C

Yarbay
22 Ocak 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 56 (Bu ay: 2)
Gönderileri
arkadaşlar elimde lenovo u330 laptop var.üzerinde ati 256mb ekran kartı var.fakat son zamanlarda özellikle oyun oynarken oyun karesinde sanki lcd ekran patladığında çizgiler oluşur ya aynı onun gibi çizgiler oluşuyor.laptobun kapağını kapatıp açınca düzeliyor.sonra tekrar oluyor arada.bende bu nedenle değiştirmeyi düşünüyorum.fakat hangisi uyum sağlar onu bilemedim.neye dikkat etmek gerekir

aida64 le anakart özelliklerine baktım şunlar yazıyor:

yol türü: intel AGTL +
yol genişliği: 64 bit
gerçek saat: 267 mhz (QDR)
etkin saat:1066 mhz

yol türü:dual ddr3 sdram
yol genişliği:128bit
aracım için anfi bas ve arkaya 2 oval hoparlör almayı düşünüyorum.fiyat olarak uygun,performans olarakta fiyatıın hakkını vericek birşeyler arıyorum.max bütçem 600-700 tl arası.

dün mediamarktta kenwoodun hqr 8400 anfisini gördüm.anfi 720 waat gözküyor fakat geçen(bende orda çalışıyorum)5-6 tane 1000lik bası bağlamışlardı ve kaldırıyodu.nasıl 720 watt oluyor anlamadım.fiyatı 299tl şuan teşhir kaldığı için bir tek.bu fiyata iyimidr?yada ne önerirsiniz?

bas olarakta jbl düşünüyorum genelde kullananların yorumları hep fiyatına göre iyi olduğu yönünde.

hoparlör olarakta pioneer lerim vardı fakat artık öldüler.baya eskiydiler.yine pioneer olabilir,alpine baktım spg69c3 modeline 149 tl fiyatı var.

bu konularda yardımcı olursunız sevinirim.
ev kullanımı için fiyat olarak uygun yazıcı aramaktayım.

şuan hp f2480 var.ama bunun kartuş muhabbetinden sıkılmış durumdayım.fiyat olarak uygun yazıcı tarayıcı fotokopi özelliği olan olursa wifi özelliğide olabilcek ve en önemlisi kartuş sıkıntı olmayan kolay dolum tarzı dediklerine uyumlu bu konuda da ekonomik yazıcı aramaktayım.

epsonlara falan baktım fakat hangilerine bu dediğim kartuşlar takılıyor bilmediğimden burdan bilenlere bir danışmak istedim.
nette ve forumda arattım birşey bulamadım.ben şuan part time çalışıyorum başka bir yerde.buraya yeni electro world açılcak.kariyer.net ten başvuru yapmıştım.bugün aradılar salı gününe randevu verdiler.

merak ettiğim buranın part time çalışma saatleri nedir?ücret ve imkanları nedir?part time çalışan yada bilen varsa paylaşırsa sevinirim.
arkadaşlar şuan evimde lg 5300 serisi led tv var.2 ay dsmart paketi kullandım teknosanın verdiği.paket bitti kutuyu iade ettik.şuan elimde eski receverim var(en dandiklerinden metabox diye hiç bir özelliği olmayan scart bağlantılı).2 sene önce almıştım o zaman tüplü tv kullandığımdan iyi bir şeye gerek duymamıştım.

evimde tek çanak,çift çıkış lnb ve bu dediğim receveir kurulu.bu sistemle tv den istediğim görüntüyü alamıyorum haliyle.görüntü içler acısı.benim işimi görcek hd yayınları izliyebilceğim,kanal çeşitliliğimide arttıracak bir öneri arıyorum.tabi bütçe olarak da zorlamayacak mümkünse en uygunu olacak.bu receveir işlerindende pek anlamadığım için forumda danışmak istedim bu konuyu.
aracımda pioneer deh 2200 teyp önde 2 tane 13cm lik 140 watt arkada 2 tane oval 300watt pioneer kolon var.şuanki haliylede tatmin edici ses veriyor ama ben bunlara ek olarak anfi ve bas düşünüyorum.fakat çok bütçem yok.bu işlerdende pek anlamadığımdan önce burda bir danışayım dedim bilenlere sonra kazık yemeyelim durduk yere.benim işimi görcek bu dediğim sistemi kaldırcak amfi ve bas önerileriniz nelerdir?
lenovo u330 laptopuma win7 32 bit yüklediğimden beri ati ekran kartına geçiremiyorum.vista varken sorun yoktu fakat tanıdık bi arkadaşa win7 yüklettim teknik servis elemanı yükledikten sonra driverlarınıda yükledi(kendi sitesinden)fakat değiştirilebilir ekran kartından performansı seçtiğimde ingilizce bi hata veriyor.translate den çevirdiğim kadarıyla arka plan bi ekran açık bu yüzden geçmiyor falan diyor ama arkada çalışan birşey yok görünürde.ati driverini silip tekrar siteden yüklemeyi denedim ilk yüklediğimde oldu fakat açıp kapatınca yine aynı duruma dönüyor.bi ara baya bi uğraştım faka sonra olmayınca bıraktım uğraşcakta vaktim yoktu pekte oyun oynamam ama hdmı bağlantı falan yapamadığımdan bu şekilde şimdi sorun yaratmaya başladı.1 yıl önce u330 bölümüne yazdım fakat hiç cevap yazan olmadı.umarım burdan çözümü bulurum
konu uzun ama ben kısaca şöyle bir özetleyim.en başta şunu söylemek istiyorum yaşadıklarım tamamen gerçektir atıyo tutuyo diyenler olursa kanıtlarımıda sunarım hiç sorun değil.amacım benzer durumlar yaşayanlarla fikir alışverişinde bulunmak yaşamayanlara ise bir ders olmak.

olay 2008 yılında sivas ta oldu.bi tanıdığın ofisine telefon ve internet hattı bağlattık.o dönem kendi adına bağlatamadığı için benden rica etti bende güvendiğim için kabul ettim(etmez olaydım bana büyük bir ders oldu bir daha asla)24ay taahhütlü modem kampanyalı vs bi kampanyalı 2 telefon ve 2 internet hattı bağlattık ttnetten.ilk aylar ödemeyi yaptı fakat daha sonralarda ödememiş.toplamda 200yada-300 tl lik bir borç olmuş hatlar iptal olmuş ve icra sürecine girmiş borç ve 2008 haziran-temmuz aylarına doğru icra kağıtları gelmeye başlayınca ben oalyı anladım.sivasta telekom müdürlüğüne borcu öğrenmeye gittiğimde yararlandığımız kampanyalar vs ler faizler avukat masrafları vs bana 1.5milyar kadar bir borç çıkardılar ve ödenmedikçe artacağını söylediler her geçen gün.bende borç sahibinden 800tl kadarını tahsil ettim gidip kampanyadan yararlandığımız(sözde kampanya)indirimleri modem paralarının tamımını ödeyip geri kalan borcu taksitlendirdim ve ilk taksitlerini ödedim.sadece ilk taksitleri ödedim çünkü 800tl anca o kadarına yetti.neyse sonra borç sahibi yine ödemedi bir süre ve telekomun avukatı olan bir avukat(ismini vermem doğru olurmu bilmiyorum ama verebilirimde benim için sorun olmaz sitede sorun olurmu bilmediğimden yazmıyorum şimdilik)beni arayıp ödeme yapmam gerektiğini yoksa icralık olcağımı söyledi.bende bir sefer 600 bi sefer 300 tl olmak üzere geri kalan borcu bana verdiği türk telekom hesap numarasına istanbuldan ziraat bankasından yatırdım.yani 2008 12. ayında benim telekoma borcum bitti.

2010 mart ayında antalyaya yerleştim ve burdaki evime kendi adıma kullanmak üzere internet ve telefon bağlatmak için telekoma gittim 9 tl lik bir borç kalmış eslkiden hemen sistemde çıktı onu ödedim ve hattımı bağlattım(şuan hala aktif kullanıyorum yani yaklaşık 1.5 yıldır)

buraya kadar hiç bir sorun yok gibi görünsede bundan yaklaşık 1.5 ay önce eski oturduğum eve gelen mektupla sorunlar baş gösterdi ki zaten hiç biri çözülmemiş aslında.antalyaya ilk geldiğimde oturduğum evden başka bir eve taşınmıştım ve hattımı yeni evime taşıtmıştım.ikametgahım eski evde olduğu içinde avukatın yolladığı zarf eski eve gelmiş ev sahibimde bana getirdi.zarfı bir açtım içindeki kağıtta 7 gün içinde 1000tl lik telekoma olan borcumu ödemezsem icra gelceği yazılı.kafam attı tabi avukatın ofisini aradım hemen.ofisteki çalışanın birşeyden haberi yok.avukata ulaştım onunda haberi yok dekontları bize yollayın biz haftaya sivasa gidicez bakalım dedi.yolladım dekontları bende faxla adamın ofisine.tabi bu arada telkomun merkezinede şikayetimi dile getirdim olayı anlattım onlarda inceleme için dekonların mailini istediler onlarada yolladım.

ben gene olay çözüldü sanarken bugün iş yerime gelen icra kağıdı olaya son noktayı koydu.çalıştığım şirketin merkezi istanbulda şirketin muhasebesine icra kağıdım gelmiş onlarda bana bildirdiler.kağıtta yine bu 1000tl lik borçatan dolayı maaşıma icra takip kararı çıktığı borç bitene kadar her ay maaşın 4te 1inin kesileciği yazıyor.avukatı aradım hala salak salak bana haberi olmadığını söylüyor.diyorum sen verdin ofisinden arandım 2 sene önce hesap numarası verildi parayı yatırdım dekontu sana yolladım yok bizde arama olmuyo diye kıvırmaya çalıştı bende sıkıştırınca anladıki kıvıramıcak haa bi ara olmuş olabilir arama falan dedi.sonra bana öneri olarak kalkıp sivasa gitmemi orda bilmem ne davası açmamı türk telekoma söyledi.bu şekilde telekomun hesabındaki para ttnete geçcekmişte bilmem ne.dedim benim günahım ne?sen verdin hesap nosunu ben yoladım yeni hat bağlatmışım borç gözükmüyo sana ne oluyo?sonra bana birr daha dekontları bu sefer kargo ile örneklerini göndermemi söyledi faxta okuyamıyomuş(zaten konuştuğundanda birşey anlaşılmıyor nasıl avukat olmuşsa)bende yolladım.pteside bölgemde bulunan telekom merkezine dekotnlarımla gidicem bakalım ne olacak.

yani anlıcağınız türk telekom kadar kendini bilmez yaptığı işten hayır gelmeyen kendi avukatının birşeyde haberi olmayan müşteriyi mağdur eden bir kurum.faturadan geçirir faizden geçirir geçirirde geçirir.

pazartesi günü avukat tanıdıklarla görüşüp mağduriyetimden birşey çıkarmı yada nasıl bir yol izlemem lazım onu konuşacam bakalım ne diyecekler.
http://www.arcelik.com.tr/buzdolaplari-nofrost-buzdolabi-5007-NHE-Buzdolabi.html

1629tlden 999 a düştüğü yazıyor arçeliğin sitesinde yukarıdaki linkte özellikleri yazıyor.

öne çıkan özellikleri olarak dondurma kapasitesi 24saatte 4kg
günlük sarfiyatı 0.9kw
toplam 330lt
40desibel ses

bu fiyatlara bu dolap iyimidir?uygun no frost bir dolap aramaktayım
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Mobil cihaz
Huawei
Operatör
Vodafone
ISS
Uydunet
Takım
Galatasaray
TV
LG
Notebook
Lenovo
Fotoğraf Ekipmanları
FujiFilm
Dünyadan Futbol
Real Madrid CF
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Basketbol
Anadolu Efes
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 6 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.308
İkinci El Bölümü Mesajları: 54
Konularının görüntülenme sayısı: 361.810 (Bu ay: 227)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 120 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.