve üzerinde müşteri bulur ise araç pert ,
    bulamazsa tamir eder ve size teslim eder .

Bu kadar basit
  • Aracı pert yapmadılar. Ford servisine tamir onayı verdim. Servis bazı soru işaretli parçaların olduğunu, sökerken değişimin yapılıp yapılmayacağına karar verileceğini söyledi. Soru işaretli parçalar dahil olarak 45k masraf çıkartmışlar, daha az olabilir dedi. İşlem sonunda tüm parçaların listesi ve faturasını bana vereceklermiş. Eğer bunun seçimi servisteyse gerekmese bile parçaları değiştireceklerdir.

Şimdi merak ettiğim konu 45.000 tl hasar kayıtlı bir aracın ne kadar değerinin düşeceği..

Aracı teslim almadan önce ford 2.el servisinin aracıma fiyat biçmesini isteyeceğim, kazadan önce 175-180'e satarım diyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funnel -- 23 Aralık 2019; 16:4:58 >
  • Çok hasar yok gibi kaskon da varmış mis gibi yaparlar arabanı

• funnel kullanıcısına yanıt
    Yetkili serviste yapılır ama muadil parça kullanma yetkileri olabilir. Onun için kasko poliçenizin özel şartlarını satır satır incelemenizde fayda var.

Bu arada büyük geçmiş olsun

• bluerdem kullanıcısına yanıt
    teşekkürler, bize birşey olmadığı için çok mutluyum.
    Poliçede orjinal yedek parça kullanılır yazıyor, sadece yetkili servis tarafından temin edilemediği raporlanırsa logolu muadil parça kullanılır, oda yoksa logosuz muadil parça kullanılır yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: funnel

teşekkürler, bize birşey olmadığı için çok mutluyum.
    Poliçede orjinal yedek parça kullanılır yazıyor, sadece yetkili servis tarafından temin edilemediği raporlanırsa logolu muadil parça kullanılır, oda yoksa logosuz muadil parça kullanılır yazıyor.
    inşallah orijinal parçaların temininde sorun olmadan kısa sürede teslim alırsınız aracınızı
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.