Yüzbaşı
01 Şubat 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 75 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Herkese selamlar.

Yeni açılan coin borsamız kriptrade.com faaliyete geçmiş bulunmakta. Çeşitli ödüller de vermeye başladık. İlgilenenler için burada paylaşım yapıyorum. Herhangi bir konuda yardımcı olabileceğim bir şey olursa benimle irtibata da geçebilirsiniz. Bu paylaşımım resmi bir paylaşım değildir. Sosyal medya ekibi oluşturulduktan sonra resmi olarak da donanımhaberde de kısa süre sonra yer alacağız.

Herkese kazançlı günler :)

Merhabalar. Arazide haritalama yaparken kullandığımız cihazın aynı zamanda internet bağlantısı olması gerekiyor. Ama bir çok yerde maalesef internet bağlantısı olmuyor.

Telefon çeken yerden hotspot yaparak çekmeye çalışıp başarılı olduğumuz oluyor ama bu da maalesef kısıtlı mesafede oluyor.

Aklıma birkaç yol geliyor ama işin uzmanları sizlerden tavsiye istiyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Merhabalar.
Bilgisayarıma iki monitör bağlı fakat sadece birini kullanıyorum. HDMI portundan anakartın onboarduna bağlı. Bilgisayarımda 1 dk sonra ekran karartmaya ayarlı.
Ekran karardıktan sonra monitör güç düğmesi turuncuya dönüyor fakat birkaç saniye sonra tekrar yeşile dönüp sinyal arıyor.
No signal yazdıktan sonra tekrar turuncuya dönüyor ve yine birkaç saniye sonra aynı döngüye giriyor.
Herhangi bir tuşa basıp ekran karartmadan çıkınca görüntü geliyor.

Bilgisayarda R9 390 ekran kartım vardı. Onunla bir problem yaşamıyordum. Kartta problem çıkınca onboarda döndüm. Sonrasında bunu yaşamaya başladım.

Yardımcı olabilen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Merhabalar.

Yabancı forumlarda çok araştırdım. Sizlere de sormak istedim.
CPU ışığı kısa sürelerle ve DRAM ışığı uzun olmak üzere yanıp sönüyor. Daha önce de böyle bir şey yaşamıştım. USBden kısa devre olduğunu gördüm ve hallettim. Fakat şu anda anakartı tamamen kasadan söktüm. Hiçbir şey takılı değil.
Rami çıkarınca sadece ram ışığı yanıyor. CPU elektriğini kesince de sadece CPU ışığı yanıyor. Fakat ikisi de takılıyken dediğim hatayı alıyorum.

Tüm ram slotlarını farklı 2 ram ile denedim. Sonuç aynı.
Bios pilini taktım çıkardım sonuç aynı.
Power ve reset butonlarına aynı anda 10-20 sn bastım. Sonuç aynı.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Herkese iyi forumlar.
Merhabalar. Z170a Gaming Pro anakartımın DIMM slotları ekteki resimde görüldüğü gibi. İki adet RAM kullanımı için, manuelde DIMM2 ve DIMM4 slotlarının kullanılmasını öneriyor. Fakat tüm kombinasyonları denememe rağmen sadece DIMM 1 ve DIMM 2 ye takınca pc çalışıyor. İki adet 8 gb ramim var. Windows ve BIOSta 16 olarak görüyorum. 1 ve 2 ye takmak sorun oluşturur mu ya da performans kaybı olur mu?

Arkadaşlar merhaba. MSI R9 390 ekran kartım mevcut. Hali hazırda eski monitörümü kullanıyordum fakat iyi bir şey almaya karar verdim. F/p açısından bir monitör tavsiye eder misiniz? İyi forumlar.
Herkese merhaba. Sistemin ana parçaları topladım. Şu an için sadece kasa ve sıvı soğutucu seçimi kaldı. Yardımcı olursanız müteşekkir olurum.

ANAKART: MSI Z170A GAMING Pro
İŞLEMCİ: Intel Core i5 6600K
Ekran KARTI: MSI R9 390
RAM: Kingston 16GB (2x8GB) HyperX FURY 2400 Mhz
Ssd: Samsung Evo 120 GB
HDD: Seagate 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm
SOĞUTUCU: ???
KASA: ???

Kasa olarak Corsair Spec-03 kasayı çok beğendim. 650w psu da mevcut üstünde. Yine üstüne corsairın 100i sıvı soğutucusunu kullanmayı düşünüyorum. Kasanın psu olmayan versiyonu da var. Onu alıp daha güçlü bir psu almaya gerek var mıdır? Sıvı soğutucu için f/p oranı daha yüksek bir şey tavsiye edebilir misiniz?
Herkese iyi forumlar. 6600k işlemci için sıvı soğutucu olarak ne tavsiye edersiniz? Çok farklı yorumlar okudum. Şu an Corsair'in 100i gtx alma gibi bir düşünce oluştu. Fiyat/performans açısından önerebileceğiniz ürünler nelerdir?
İşlemci olarak 6700k alırsam bu ekran kartlarından hangisi daha mantıklı bir seçim olur? Bir de oyun bilgisayarı yapmayı düşünüyorum, 6700k fazla gereksiz mi olur? Böyle yorumlarda aldım. Bu kadar yüksek olmasına gerek yok diyenler var. Benchmarklarda 6700k ve r9 390x çok iyi sonuçlar veriyor. Fiyatları kadar performans sergiliyorlarsa almayı düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler.
Kısmaya çalışıyorum biraz daha. Yardımcı olabilir misiniz? Ekran kartı ve işlemciden ödün vermeyeyim diyorum ama. Tabi mantıklıysa daha uygunları da olabilir. Bu haliyle 5.322

CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Pro DDR3 1866MHz CL9 Ram

CORSAIR CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-02 80PLUS 650W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA

ZALMAN LQ Serisi LQ315 SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ

Intel Core i7 6700K Soket 1151 4.0GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci

MSI GTX970 GAMING 4G GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı

Samsung 120GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD

WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk

ASUS Z170 PRO GAMING Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3400MHz(O.C.) USB3.1 Anakart

Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Otomobil
Citroen
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Türk Telekom
Oyun Platformu
Xbox
TV
Samsung
Xbox Live GamerTag
ramtheairsofter
Dünyadan Futbol
Galatasaray
İşlemci
Intel
Anakart
MSI
Sabit Disk
Samsung
Ekran Kartı
MSI
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 448
İkinci El Bölümü Mesajları: 157
Konularının görüntülenme sayısı: 96.248 (Bu ay: 41)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 23 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.