Şimdi Ara

Araç Devir Tescil Muayne ve Sigorta Hakkında Sorularınız Buraya (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
135
Cevap
5
Favori
61.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • araba işinden hiç anlamıyorum kız olarak tabi ama babam yeni araba alacak ilk arabası değil en son 10 sene önce almıştı.fakat yeni bir kural gelmiş.2014 yılı sonrası araba alacaklar ilk defa alıyormuş gibi birbuçuk milyar civarı kayıt parası verecekmiş. ne kadar saçma ya bunun hakkında bilgisi olan var mı ?
  • sahmath kullanıcısına yanıt
    Ben 2015 te aldım ilk arabamdı sadece noterde satış parası verdim 100tl onun haricinde bi para çıkmadı cebimden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Araba alim-satim fiyati sabittir.galerivi vs olmayan yani isin ticaretini yapmayan birisi icin noter ucreti suanda 104tl gibi bir rakam olmasi lazim.bunun haricinde ekstra bir ucret yok.Galericilerden ve yilda 3 adetten fazla alim satim yapan kisilerden devlet ekstra vergi almaktadir.

Ilk defa arac aliyor iseniz,araca yaptiricaginiz zorunlu trafik sigortasi yuksek cikacaktir.normalde 400-500tl gibi cikan rakam suanda 1500leri bulmakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cgty89 -- 29 Temmuz 2016; 19:32:17 >
  • arycanda66 kullanıcısına yanıt
    Ilk arac icin normal.gecen seneye kadar maks ilk alimlardan bile 300-400tl cikardi ama artik ilk sigortalar 1200-1500u bulmakta.

• n96 N kullanıcısına yanıt
    3 yil kadar once tuplu aracim vardim.muayene oncesi egzos emisyon testini,disarida yapan yerler var,onlarin birinde yaptirtmistim,hatirladigim kadari ile sadece gazda yapmislardi.

• cgty89 C kullanıcısına yanıt
    sorunda bu zaten ilk aracımız değil daha önce 2 araç daha aldık ve sattık.Şimdi ise sistemde görünmüyor sistem değişti diyip ilk defa araba alıyor katogorisinde gösterip para ödetmeye çalışıyorlar bu konu hakkında ne yapabilirim ki ?
  • cgty89 C kullanıcısına yanıt
    sorunda bu zaten ilk arabamız omıcak daha önceden de iki tane aldık ve sattık yıllar öne .yaklaşık 10 sene oldu araba almayalı şimdi alacağız fakat sigorta şirketi ilk araba alanlar katogorisinde ödetmeye çalışıyorlar
    2014 oncesindeyse bu arac alimlari,yapacak hic bir sey yok.mecburen sigortayi bu sekilde yaptiracaksiniz.
    Sigorta ucretleri 2016 yili itibari ile cok fazla artti.devletin bu konuda bir duzenlemesi olmamasindan ve sigorta sirketlerinin sozde zarar ettiklerinden fiyatlar bu sekilde yukseldi.Ornegin eski aracimi arkadasima 2015 yilinda satmistim.aldiginda yaptirdigi sigorta 400tl iken bu yilki sigorta meblasi 900tl cikti.malesef bu konuda yapacak birsey yok.zorunlu oldugu icin mecburen yuksekte ciksa yaptirmak zorundasiniz.sonraki yillarda duser kazasizlik indirimleri ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cgty89 -- 29 Temmuz 2016; 22:32:34 >
    Babanızın yaşına istinaden 1500 lerde bir rakam çıkmaz, 1000 TL'nin altında rakamlarda teklif veren sigorta şirketi bulabilirsiniz.

• sigortam netle konuştum ilk aracı değilse prosedür farklı olur onun dışında 2004 öncesi kayıtta görünmüyorr sıfırdan başlancak diye birşey hiç duymadığını söyledi.Zaten çok saçma .vosvos hastası babam artık vosvos alıcaz bakalım ne olacak.umarım güzel olur çok masrafımız olmaz
  • Plakamdan rahatsızım:))
    İsteğe bağlı plaka değişimini nasıl yaparım satış yapmadan bir yolu var mı?
  • tsclub53 kullanıcısına yanıt
    http://mobil.hurriyet.com.tr/plakasi-calinan-araca-yeni-plaka-verilecek-40088153

• Sigortam biteli 2 ay oldu motorumu sattım bana borç çıkar mi

• Samet.22 S kullanıcısına yanıt
    Nasıl yani daha açıklayıcı yazar mısınız hocam.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.