Şimdi Ara

Aracı sattım ama parayı alamıyorum.(Bugün aldım) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
42
Cevap
0
Favori
3.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hummer58

Hocam sen beni dinle git noterden ihtarini cek o banka subesine temerrude dusur bunlari... 10 gun icinde para hesabina yatmaz ise satis tarihinden itibaren isleyecek yasal faizi ile birlikte ikamet ettigin yer asliye hukuk mahkemedine git alacak davasi ac. Bankanin yaptiginin yasal bir dayanagi yok. Senin muhattabin banka. Senin aliciya zorla sigorta yaptiracak halin yok

Doğru söylüyorsunuz hocam.Fakat bu dediğinizi bir sıraya koyarak yapayım diyorum.Adam bana bugün babamın kredi kartını alıp kaskoyu yapacağım demişti.Bugün akşama kadar bekleyeceğim.Eğer gene kaskoyu yaptırmazsa telefonu açıp

1-Sen beni neden oyalıyorsun senin derdin ne söyle diyeceğim.Eğer aracın şöyle böyle eksiği var diye benden para koparmaya çalışırsa benim aracımı geri ver diyeceğim.Bunun mümkün olmadığını söyleyip işi yokuşa sürerse cuma günü öğleye kadar kaskoyu yaptırdın yaptırdın yoksa ben herşeyi göze aldım benden günah gitti diyeceğim.

2-Eğer buna rağmen hala kasko yapmazsa cuma günü o çalıştığı bankayı da kredi aldığı bankayı da birbirine katacağım.Allah ya kendisine verir ya bana.

Belki biraz kabadayıvari yazmış olabilirim kusura bakmayın arkadaşlar ama ne yapayım böyle bir duruma düşmek bana çok ağır geliyor.

3-İkinci aşamada bir sonuç da alamazsam o zaman dediğinizi yapacağım.
  • Hocam hangi sehirdesin bilmem ama dedigim yontemi yaparsan mahkeme ortalama en fazla 7-8 ayda biter ondan sonra parani faiziyle alirsin bankadan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence de noterden bankaya protesto çek . satış belgesini getirdim hala parayı alamıyorum diye.
  • Alıcı kaskosunun seninle ne alakası var ne kadar saçma iş yapıyor bu bankalar. Bence de en mantiklisi önce müdürle görüş sonra ihtarname çek.

• Olay tamamıyle bankanın b..ok yemesi, böyle bir olay yok. çekin ihtarnameyi sırf işi yokuşa sürmek için yapıyorlar kaskonun sizinle hiç bir alakası yok sırf parayı daha uzun süre hesapta tutmak için yapılan işgüzarlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parker48 -- 27 Haziran 2013; 11:32:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykaya1983

quote:

Orijinalden alıntı: Hummer58

Hocam sen beni dinle git noterden ihtarini cek o banka subesine temerrude dusur bunlari... 10 gun icinde para hesabina yatmaz ise satis tarihinden itibaren isleyecek yasal faizi ile birlikte ikamet ettigin yer asliye hukuk mahkemedine git alacak davasi ac. Bankanin yaptiginin yasal bir dayanagi yok. Senin muhattabin banka. Senin aliciya zorla sigorta yaptiracak halin yok

Doğru söylüyorsunuz hocam.Fakat bu dediğinizi bir sıraya koyarak yapayım diyorum.Adam bana bugün babamın kredi kartını alıp kaskoyu yapacağım demişti.Bugün akşama kadar bekleyeceğim.Eğer gene kaskoyu yaptırmazsa telefonu açıp

1-Sen beni neden oyalıyorsun senin derdin ne söyle diyeceğim.Eğer aracın şöyle böyle eksiği var diye benden para koparmaya çalışırsa benim aracımı geri ver diyeceğim.Bunun mümkün olmadığını söyleyip işi yokuşa sürerse cuma günü öğleye kadar kaskoyu yaptırdın yaptırdın yoksa ben herşeyi göze aldım benden günah gitti diyeceğim.

2-Eğer buna rağmen hala kasko yapmazsa cuma günü o çalıştığı bankayı da kredi aldığı bankayı da birbirine katacağım.Allah ya kendisine verir ya bana.

Belki biraz kabadayıvari yazmış olabilirim kusura bakmayın arkadaşlar ama ne yapayım böyle bir duruma düşmek bana çok ağır geliyor.

3-İkinci aşamada bir sonuç da alamazsam o zaman dediğinizi yapacağım.

2.ci aşamada banka kalabalıkken belgeyi getir parayı al kısmını yüksek sesle okuyarak biraz dikkat çekebilirsiniz. Maalesef diş göstermeden bazı insanlar işi yokuşa sürmeyi tercih ediyor. Arkadaşların dediği gibi müdürle muhattap olun. Kasko benim görevim değil notere gidip ihtar çekeceğinizi söyleyin. Yine de kendinizi haksız duruma düşürmeyin tabii ki.

Ben de bir süre önce araba değil ama ev sattım. Satın alan kişi bir kısmı için Bank Asya'dan kredi kullandı, kalanı için bankada parası vardı. Bankanın bana verdiği kağıtta hiç kredi falan geçmiyordu. Bu tür kelime oyunlarıyla banka kendini sağlama almaya çalışabilir aklınızda bulunsun.
  • bankalar tam üç kağıtçı oldular artık. yasal yoldan milleti düdüklemeye çalışıyorlar. kısaca resmi tefeci oldular.
  • hiç başını ağrıtma.git bir avukata vekalet ver.senin yerine o uğraşın.ücretide s..s.... karşı tarafa ödettirir.
  • Burada asıl sorumlu aracı alan şahıs, teminat eden ise bankadır. Siz aracı şahısa sattiginiza göre banka ile olan sorunu alıcı çözmelidir. Bence Siz noterden ihtarnameyi şahisi ve müteselsil teminatcı olarak bankayı muhatap alacak şekilde çekin. Eğer ihtara itiraz olmazsa doğrudan icraya başlarsınız.
    Bu işlemler süreleri olan teknik işlemlerdir. Benim tavsiyem bir avukata vekalet verip, öyle takip edin. Yapılan tüm işlemlerde avukat masraflarını da isterseniz Sizin bir masrafınız olmaz.
    Kolay gelsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok saçma bir olay. bence problem bankadan kaynaklanıyor. akbank veya finansbank dersen şaşırmam. önerim tanıdık bir avukata vermen. boş yere canını sıkıyorsun.
  • Bence, adamın arabayı alma konusunda hanım taraflı sıkıntısı var..

Şimdi de, bir yandan çamura yatıyor, bir yandan da almak istiyor, kararsız.. Hanımı ikna çabaları belki..

Tabi kredi çekilmiş, satış yapılmış, iş bu raddeye gelmiş.. Ama oluyor böyle olaylar..

Benim de başıma gelmişti, epey zaman önce bir vatandaşla araç için anlaştık, notere gittik.. Adamın karısı gelip noterde olay çıkarttı.. Adama bağırdı, çağırdı.. "Bunun parasınıda mı yiyeceksin.." vs..vs.. Ben de vazgeçtim tabi mecburen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reason -- 27 Haziran 2013; 13:30:16 >
  • Konu başından itibaren yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.Ben mesajımda da belirttiğim gibi bugün de kaskoyu teslim etmeseydi artık telefonu açıp gerekeni söyleyecekken sanki burada yazılanları gürürmüş gibi ne hikmetse öğleden önce telefonu açıp hocam kaskoyu bankaya verdim paranız 2-3 gibi hazır dedi.Ben de gene öncekiler gibi olur şüphesiyle gene bişey çıkmasın deyince yok şimdi herşey tamam dedi.Nihayet öğleden sonra bankadan 9 günlük sıkıntıdan sonra parayı aldım.Banka görevlisine parayı alırken ya karşıdaki adam çamura yatsa kaskoyu getirmese ne olur dediğimde banka her zaman kendisini korur dedi.Bu lafı da duyduktan sonra bir daha asla bu şekilde araba satmam.Kimseyede önermem açıkçası.Devri verdikten sonra işin gücün yoksa alıcının peşinde koş dur.Neyse çok şükür bitti.
  • geçmiş olsun :)

banka işlemleri tamamiyle stres işi bürokrat olur çıkarsınız haşır neşir ola ola :D
  • quote:

Konu başından itibaren yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.Ben mesajımda da belirttiğim gibi bugün de kaskoyu teslim etmeseydi artık telefonu açıp gerekeni söyleyecekken sanki burada yazılanları gürürmüş gibi ne hikmetse öğleden önce telefonu açıp hocam kaskoyu bankaya verdim paranız 2-3 gibi hazır dedi.Ben de gene öncekiler gibi olur şüphesiyle gene bişey çıkmasın deyince yok şimdi herşey tamam dedi.Nihayet öğleden sonra bankadan 9 günlük sıkıntıdan sonra parayı aldım.Banka görevlisine parayı alırken ya karşıdaki adam çamura yatsa kaskoyu getirmese ne olur dediğimde banka her zaman kendisini korur dedi.Bu lafı da duyduktan sonra bir daha asla bu şekilde araba satmam.Kimseyede önermem açıkçası.Devri verdikten sonra işin gücün yoksa alıcının peşinde koş dur.Neyse çok şükür bitti.

Gözünüz aydın,kendim paramı almış gibi sevindim valla.
  • hallolduğuna sevindim, geçmiş olsun, en güzeli direk nakit satış yapabilmek
  • quote:

Konu başından itibaren yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.Ben mesajımda da belirttiğim gibi bugün de kaskoyu teslim etmeseydi artık telefonu açıp gerekeni söyleyecekken sanki burada yazılanları gürürmüş gibi ne hikmetse öğleden önce telefonu açıp hocam kaskoyu bankaya verdim paranız 2-3 gibi hazır dedi.Ben de gene öncekiler gibi olur şüphesiyle gene bişey çıkmasın deyince yok şimdi herşey tamam dedi.Nihayet öğleden sonra bankadan 9 günlük sıkıntıdan sonra parayı aldım.Banka görevlisine parayı alırken ya karşıdaki adam çamura yatsa kaskoyu getirmese ne olur dediğimde banka her zaman kendisini korur dedi.Bu lafı da duyduktan sonra bir daha asla bu şekilde araba satmam.Kimseyede önermem açıkçası.Devri verdikten sonra işin gücün yoksa alıcının peşinde koş dur.Neyse çok şükür bitti.

Geçmiş olsun çok sevindim.aslında bu sıkıntı milyonda bir çıkar.burada alıcı biraz gevşek davranıp hem bankayı hem sizi uğraştırmış.Banka işlemde eksiklik olması nedeni ile kasko için alıcıyı zorlamış ve yatprutmış.Çünkü çoğu bankada eksikliklerin giderilebilmesi için 7 gün süre var.eğer şube eksiğini gidermez ise ilgili personel zor durumda kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comanchee -- 27 Haziran 2013; 18:58:37 >
  • quote:

hadi geçmiş olsun.
  • Büyük geçmiş olsun parayı almadan bir daha asla aracın satışını vermezsiniz
  • Konuyu hortlatıyorum ama çok sinirlendim paylaşmam lazım. Bursa merkezde oturuyorum. Honda Jazz 2009 model aracı 29 eylül 2015 te sattık. Ne sigortasını alabildik geri kalan ne de kaskosunu alabildik.... Eşimin kredi kartı üzerinden sigorta ve kasko kesilmişti. Araç benim üzerime kayıtlı idi. Ne eşimin hesabına ne benim banka hesabıma başvuru yaptımız halde, 3 aydır ödeme yapılmadı. Neymiş sistem tıkalıymış.... Fikir verin arkadaşlar ne yapmalıyız ?
    0 | |
  • Kredili alıcıya satmak araci işte bundan.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.