Şimdi Ara

Araç Devir Tescil Muayne ve Sigorta Hakkında Sorularınız Buraya (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
5
Favori
61.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ikinci el bir arac aldiktan en gec kac gun sonra sigorta yaptirmaliyiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SLM BEN MERSİNDE OTURUYOM YARDIMCI OLURSAN SEVİNİRİM KARDEŞİM ANKARADA BİR ARABA BEGENDİM ARABANIN MUAYENESİ 2010 BERİ YAPILMIYO SİGORTASINI YENİ YAPMIŞ BEN ORAYA GİDİP GETİRSEM ARABANIN MUAYENESİ VE SİGORTASI OLMAYACAGI İÇİN BİR SIKINTI CIKARMI GELİRKEN CEVİRMEYE GİRSEM ARABANIN SAHİBİ 1 AY MÜLETİ OLDUGUNU SÖLÜYO MUAYENELEN SİGORTANIN YAPILMASI BÖLE BİŞİ VARMI YARDIMCI OLURMUSUN ADMİN ..
  • Arkadaşlar,

ben aracımı sattım

sigortasının son tarihi 05 Ocak
    Karkosunun son tarihi 18 Ocak

acaba bana bu bedelleri sigortacım iade edermi??
    süre olarak bir alt limit var mı?? (örn: son bir ay kalanlar alamaz gibi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Suvari_

SLM BEN MERSİNDE OTURUYOM YARDIMCI OLURSAN SEVİNİRİM KARDEŞİM ANKARADA BİR ARABA BEGENDİM ARABANIN MUAYENESİ 2010 BERİ YAPILMIYO SİGORTASINI YENİ YAPMIŞ BEN ORAYA GİDİP GETİRSEM ARABANIN MUAYENESİ VE SİGORTASI OLMAYACAGI İÇİN BİR SIKINTI CIKARMI GELİRKEN CEVİRMEYE GİRSEM ARABANIN SAHİBİ 1 AY MÜLETİ OLDUGUNU SÖLÜYO MUAYENELEN SİGORTANIN YAPILMASI BÖLE BİŞİ VARMI YARDIMCI OLURMUSUN ADMİN ..

Walla bende il dışından almıştı aracımı,
    nasıl yaptım. hiç yaprmadan devam ettim.
    yaşadığım ile gelince yaptırdım..

Sigorta poliçesi siz devir alır almaz sistemden düşüyor.
    sahibinde kalacak sigortayı renkli fotokopi çekip, çevirmede onu polise gösterebilirsiniz.

benim sigortacıya sormuştum 7 gün süresi var demişti.

en güvenli yöntem
    direk devri alır almaz sigorta yaptırın.
    noter belgesi ile yeni sahibi üzerine yapılabiliryor.
    bu zaten nasıl olsa yapılacak
    ha ankara yaptırmıssınız ha mersin farketmez..

• Herkese merhabalar
    araçlarınız için yaptırmak istediğiniz trafikve kasko poliçelerinizde uygun fiyatlarla siz değerli forum üyelerine teklifler çıkartabilirm umaysigorta2@hotmail.com yada 0535 2888216 numaradan bana ulaşabilirsiniz
    saygılarımla
    yakup özdemir
  • mihmander merhaba
    aracın devrini aldıktan sonra süre 10 gündür poliçe yaptırmak için 10 günden sonra poliçenizde cezaya girer polis tarafından yakalandığınız zamanda aracınız bağlanır ve ceza kesilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umaysigorta

mihmander merhaba
    aracın devrini aldıktan sonra süre 10 gündür poliçe yaptırmak için 10 günden sonra poliçenizde cezaya girer polis tarafından yakalandığınız zamanda aracınız bağlanır ve ceza kesilebilir.

teşekkürler
    ancak ben 1 ay demedim ki
    7 gün dedim. :)

10 günmüş öğrendik.
    tekrar teşkkürler..
  • Merhaba,

Rahmetli Babamın üstüne bir aracımız var bunu satabilmek için illa önce kendi üstümüze ruhsat çıkarma ve sigorta yaptırmamız mı gerekir ? Yoksa alacak kişiye direk noter den araçtaki tüm hakkımızı x kişisine aittir diye bir belge çıkartabiliyor muyuz? Sonuçta Ruhsat çıkarma 75 tl sigortada 250 tl biz yaptırıcaz sonra birde alacak kişi yaptıracak pek mantıklı gelmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clsguitar -- 5 Ağustos 2013; 11:43:24 >
  • aracı üzerime alırken plakasını değiştireceğim dedim 160 tl ödedim notere. ama şimdi vazgeçtim bu işten. 1 ay içerisinde başvurmayı da düşünmüyorum. böyle bir şey mümklün mü? yoksa artık iş işten geçti de ben plakayı değiştrimek zorunda mıyım? bilgisi olan varsa ve yanıtlarsa müteşekkir olurum.
  • İyi Günler Dilerim.Üzerime motor almak istiyorum . Ehliyetim yok ve ilk defa alacağım bana noter + sigorta vb gibi işlemlerin toplam ücreti ne olur ?
  • CihadCNYRT C kullanıcısına yanıt
    Noter 120 civarlarinda.sigorta yasa sehre ve sigorta firmasina gore degisir.sigorta ucretleri bu yil cok fazla artti.o da ortalama 300-400 olur tahminimce

• slm arkadaşlar
    ilk kez bir tüplü araç sahibi oldum.Aracın muayaene vakti geldi.Aracın benzin deposu arızalı,benzinle kullanılamıyor araç.Egzos muayaenesi sadece tüpte çalışırken mi yapılıyor?yoksa birde benzin ile çalışırkende mi yapılıyor.?
    iyi forumlar dilerim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimde sorularım var >>>>>>>>>

http://forum.donanimhaber.com/m_114915511/tm.htm
  • cgty89 C kullanıcısına yanıt
    noter ve sigorta dışında üzerime alırken başka masraf olmuyor mu sadece noter ve sigorta masrafımı bu kadar mı
  • CihadCNYRT C kullanıcısına yanıt
    Baska bir masraf yok.normal rutin aracin bakimi,donemi gelincede vergisi.hepsi bu kadar

• İstanbul'da Çok riskli bir yerden yaşarken 34 plaka araç aldım ancak şimdi ikametgahım değişti
    daha küçük ve riski çok az bir yerde yaşıyorum
    Plakamı 39 yapabilir miyim?Yapmazsam trafik ve kaskoda zararım olur mu?
    Çünkü merniste adresim Kırklareli
  • tsclub53 kullanıcısına yanıt
    plaka değiştirebilmek için aracı noterde satış yaparken ''Plaka Değişecek'' şekilde satışı almanız gerekiyor. Şuan plakanızı değiştirmek istiyorsanız aracı önce bi tanıdığınıza satış yapın ondan sonra tekrardan kendi üzerinize alırken noterde ''Plaka değişecek'' şeklinde aracı kendi üzerinize almanız gerekmektedir.
  • cgty89 C kullanıcısına yanıt
    eyw. çok teşekkür ederim
  • Benim 1 tane arabam vardi ama bugün 2. Arabami satışını aldım ama sigortasını yaptirmadim 1. Arabamin sigortasına bunun bi etkisi olabilir mi çünkü bana soylenen 2 gun 1. arabamanla gezemicegim yoksa trafik durursa bağlanır diye bi cumle duydum

• Hyundai Accent 1.3 LS 1998 Model araç aldım.

Yaşım 28 ilk defa araba alıyorum. İlk kez üzerime araba aldım.
    Sigorta tam 1500 TL tuttu. Sizce bu normal mi ? Bir de tanıdık olsun sigortacı tanıdık olsun dedik öyle yaptırdım.

Bu fiyat normal mi arkadaşlar?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.