Şimdi Ara

Vavacars'a güvenip aracımı sattım,Rezerve ettiğim Aracı başkasına sattılar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
2
Favori
9.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
164 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Malum günümüzde araç değiştirmek,her gün değişen ekonomik koşullar nedeniyle biraz hızlı hareket edilmesi gereken,biraz da riskli bir durum haline geldi.Kapora alıp vazgeçenler,fiyat artıranlar,sözünden cayanlar pek çok hikaye duyuyoruz.Ancak bunların hiçbirinin yaşanmayacağını vaadeden kurum Vavacars'da ne yazık ki nisan ayında böyle bir durum yaşadım.

Sistemlerinde müsait görünen bir aracı seçtim ön ödemesini yaptım.

Ertesi sabah vavacars'tan aradılar,aracı ne şekilde teslim alacağımı,nereden teslim alacağımı,ödemenin kalanını nasıl yapacağımı konuştuk ve her konuda mutabık kaldık.Kredi kullanacağım için ruhsatı da mail ile gönderdiler.

İş artık kesin olacağı için,aynı gün ben de sıkışmamak adına ruhsat mail olarak geldikten sonra aracımı önceki gün hedeflediğimden düşük bir fiyat teklif eden galeriye üçüne beşine bakmadan sattım.
    Eksper,noter,kredi başvurusu derken epey yoğun bir 3 saat geçirdim.
    Aracımı sattıktan sonra metroda maillerime bakarken "iyzico para iadeniz gerçekleşmiştir" diye bir mail gördüm.

Tutar vavacars'a ödediğim ile aynıydı ama beni arayıp bir bilgi vermeden heralde iade etmezler diye düşündüm,ama içime bir kurt düştü vavacarsı aradım.Araç plakasını söyledim teyit ettikten sonra,böyleyken böyle oldu bu durum nedir dedim,"Süleyman bey bir yanlışlık olmuştur,aracın size ayrılacağı bilgisi bize zaten geldi,sorun yok" dedi müşteri temsilcisi.
    Ben Süleyman değilim sanırım bir yanlışlık oldu dedim "ben bilgi alıp sizi arayacağım dedi müşteri temsilcisi.

1 saat sonra dönüş yaptılar, evet biz iptal ettik o satışı aracı başkasına verdik sistemsel bir sorun oldu dediler. Bakın ben aracımı sattım, böyle birşeyi nasıl yaparsınız hem de ben sormasam en ufak bir bilgi verme lütfunda bulunmadan dedim, "kusura bakmayın,yapabileceğimiz birşey yok" dediler.

Yaklaşık 20.000 liraya yakın zarar ettim.Satarken ucuz satıp,alırken daha pahalıya aldığım için.

Ben böyle bir zarar ettim, sizlere nacizane önerim şöyle kurumsalız,böyle sorunsuz iş yapıyoruz diyen vavacars bile bunu yapabilir,alım satım yaparken çok dikkatli olmak gerekiyor.

Herkese selamlar.

• Olay Nisan ayında oldu,ertesi gün başka bir araç aldım 20.000 liraya yakın zararla.

Vavacars yönetiminde çalışan bir arkadaşım var,zorlasam belki de farklı şekilde sonuçlanırdı ama midem bulandı bir kere.

Amacım bu kurumla uğraşmak değil,başkaları da güvenip aracını satıp benim gibi zarar etmemesi için bilinçlenilmesi adına yazdım.

piyasadan uyguna verildiyse çalışanlardan biri almış olabilir.

bizim arkadaş bunlara araç satacaktı, ilk teklif 217 bindi, gitti 190 verelim demişler, arkadaş da vazgeçtim başkası zaten 210 da verdi vermedim demiş. o sırada biri aramış abi yanına geliyorum 200 veririm diye ama şehir dışından gelecek! arkadaş demiş acil para lazım bekleyemem falan.

orda çalışan expertiz yapanlardan biri demiş abi 200 e veriyorsan ben kendime alırım. o almış. firmaya satacam diye gidip firma çalışanına satmış aracı.

Bu tarz kurumsal (!) firmalara güvenmemek lazım. Bunlar modern galerici.

Geçen hafta Arabam.com’un trink sat uygulamasında aracıma teklif aldım. Verilen teklif 442200₺ idi. Randevumu aldım ve o saatte orada oldum.

Daha expertize başlamadan piyasadann bir haber aldıklarını ve kabul edersem 428000₺’den expertize başlayabileceklerini söylediler.

Hem zamanımı çaldılar, hem de daha fazla teklif veren potansiyel alıcılarımı kaçırdılar.

Bunlar önce parmağa bal çalıyorlar ve ayaklarına gidince de aceleci davranan satıcıları avlıyorlar.

Bu piyasada her 10 satıcıdan 2’sinden kelepir alsalar ekmeklerini çıkarıyorlar işte.

Oraya giden adam da lanet olsun diyip veriyor ya da 5’e 10’a bakmayayım bari diyip veriyor arabasını
    Şu an piyasada sahibinden satılık araç çok az. Sahibinden gibi görünenlerin çoğu al satçı. Şu dönem araba değiştirmek değil, eldeki arabaya sahip çıkma zamanıdır. Masraf bile yapsanız alacağınız srsba daha çok masraf yapabilir. Sıfır araba alma imkânı olan sıfır almalı, ona da iyi bakmalı.
    Bıktım ülkenin insanlarından, ahlaklı iş yapmamalarından bıktım bıktım bıktım bağırasım geliyor bile isteye hile hurda, etik olmayan davranış yapanların yüzüne insan değilsiniz diye bağırasım geliyor usandım ya yıldım ya. Kendim direkt muhatap olmadığım durumlarda bile çevredeki varlıklarını bilmek, böyle olayları görmek, okumak bile yetiyor.
    Sizin sirf zarar paraniza araba alınıyordu 2 3 sene önce. Ülkenin icine s.ctiklari yetmedigi gibi insanlarin ticaret anlayışı ile de oynadılar. Ekonomik olarak batan ülkede herkes fırsatçı oluyor maalesef. Kurumsallik falan dinlemiyor... Bizim ülkede is yapan eninde sonunda nedense bi üçkağıtçı kesiliyor.

Kim bilir kime torpillediler aracı...
  • piyasadan uyguna verildiyse çalışanlardan biri almış olabilir.

bizim arkadaş bunlara araç satacaktı, ilk teklif 217 bindi, gitti 190 verelim demişler, arkadaş da vazgeçtim başkası zaten 210 da verdi vermedim demiş. o sırada biri aramış abi yanına geliyorum 200 veririm diye ama şehir dışından gelecek! arkadaş demiş acil para lazım bekleyemem falan.

orda çalışan expertiz yapanlardan biri demiş abi 200 e veriyorsan ben kendime alırım. o almış. firmaya satacam diye gidip firma çalışanına satmış aracı.

• Ne bekliyorsunuz ki kurumsal galeri vavacars diğerlerinden farkı yok. Bu işi hakkıyla yapan adam bir yere kadar para kazanır. Üzerine piyasa şuan hızlı tanıdığa vermiştir adam bin lira da sana vereyim bana ver demiştir bir ton etken var. Yapılan yanlış fakat yanlışın yapıldığı ülke bizim ülke olunca hiç şaşırtmıyor üzerine masum kalıyor. Geçmiş olsun zaman kaybetmeden birşeyler alın acil haftaya alamayabilirsiniz.
  • Çok geçmiş olsun. Yaşadığınız deneyime üzüldüm. Geçtiğimiz ay ben de kendilerinden araç aldım. Benim alışverişimde sıkıntılı bir durum olmamıştı.

Dediğiniz gibi en güvenilir olduğu düşünülen yerden bile alışveriş ederken 3-5 kere düşünmek gerek.

• road35 R kullanıcısına yanıt
    Olay Nisan ayında oldu,ertesi gün başka bir araç aldım 20.000 liraya yakın zararla.

Vavacars yönetiminde çalışan bir arkadaşım var,zorlasam belki de farklı şekilde sonuçlanırdı ama midem bulandı bir kere.

Amacım bu kurumla uğraşmak değil,başkaları da güvenip aracını satıp benim gibi zarar etmemesi için bilinçlenilmesi adına yazdım.
  • Bu tarz kurumsal (!) firmalara güvenmemek lazım. Bunlar modern galerici.

Geçen hafta Arabam.com’un trink sat uygulamasında aracıma teklif aldım. Verilen teklif 442200₺ idi. Randevumu aldım ve o saatte orada oldum.

Daha expertize başlamadan piyasadann bir haber aldıklarını ve kabul edersem 428000₺’den expertize başlayabileceklerini söylediler.

Hem zamanımı çaldılar, hem de daha fazla teklif veren potansiyel alıcılarımı kaçırdılar.

Bunlar önce parmağa bal çalıyorlar ve ayaklarına gidince de aceleci davranan satıcıları avlıyorlar.

Bu piyasada her 10 satıcıdan 2’sinden kelepir alsalar ekmeklerini çıkarıyorlar işte.

Oraya giden adam da lanet olsun diyip veriyor ya da 5’e 10’a bakmayayım bari diyip veriyor arabasını
  • Şu an piyasada sahibinden satılık araç çok az. Sahibinden gibi görünenlerin çoğu al satçı. Şu dönem araba değiştirmek değil, eldeki arabaya sahip çıkma zamanıdır. Masraf bile yapsanız alacağınız srsba daha çok masraf yapabilir. Sıfır araba alma imkânı olan sıfır almalı, ona da iyi bakmalı.
  • Ülkede usülüne uygun işini yapam ne bir kamu ne de özel kurum var. Kısacası imam osurursa cemaat sıçar modundayız
  • Bıktım ülkenin insanlarından, ahlaklı iş yapmamalarından bıktım bıktım bıktım bağırasım geliyor bile isteye hile hurda, etik olmayan davranış yapanların yüzüne insan değilsiniz diye bağırasım geliyor usandım ya yıldım ya. Kendim direkt muhatap olmadığım durumlarda bile çevredeki varlıklarını bilmek, böyle olayları görmek, okumak bile yetiyor.
  • Piyasa şartları bu halde. Vavacars zaten alım için çoğu şeyi sormuyor. Size maksimum fiyat veriyor. Expertiz sonunda ancak fiyat veriyor ki doğrusuda bu.

Ben ikinciyeni den araba almıştım. İkinci el için oraya da bakılabilirsiniz.
  • VavaCars markası ile sektörde alım ve satım faaliyetlerine başlayan şirketin ... Petrol Ofisi'nin sahibi Hollanda merkezli Vitol Grubu, ...

İngilizceniz olupta merkeze yapılanları anlatsaydınız, patron sizin lehinize durumu çevirebilirdi!

Tam aynı değilde; Morhipo nun ilk açıldığı zamanlar, korkmaz elektrikli çaydanlık 100 lira gibi fiyata girmişti, hemen almıştım, sonra fiyat yanlış deyip 2 katına çıkardılar, siparişi iptal ettiler. mail çekip Ümit Boyner e durumu anlatınca, 1 hafta eski fiyattan çaydanlığı sattırdı ama ben soğuduğum için tekrar almamıştım. Patronlar buna çok önem veriyor, küçüklerle iş yürümüyor, tepeye ulaşmak sonuç verebiliyor.

Bazen de firmalar itiraza cevap bile vermiyor, Sony telefonu burada ki servis, bu açılmış deyip bakmamıştı, Sony merkez Japan a şikayet yazdım, cevap bile gelmemişti.
  • Devletin yumruğu olacak yumruğu
    O yumruğu yedi mi kilidi vuracaksın gidecek. Bu kadar basit
    Ama şu an ülkede ikinci el ve konut sektörü resmen başıboş bırakılmış durumda.Kim kimi yolabilirse .
  • Ava giden avlanirin masum versiyonu gibi olmuş vavacarsa sadece araç satılabilir milletin nazını yok suyunu buyunu çekmemek için yoksa alınmaz yazık olmuş yine 20 bin azmis zararVavacars'a güvenip aracımı sattım,Rezerve ettiğim Aracı başkasına sattılar 

• Sizin sirf zarar paraniza araba alınıyordu 2 3 sene önce. Ülkenin icine s.ctiklari yetmedigi gibi insanlarin ticaret anlayışı ile de oynadılar. Ekonomik olarak batan ülkede herkes fırsatçı oluyor maalesef. Kurumsallik falan dinlemiyor... Bizim ülkede is yapan eninde sonunda nedense bi üçkağıtçı kesiliyor.

Kim bilir kime torpillediler aracı...
  • Kullanıcı sözleşmelerine aykırı davranmışlar.

Bence dava açın.

• olabilir burası Türkiye.

• Jocker35 J kullanıcısına yanıt
    Devletin gücü kodamanlara ve sermaye sahiplerine yetmiyor biliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyingraper

Olay Nisan ayında oldu,ertesi gün başka bir araç aldım 20.000 liraya yakın zararla.

Ugrassaydiniz niye ugrasmadiniz, hiç inandırıcı gelmedi ,belli ki bir şeye takmissiniz .
  • Personelin biri yanlış işlem yapmıştır belli.Yani durum mahkemelik ses kayıtları falan uğraşırsanız belki birşeyler çıkar.Ortada yanlış bir işlem olduğu açıkca belli olay anlattığnız gibiyse tabi.
  • Koskoca vavacars'a devlet bişe yapamaz.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.