Şimdi Ara

Aracı sattım ama parayı alamıyorum.(Bugün aldım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41
Cevap
0
Favori
3.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aşağıda linkte taşıt kredisi ile banka aracılığıyla aracı sattığım ve bu süreçte yaşadığım sorunları yazdım.Konuyu bilmeyenler açısından linki ekliyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_76615619/f_//tm.htm#76945544

Şimdi gelinen süreçte en son aracın noterde devrini verdikten sonra tekrar bankaya gittiğimizde banka alıcı kişi kaskoyu getiremezse parayı alamazsınız demişti.Zatensorun da burda ortaya çıkıyor.Alıcı kişi aracı kaskosunu bugün yapacağım yarın yapacağım diye diye üç gün oldu ama hala yapmadı.En son kaskoyu yaptırıp bankaya verdiğinde bir cümle yanlışlığından dolayı banka kaskoyu değiştir getir demişti.Kendisi de bana birgün önce kaskoyu yaptırdım demişti fakat bankaya gittiğimde kasko yoktu.Bana kasko yanlış yapıldığı için tekrar para istiyorlar onun için yapamadım dedi.(Bir sözü bir sözünü tutmuyor)Şimdi de deiyor ki ben aracı alınca araçta bir arıza çıktı 1250 tl masraf çıkardılar.Tamirciye gösterelim hata sen de ise sen öde ben de ise ben ödeyim diye hikaye okuyor.(Ben aracı verdiğimde hiçbir arızası yoktu)

Ne yapmaya çalışıyor anlamış değilim işin sonu kötüye gidecek gibibir akıl verin arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykaya1983 -- 27 Haziran 2013; 17:42:17 >

• Peki siz bankadan ogrendiniz mi hesabiniza gececek tutari? Sonra sorun cikmasin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Peki siz bankadan ogrendiniz mi hesabiniza gececek tutari? Sonra sorun cikmasin

Bankadan hesabıma 12500 tl para yatacak diye yazı bile aldım.Ama adam kaskoyu vermezse ben parayı alamıyorum.Düşünün 1 sene kaskoyu vermese 1 sene para öylece kalacak.Adam isterse kaskosuz aracı kullanıyor nasıl olsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykaya1983

quote:

Bankadan hesabıma 12500 tl para yatacak diye yazı bile aldım.Ama adam kaskoyu vermezse ben parayı alamıyorum.Düşünün 1 sene kaskoyu vermese 1 sene para öylece kalacak.Adam isterse kaskosuz aracı kullanıyor nasıl olsa.

banka nasıl yazı vermiş anlamadım ama imzalı yazı ise parayı geçmek zorundalar şarta bağlı değilse adamla hiç uğraşma
  • quote:

Orijinalden alıntı: sgul2002

quote:

quote:

banka nasıl yazı vermiş anlamadım ama imzalı yazı ise parayı geçmek zorundalar şarta bağlı değilse adamla hiç uğraşma

Alıntıları Göster
    peki noterde satış yapılırken satılamaz şerhi koyuldumu noter evrakına.

• quote:

Orijinalden alıntı: Altay Han

Yok hocam bendeki nüshasında öyle bir ibare yok.Banka satışı yapıp noter evrakı ile birlikte gelin dedi bizde gittik.Noter evrakı ile bir iki işlem yaptı kasko olmazsa parayı alamazsınız dedi.Banka asya şubesi bu işlemi yaptı.Daha önce aracın ruhsat bilgilerinin fotokopisini vermiştim.Banka notere rehihin konulması için yazı yazmıyor mu?Satıcıyı güvenceye alan bir uygulaması yok mu bunların?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nejdet Ay

Alıntıları Göster
    Size ne adamın kaskosundan öyle saçma iş mi var? Kasko aracı alanı bağlar. Sizin bankadan aldığınız kağıtta ne yazıyor, noterden satışı yapıldığında bloke 12bin lira satıcıya ödenecektir gibi birşey yazmıyor mu? Sizi kredi şartları ilgilendirmemeli. Sattığınız adama baskı yapın, ben paramı alamadım dolandırıcılıktan şikayet ederim diyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caldexter

Size ne adamın kaskosundan öyle saçma iş mi var? Kasko aracı alanı bağlar. Sizin bankadan aldığınız kağıtta ne yazıyor, noterden satışı yapıldığında bloke 12bin lira satıcıya ödenecektir gibi birşey yazmıyor mu? Sizi kredi şartları ilgilendirmemeli. Sattığınız adama baskı yapın, ben paramı alamadım dolandırıcılıktan şikayet ederim diyin.

Alıntıları Göster
    Aynı şekilde bende araç sattım, satılan aracın kaskosuna bakmadılar.. Hatta adam yaptırmadı, ben paramı aldım.. Bu arada bende plaka değişikliği yapıldığı için sorun yaşadım, aracın satışını geri alıp tekrar verdim plaka değiştirmeden, sonra gittim bankaya aynı gün aldım parayı.. Aklınızda bulunsun, kredi kullanılacak bankayla önceden şartları görüşün, plaka değişikliği, kasko, sigorta vs. şartlarını öğrenin sonra işleme geçin.. Mesela bu konu sahibi arkadaş, kasko şartını bilseydi satış fiyatını daha yüksek yapıp kaskosunu kendi yaptırırdı sattığı adama, parasını da anında alırdı.. Satacağı elemana da söylerdi garanti olması için kaskosunu ben yaptıracağım, fiyatı da budur diye..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Altay Han

Yok hocam bendeki nüshasında öyle bir ibare yok.Banka satışı yapıp noter evrakı ile birlikte gelin dedi bizde gittik.Noter evrakı ile bir iki işlem yaptı kasko olmazsa parayı alamazsınız dedi.Banka asya şubesi bu işlemi yaptı.Daha önce aracın ruhsat bilgilerinin fotokopisini vermiştim.Banka notere rehihin konulması için yazı yazmıyor mu?Satıcıyı güvenceye alan bir uygulaması yok mu bunların?

bir şekilde sizi koruması lazım. yoksa banka aracılığı ile doladırıcılığa kapı açar bu uygulama.
    noterden satış yap, para almaya gidince kasko olmadığı için para ödenmesin. alan adam arabayı sarasa şimdi siz ne hak iddia edebileceksiniz. noterden satışı verdiniz, parayı aldığınıza dair imzada attınız.

• Noterden bankaya paranin su tarihe kadar odenmesi diye ihtar cek para odenmez ise paranin satistan itibarrn faiziyle odenmesine yonelik asliye hukuk mahkemesinde alacak davasi ac bankaya. Banka kasko falan olmasa da onparayi odenek zorundadir onlat kaskoda diretip kendilerinin saglama almaya calisiyorlar
  • quote:

Hocam bankadan aldığım kağıtta aynen şöyle yazıyor;

İlgili Makama

Şubemiz müşterisi olan 4150959 hesap numaralı SİNEM ÖZKAN'ın şubemizden 12500 tl taşıt kredisi onaylanmış olup yeni ruhsatın çıkması ve bu belgenin elimize ulaşması halinde kredi kullandırılarak YUNUS KAYA'nın tarafına ödeme yapılacaktır.Saygılarımızla

Kredi Kullandırılacak Taşıt Bilgileri ;
    Motor No:......yazıyor
    Şase No ........yazıyor

Asya Katılım Bankası A.Ş
    Suburcu Şubesi

Not;Banka bizden ruhsat filan istemedi.Sadece noterden sonra satış belgemizle bankaya gittiğimizde aracın kaskosu yapılmadan tarafıma ödeme yapılmayacağı söylendi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hummer58

Noterden bankaya paranin su tarihe kadar odenmesi diye ihtar cek para odenmez ise paranin satistan itibarrn faiziyle odenmesine yonelik asliye hukuk mahkemesinde alacak davasi ac bankaya. Banka kasko falan olmasa da onparayi odenek zorundadir onlat kaskoda diretip kendilerinin saglama almaya calisiyorlar

yapılacak işlem aynen bu...
  • Hocam umarim dolandiricilikla karsi karsiya degilsinizdir
  • Adam kasko yapmazsa banka 3 gün içinde kasko yaptırır. En azından senelik yenilemede böyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Adam kasko yapmazsa banka 3 gün içinde kasko yaptırır. En azından senelik yenilemede böyle.

Öyle olsaydı bugün aracı sattığımın 4.günü(aracı 24 ünde sattım)Banka kasko yaptık biz demesi gerekirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Adam kasko yapmazsa banka 3 gün içinde kasko yaptırır. En azından senelik yenilemede böyle.
    Banka doğru söylüyor benim bildiğim kadarı ile taşıt kredilerinde kaskosuz çıkış yapılmaz ama bankanın yaptırması gerekiyor alıcı ile anlaşıp.

Bende doğuş otodan araç aldığımda kasko yaptırmadan aracı bana teslim etmediler sizin banka nasıl teslim etmiş ?

Bankaya uyarı çekin
  • Hocam sen beni dinle git noterden ihtarini cek o banka subesine temerrude dusur bunlari... 10 gun icinde para hesabina yatmaz ise satis tarihinden itibaren isleyecek yasal faizi ile birlikte ikamet ettigin yer asliye hukuk mahkemedine git alacak davasi ac. Bankanin yaptiginin yasal bir dayanagi yok. Senin muhattabin banka. Senin aliciya zorla sigorta yaptiracak halin yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hummer58

Hocam sen beni dinle git noterden ihtarini cek o banka subesine temerrude dusur bunlari... 10 gun icinde para hesabina yatmaz ise satis tarihinden itibaren isleyecek yasal faizi ile birlikte ikamet ettigin yer asliye hukuk mahkemedine git alacak davasi ac. Bankanin yaptiginin yasal bir dayanagi yok. Senin muhattabin banka. Senin aliciya zorla sigorta yaptiracak halin yok

Ben de şaştım muhatabımın kim olduğuna.Bankaya gidip siz nasıl iş yapıyorsunuz satıcı kasko için alıcının peşinde koşması mı gerekir,sizin satıcıyı güvence altına alan bir uygulamanız yok mu,adama imzalatacak belgeyi imzalattınız,noter satışı dediniz getirdim daha benden ne istiyorsunuz diyorum bizde uygulama böyle kaskonun gelmesi gerek diyorlar.Hemen bu bankanın yan tarafında aracı alan banka çalışanının yanına gidiyorum böyle böyle kaskoyu ver ben parayı alacağım diyorum O da ben zaten kaskoyu yaptırdım ama yanlış çıktığı için tekrar para vermem gerekiyor hemen şimdi yaptıramam bankadan o yazıyı aldıktan sonra korkma birşey olmaz diyor.

• Bunlar seni oyaliyor sen bankaya hukuki islemi baslat derim bir an once veya o subenin personeli degil de mudurunu bul durumu anlat once

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Attorney58 -- 27 Haziran 2013; 10:55:21 >
  • quote:

quote:

Hocam bankadan aldığım kağıtta aynen şöyle yazıyor;

İlgili Makama

Şubemiz müşterisi olan 4150959 hesap numaralı SİNEM ÖZKAN'ın şubemizden 12500 tl taşıt kredisi onaylanmış olup yeni ruhsatın çıkması ve bu belgenin elimize ulaşması halinde kredi kullandırılarak YUNUS KAYA'nın tarafına ödeme yapılacaktır.Saygılarımızla

Kredi Kullandırılacak Taşıt Bilgileri ;
    Motor No:......yazıyor
    Şase No ........yazıyor

Asya Katılım Bankası A.Ş
    Suburcu Şubesi

Not;Banka bizden ruhsat filan istemedi.Sadece noterden sonra satış belgemizle bankaya gittiğimizde aracın kaskosu yapılmadan tarafıma ödeme yapılmayacağı söylendi.

Burada kasko şartından bahsetmiyor. Doğal olarak sizin için bağlayıcı değildir.

Önce bankada şube müdürü ile görüşün, sonuçta bu kağıt yasal taahhüt içeriyor. Sıkıntı devam ederse, noterden ihtarname çekin.

Sonuçta adam kasko yaptırır veya yaptırmaz, konu bankayla kendisi arasında. Sizin bankayla ilişkiniz bu yazı ile sınırlı.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.