Şimdi Ara

arabanın üzerinde kar ın durması zararlımı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • araç beyaz renk . kar yadığı için işyerinde üstü açık kapalı parkda duruyor araç. Üzerinde 5-10 cm kar var. kar ın üzerinde durması boyaya veya başka birşeye zarar verirmi .

Geçen gün arkadaşın jetta soğukdan donuk kapı kolunu çektiğinde elinde kalmıştı . yayları kopardı galiba .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdenyavuz -- 16 Şubat 2021; 13:23:39 >

• Uzun süre durmasın boyaya zarar verir gidip temizle bence

• kapalı yere sokmadan önce dışarıda karları temizleyip öyle bırakmanız daha iyi olur aslında.
  • suatcagdas S kullanıcısına yanıt

kapalı dediğim üstü açık garajdaydı araç . gidip temizledim zaten şuan :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdenyavuz -- 16 Şubat 2021; 13:24:41 >
  • Kar'ın kaporta üzerinde 3-4 gün durmasından bir şey olmaz.
    Bu kadar pimpirikli olmaya gerek yok.
  • Kanadada yada amerikanın kuzeyinde yaşayanlar ne yapsın? Herkesin kapalı otopark şansı yok oralarda da. Bu kadar pimpirikli olmaya gerek yok. Kaç sefer zamanında aracım karda gömülerek kayboldu günlerce çıkaramadım. Hiç bir sıkıntı olmadı.
  • Karsta yaşadım doğanımız vardı kum grisi 90 larda yılın 4-5 ayı kar altında kalırdı ona bile birsey olmadıysa başka arabaya da birsey olmaz.
  • Bence aracın güneş altında kalması kadar zararlı değildir.

• Hiçbir şey olmaz. Çığ düşmüyorsa isterse 1 ay 2 ay dursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 16 Şubat 2021; 19:29:15 >
  • Arka sileceğe yük yapar. Temizlerken dikkat.
  • bir şey olacağını sanmam tabi uzun dönemli etkisi ne olur 20-30 yıl sonra bilinmez ama dert edecek bir şey değil. bence daha önemlisi sadece camlardaki karı temizleyip yola çıkanlar, daha sonra arabanın üstündeki kar yolda giderken başka bir aracın camlarına, bir yayanın yüzüne v.s gelebilir ciddi sonuçlar çıkabilir. yola çıkmadan önce arabada kar kalmamış olmasına dikkat etmek gerek diye düşünüyorum o yüzden.

• Aksine yararlı kullanılmayacaksa. Hava -20 olduğunda kar arabayı -4 -5 civarı olacak şekilde tutuyor, daha az donuyor. Benim ev ile işyeri karşılıklı, araç pek lazım olmuyor karda. Kalın tabakayı bir süre ellemem, elleyince de tam temizleyip aracı iyice ısınana kadar gezdiririm.
  • Çok fazla kar birikirse araca yük bindirir, aynı konumda uzun süre durursa ve soğukta lastik basınçları da düşeceğinden lastikler yanaklardan çatlayabilir. Erime aşamasında fitillerden veya başka yerlerden içeri su sızabilir. Benim araçta ön camın altındaki bakalitte fitil var, bu fitili şişiriyor, motor kısmına su sızıyor. Fabrikasyon sıkıntı var. Yağmurda pek olmuyor bu durum, çünkü su akıp gidiyor. Erirken tekrar donarsa bu defa buzlanmadan dolayı sıkıntılar yaşatabilir.

• Garajda Tentesin uzerinde yığınla kar duran cabrio Mercedes ve porscheler var onlar ne yapsın?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.