Binbaşı
09 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
24 üye
Görüntülenme
Toplam: 130 (Bu ay: 1)
Gönderileri
https://tr.sputniknews.com/ekonomi/201906151039372416-moodys-turkiyenin-kredi-notunu-dusurdu/


Her gün daha fazla batıyoruz bu millet sizi asla unutmayacak.

Feto feto dediler PKK peşmerge dediler yemin ederim hiç birisi bu ülkeye bu kadar zarar veremedi.
KDV iadesi için mal müdürlüklerine gidenler elleri boş döndü. Son 20 gündür “Para yok” denilerek KDV iade işlemleri gerçekleştirilmiyor.
Ekonomik belirsizlikler, maliyet artışları ve yüksek döviz kuru gibi nedenlerle zor bir dönemden geçen iş dünyasına bir darbe de KDV iadelerinden geldi. 1 yıldan fazla bir süredir KDV iadeleri konusunda sıkıntı yaşayan iş dünyasının talep ettiği milyarlarca lirayı bulan iadeler ile ilgili vergi dairelerinde işlemler bitirilmeye başlandı. Ancak KDV iadelerini almak için mal müdürlüklerine gidenler elleri boş döndü. Mal müdürlüklerinde son 20 gündür “Para yok” denilerek KDV iade ödemeleri yapılmıyor.

İFLASA NEDEN OLUYOR

Finansman sıkıntısı çeken işletmeler açısından KDV iadeleri hayati öneme sahip. Uzmanlar, KDV iadelerini alamadığı için konkordato ilan etmek zorunda kalan, hatta batan şirketlerin olduğunu ifade ediyor. Bu yılın başında Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, KDV iadeleri konusunda yeni sistem getirildiği belirtilmiş, iade talebinin olumsuzluk tespit edilmeyen kısmının yüzde 50'sinin 10 iş günü içinde mükellefe iade edileceği kaydedilmişti. Ancak, bu ödemeler de gerçekleşmedi.

ZORLU İŞLEMLER

Sözcü'den Taylan Büyükşahin'in haberine göre KDV iadeleri konusunda vergi dairelerinde işlemlerin bazen 1 yılı bile bulduğu belirtiliyor. Örneğin, ihracatçı KDV iadesi almak için yeminli mali müşavir raporuyla vergi dairesine başvuruyor. Vergi dairesi gerekli incelemelerini yapıyor ve KDV iadesinin ödenmesi işlemini onaylıyor. Ödeme yapılması için dosya mal müdürlüğüne gönderiliyor. Mal müdürlüklerince para olmadığı gerekçesiyle 20 gündür hiçbir ödeme yapılmıyor. Bütçede yer alan verilere göre devlet 2019 yılında 97 milyar lira KDV iadesi yapacaktı. İşletmeler KDV iadesini alamayınca, yüzde 18'lik KDV kadar ilave finansman yüküne katlanmak zorunda kalıyor.

VERGİ GELİRLERİ DÜŞTÜ, KASA BOŞALIYOR

KDV iadelerinin yapılamamasının ülke ekonomisinin durumunu gözler önüne serdiğini ifade eden vergi uzmanı ve Sözcü Yazarı Nedim Türkmen, kamu giderlerinin arttığını, buna karşılık gelirlerin ise azaldığını belirtti. Ekonomik daralma yaşandığını söyleyen Türkmen, “Kasada para yok. Vergi gelirleri enflasyonun 4'te biri oranında arttı. Nakit dengesi bozuldu. 80.8 milyar TL açık beklentisi vardı. Bütçe açığının 160 milyar liranın üzerine çıkacağını düşünüyorum” dedi.


http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/ekonomi/1438340/KDV_iadeleri_yapilamiyor_.html
şurada 2-3 hafta önce bedavadan aldığınız 3 puana sayın hocanız kalkıp utanmadan "hakemlerde hata yapabilir onlarda insan" dedi madem öyle fenerbahçe maçındada hata yaptı insan onlardabide bunu parça parça izleyin trabzonsporu nasıl biçtiniz yine iyi kötü 1 puan aldınız ağlamayın
www.turksatkablo.com.tr ye giremiyorum adresine ulaşamıyorum bir türlü 2-3 tane tarayıcı denedim. iphone dan denedim farklı pc den hatta android tv dende denedim yine yok. bunun sebebi ne olabilir ?
Arkadaşlar infiniti mi ?? 383zn mi ?

İkisinden birisini Alicam kiralama olayı çok saçma


2. El temizleri 100-150 arasında ikisininde

Farklı marka modemler zaten olmuyor


Bunlardan ikisini de kullanıp hangisinden daha fazla memnunsunuz? Wifi olarak hiç kapanmadan çalışacak TV PC cep telefonu tablet bağlı olarak kaldırabilecek

Yada farklı bir modem varmi önereceğiniz ??


Bu video yu dolaşırken gördüm sonra bu haber aklıma geldiGöz göre göre çarpmış ve 3 şehit vermisiz bu nasıl iş ?


Biraz daha kurcalarken kaza raporuna ulastim

http://www.ubak.gov.tr/BLSM_WIYS/KAIK/tr/Deniz_Rapor/20171215_104657_76347_1_76648.pdf
https://m.youtube.com/watch?v=EwtIqdAuCQM#menu


Bu video yu dolaşırken gördüm sonra bu haber aklıma geldi

https://m.youtube.com/watch?v=Mu5aqcTBiUs&feature=youtu.be

Göz göre göre çarpmış ve 3 şehit vermisiz bu nasıl iş ?


Biraz daha kurcalarken kaza raporuna ulastim

http://www.ubak.gov.tr/BLSM_WIYS/KAIK/tr/Deniz_Rapor/20171215_104657_76347_1_76648.pdf
merhabalar kablonet alt yapısını vodafona haricinde kullanan varmı ?
biraz daha beklesek herhangi bir sağlayıcı ile anlaşırlarmı

istanbulda oturuyorum 2.800 mt ile 6 mb internet kullanıyorum tttnet taahhüt üm bitti vdsl2 maalesef hattan dolayı olmuyor.
iş yerimde netspeed kullanuyorum çok memnunum adamlardan fiyatlarından vodafone u hiç sevemedim kullanmak ta istemiyorum
turknet milleni netspeed gibi sağlayıcılardan turksat alt yapısını kullanan varmı teşekkürler
Merhabalar ben şu an TTNet kullanıyorum 7 MB ile internete giriyorum santral uzakligim 2.700 MT yeni binamıza Kablonet geldi baktığımda paketler hoşuma gitmiyor. Taahhüt vermekten nefret ediyorum. Milenicom turknet netspeed gibi firmalardan Kablonet alt yapısını kullanan firma var mı? Vodafone kullanıyor şu an sanırım o da 24 at taahhüt istiyor hadi 12 neyse 24 çok fazla akk sorunu da var.
Merhabalar Abra A5 8.1.2 modelini kullanıyorum 256 gb Intel 600p ssd var içinde birtane daha boş M2 sata portu var aynı şekilde 256 600p ssd alıp raid yapma şansım varmıdır ssd raid özelliği taşıyor mu ? Bilgisayar destekliyor mu ? Teşekkürler
Hakkında
Konum: İstanbul, Zeytinburnu
Meslek: dış ticaret
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 21 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Mesaj Sayısı: 1.361
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.047
İkinci El Bölümü Mesajları: 122
Konularının görüntülenme sayısı: 20.223 (Bu ay: 701)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7.410 (Bu hafta: 2)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.