Şimdi Ara

1. Viteste kalkarken alttan tak tak ses gelmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
10.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba dostlar, araç tempra bu akşam arabayı çalıştırdım 1. Vitese takıp kalkarken alttan tak tak ses gelmeye başladı ve yolda giderken araba kendini dengeleyemiyor sağ sol yapıyor direksiyon, başına gelen var mı?
    Bir kaç ustaya sordum da akslardan tabladan felan olur dedi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

1. Viteste Kalkışta Gelen Tak Sesi: Nedenleri ve Çözümleri

Arabanız 1. viteste kalkarken alttan "tak tak" sesi duymanız, çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Bu gürültü, özellikle ilk kalkışta belirgin olabilir.

Vites Değiştirirken Gelen Tak Sesi

Vites değiştirirken gelen tak sesi, genellikle şanzıman dişlilerinin tam olarak oturmadığının bir göstergesidir. Bu sorun, şanzıman yağı seviyesinin düşük olması veya yağın eskimesi nedeniyle ortaya çıkabilir.

Kalkışta Küt Sesi

Kalkışta duyulan küt sesi, genellikle motor ve şanzıman arasındaki bağlantı elemanlarından kaynaklanır. Bu elemanlar, şanzıman takozu veya motor takozu gibi parçalardaki aşınma veya hasar nedeniyle gevşeyebilir veya kopabilir.

Araba Kalkarken Alttan Ses Gelmesi

Araba kalkarken alttan gelen ses, egzoz sistemindeki bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Egzoz manifoldunda çatlak veya hasar varsa, egzoz gazları dışarı sızabilir ve yüksek bir ses çıkarabilir.

Araba Kalkarken Tak Sesi

Araba kalkarken tak sesi, diferansiyelden de gelebilir. Diferansiyel, aracın tekerleklerine güç ileten parçadır. İçindeki dişlilerin aşınması veya yağlama eksikliği, tak sesine neden olabilir.

İlk Kalkışta Gelen Tak Sesi

İlk kalkışta duyulan tak sesi, genellikle soğuk havalarda ortaya çıkar. Motor yağı soğuduğunda kalınlaşır ve vites değiştirmeyi zorlaştırabilir. Bu nedenle, özellikle soğuk havalarda ilk kalkışta tak sesi duyabilirsiniz.

Araba İlk Kalkışta Ses Yapıyor

Arabanız ilk kalkışta ses yapıyorsa, bu sorunların nedenini teşhis etmek ve çözmek için bir oto tamircisine başvurmalısınız. Aksi takdirde, bu sorunlar daha ciddi hasarlara yol açabilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Motor takozu olur,akslardan olur.bendede var Tempra .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • die_caprio kullanıcısına yanıt
    Masraflı bir işlem mi acaba onu merak ediyorum. Bu ülkede arabaya binmek zulüm

• Ben patinaj çektiğimde geliyor o ses, 5 senedir de geliyor.

Araç 5 bakım geçirdi & 3 kez check up yapıldı, kimse de "Şurasında bir problem var." demedi.

Patinaj harici geliyorsa bir çok sebebi olabilir.

Motor kulağı
    Motor takozu
    Salıncaklar
    Akslar
    Hatta bijonların iyi sıklmaması bile o sesi yapabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IslakFasulye -- 25 Aralık 2019; 21:15:13 >
  • IslakFasulye kullanıcısına yanıt
    Anladım, büyük ihtimal dediğiniz parçalardan birinde sorun yarın lifte kaldırıp baktırayım sonucu buraya yazarım

Patinajda geliyor ise ASR olmalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Confather

Masraflı bir işlem mi acaba onu merak ediyorum. Bu ülkede arabaya binmek zulüm
    Aks lalelerinden geliyorsa 110 tl filan tanesi. Direksiyon cevriliyken ses daha fenaysa sorun burdandir.
    Takoz lastiği 50, komple kulak daha pahalıdır. Motor freninden sonra gaza basinca tak luk diye vuruyorsa buralardandır.
    + işçilik tabi.

Umarim Şanzımandan degildir.

• Müdürüm iyi akşamlar onu akis kafası yapar yakın zamanda ustaya gidin yoksa pat diye yolda kalırsınız.
  • Dwayne35 D kullanıcısına yanıt
    Sizede iyi akşamlar teşekkür ederim yarın gideceğim kısmet olursa
    Allah kimseyi yolda bırakmasın

• sancar10 kullanıcısına yanıt
    Umarım değildir yarın lifte kaldırınca belli olur

• Usta geçmiş olsun.

• Nafiz Kılıç TMOBV kullanıcısına yanıt
    Eyvallah üstad

• quote:

Orijinalden alıntı: tLqA

Patinajda geliyor ise ASR olmalı
    Araçta ESP sistemi yok.

Yüksek ihtimalle kilitlerden geliyor.
    önden çekiş arabada yapar özellikle.

eski ibizadada babamdaki qashqaidede yer özellikle ıslakken aracın patinajı bitene kadar takır takır takır vuruyor araca baya zarar veriyor gibi. Arkadan itişte bunu hiç yaşamadım.
  • Bende baskı balata diye düşünmüştüm tam ayırmıyor olabilir mi

• Merhaba, sanayi de gösterdim sol dış aks kafasında problem varmış, parçayı bulamadım sanayide 2.0 16 valf tempranın pek fazla parçasını satan yok 1.6 ların satıyorlar o da abs siz internetten absli aks kafası buldum sipariş ettim yarın takılacak sorun düzelir umarım.

• Herkese merhaba, sanayiye giderken önceden sadece kalkışta vuran tak tak sesi yolda giderkende yapmaya başladı sanayi biraz uzaktı tam girerken aks kafası bilye dağıttı tamamen kırıldı hemen iterek aldık ve değiştirdik sorun çözüldü yardımcı olanlara teşekkür ederim, arabasında akstan ses gelen hemen değiştirsin yoksa yolda bırakıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.