Şimdi Ara

Arabamı ne kadara satmalıyım Golf (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
1
Favori
6.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 250-255 bin aralığında satılabilir. Üzeri için bayağı beklemek gerekir. Üzeri paralarda yeni kasa araca yönelir alıcılar. Herkes yüksekden ucuyor ama yüksek fiyattan alanlar fazla yok. Aylarca ugrasırsınız.

• 250 280 arası güzel fiyatlar ama yeni kasası bu fiyatlarda olduğu için biraz zorlar 220 230 tam satılcak rakamlar alıcısına hayırlı olsun

• püskümütyiyen kullanıcısına yanıt
    Hocam yeni kasada 1.0 motorlar 290 300 bandında benim araç 1.5 eski kasa ama motor olarak fiyatta etki etmez mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: chuckchucky

Hocam yeni kasada 1.0 motorlar 290 300 bandında benim araç 1.5 eski kasa ama motor olarak fiyatta etki etmez mi

reis sıfır araç sayısı yeni yeni arttığı için 290 300 bandında zamanla 250lere düşer senin araç 260 civarına satılır senin arabanın aynısı 2020 model comfortline 1.5 tsi en düşük 248

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi püskümütyiyen -- 15 Mart 2021; 23:38:31 >
  • BOLDVIPER kullanıcısına yanıt

Kardeşim kaç yaşındasınız Allah aşkına, memleketin sadece son 3-5 senesini mi hatırlıyorsunuz. Bunlar ne saçma lafla yahu. Almışsa bana mı almış sanki, piyasa düşerse satmak isterse paşa paşa indirecek. Tıpkı 2010-2015 civarlarında olduğu gibi. 22'ye aldığın arabayı seneye 20'ye zor satardın. O zaman demiyordunuz ama buna para vermiş, kredi çekmiş diye. Şaka gibi memleket, bir sarf malzemesini alan sanki kasayla zenginleştirilmiş plütonyum almış gibi muamele ediyor.

• Cam tavan var mı hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chuckchucky

Şimdi yaptım bunu verdi

Hocam vavacars, trinksat ve dod araba değerlemeden verilen tekliflerin ortalamasını alıp 10-15 bin üstünü yazın bence. Ben kendi arabam için öyle yapmayı düşünüyorum

• Gravaze kullanıcısına yanıt

ister beğen ister beğenme ama durum bu.. piyasa belli

• 250-260 arasına gitmesi lazım. 257.999’dan ilana koyardım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BOLDVIPER kullanıcısına yanıt

Piyasa hep vardı, bahsettiğim zamanda da vardı şimdi de var. Bahsettiğim zamanlar öyle çok uzak zamanlar değil, 2010'da 30 bin tl'ye borç harç araba alsan kredisi devam ederken 2011'de o arabayı 28'e ancak satardın. O zaman da diyor muydunuz "ben buna kredi çektim, sıfırı 30 binken ben 32'ye veriyorum 2. eli" diye. Son 2 senede yaşlanan dalgalanmalardan arzın sıkışmasından dolayı yaşanan algıyı gerçek sanmayın. Piyasa dediğin arzla talebin buluştuğu yerdir. İstediğin fiyatı istemekte özgürsün ama verecek adam da sıfırdan fazlasını vermez. Stabil ekonomide düzen budur.

Ama ben sizin karın ağrınızı biliyorum; ben de araba aldım geçen sene hatta kredi de aldım az bir miktar. Ama ben ayağımı yorganıma göre uzatırken millet cürmünün iki katı krediye girdi sırf değeri artıyor diye. Yarı maaşımı alan arkadaşım krediye girip 350 bin liralık araba bakarken biz kerizdik de 100 bine araba aldık. Artar satar yoluma bakarım dediniz, olmayınca da burada caz yapıyorsunuz. Araba temelde bir sarf malzemesidir, ihtiyacına göre alır ve kullanırsın. Umarım aldığım arabanın değeri olması gerektiği gibi düşer, 80'e 70'e satarım. Düşüğe satarım ki alacağım da düşük olsun, yani olması gereken.

• Konu sahibi arkadaş golf grupları falan var facebookta oraları da takip et aracı at alıcı çıkabilir.

Al satçı çıksın çıkmasın farketmez bir an önce satıp ev almak istiyorsan sarı site ve benzeri siteler olsun koysan hemen satamazsın.

O yüzden gruplarda da şansını dene.

Deli hayranları olan çıkabiliyor çünkü gruplarda.

Al satçı olsun farketmez satamaz zaten senden aldığı aracın üstüne bilmem kaç bin lira daha koyarak.

Örnek 250 ye verdiysen 280-300 yazsın satamaz.

Grupta da araç fiyatını fazla abartmazsan küfür de yemezsin çok karşılaştım çünkü 

İlgilenen yazan da çıkar diye düşünüyorum şu kadar vereyim noter yapalım bu kadar verelim şöyle böyle diye.

• hocam atar yapanlara aldırış etme. güzel bir arabaya sahip olman bile linç yemen için yeterli bu forumda. hele o arabayı satacam dediysen bittin. alsatçısın  

• [__Zahid__] kullanıcısına yanıt
    Hocam al sata falan pek aklım ermiyor uğraşmakta istemem sıradan bir biniciyim. İnanın ki hiçbir fikrim yok kaça satılabileceğinden ilana koyacağım fiyat aralığı nedir ne yazmalıyım diye sizlere sormak istedim sadece yani bir konu açtım diye kişilerin tartışmasından üzülürüm sadece
  • GlowZone kullanıcısına yanıt
    Hocam al satçı çıksın sorun değil benim istediğim rakamı veriyorsa alsın ama ben biniciye daha gönüllüyüm vermeye o kadar özenli kulandım ki kullanıcıya gitsin çok isterim

Dediğiniz gibi face grubuna yazdım alıcı çıkmadı onlarda şu fiyata koy dediler 250 260 arası diyorlar
  • chuckchucky kullanıcısına yanıt

Grupta da alıcı çıkmadıysa bekleyeceksiniz demektir o zaman.

Sektör kan ağlıyor zaten yapabileceğiniz en iyi şey hızlı satış için galerici bayiye falan satmak olur o da 250 ye alır mı senden almaz mı bilmiyorum.

Büyük ihtimal piyasadan aşağıda almak ister satarkende piyasasında ya da 1 tık üstüne satmaya çalışır.

Bunlar sana ters ise beklemekten başka çareniz yok geziceksiniz araçla satana kadar artık.

• Bir kere en büyük hatayı buraya fiyat sorarak yapmışsınız. Yine lütfetmişler ederi 50 bin dememişler :D

Yukarıda da söylendiği gibi arabanızı alan sitelerin verdiği fiyatlara, malum sitedeki ilanların aralığına vs bakıp karar verin. Ne kadar çabuk satılmasını istediğinize göre de fiyatı düşürün.

Ama bence şu an araç satmak için uygun zaman değil zira

1. Ortalıkta çok "lafta" kampanya var. Dolayısıyla 2. ele göre çok cazip fiyatla sıfır araba varmış gibi gözüküyor ama öyle birşey yok. Zira ortada araba falan yok. Leon için falan mesela temmuz ayına sıraya yazıyorlar ve tabi ki fiyat garantisi yok. Belki çok uğraşıp bir sürü ilde, bir sürü markanın bayileri aranırsa şansına birşeyler denk getirilebilinir.
    2. Bu sene içerisinde yeni bir ötv zammı gelme ihtimali bana göre çok yüksek. Kur nerelerde olur o ayrı bir soru işareti.
    3. Kredi faizleri yüksek dolayısıyla alım gücü düşük. Genel kanının aksine bizim ülkede tüketimin çok olması nedeni millette çok para olması değil, ucuz krediye ulaşımın çok kolay olması.

O yüzden bence şartlar daha uygun olana kadar bekleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Maxximum_ -- 16 Mart 2021; 2:12:22 >

• _Maxximum_ _ kullanıcısına yanıt
    Anladım değerlendirmeniz için Teşekkürler.

Peki sizce hangi ayda bu şartlar daha uygun olur ne zaman koymalıyım ilana yani şimdi koyduğum fiyatla dediğiniz zaman arasında çok fark oynarmı

Çünkü bende bir miktar ev için krediye gireceğim ne kadar iyi satsam benim faiz yükünden bir parça kurtulurum diye düşündüm
  • chuckchucky kullanıcısına yanıt

Bu soruya kimse cevap veremez zira ne gelecek potansiyel ötv zammının zamanını veya miktarını önceden bilebiliriz ne de kur ile faizin nerelerde olacağını. Tek söyleyebileceğim şey yukarıda da söylediğim gibi şu andaki durumun pek lehinize olmadığı.

Bu arada o arabayı satarsanız bir daha çok zor araba alabileceğiniz gerçeğini de unutmayın. Bende de sizinkinden daha eski bir Golf 7 var mesela. İleride sadece temelli (bir daha araba almamak üzere) satmaya karar verirsem satarım ya da hiç satmam zira fahiş sıfır araç fiyatları yüzünden araba değiştirmek rasyonel olmaktan çıkalı çok oldu. Şu an bunu satıp eşdeğer bir Golf 8 almak istesem (ki ne arabanın kendini ne de fiyatını beğendim) üzerine neredeyse arabamı sattığım kadar para koymam gerekiyor. Sorunsuz arabayı satıp bir o kadar da üzerine koyup yeni araba alan bana göre parayı yoldan topluyordur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Maxximum_ -- 16 Mart 2021; 2:16:49 >
  • Yaz 400bin hocam elbet alan bir avanak çıkar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

Piyasa hep vardı, bahsettiğim zamanda da vardı şimdi de var. Bahsettiğim zamanlar öyle çok uzak zamanlar değil, 2010'da 30 bin tl'ye borç harç araba alsan kredisi devam ederken 2011'de o arabayı 28'e ancak satardın. O zaman da diyor muydunuz "ben buna kredi çektim, sıfırı 30 binken ben 32'ye veriyorum 2. eli" diye. Son 2 senede yaşlanan dalgalanmalardan arzın sıkışmasından dolayı yaşanan algıyı gerçek sanmayın. Piyasa dediğin arzla talebin buluştuğu yerdir. İstediğin fiyatı istemekte özgürsün ama verecek adam da sıfırdan fazlasını vermez. Stabil ekonomide düzen budur.

Ama ben sizin karın ağrınızı biliyorum; ben de araba aldım geçen sene hatta kredi de aldım az bir miktar. Ama ben ayağımı yorganıma göre uzatırken millet cürmünün iki katı krediye girdi sırf değeri artıyor diye. Yarı maaşımı alan arkadaşım krediye girip 350 bin liralık araba bakarken biz kerizdik de 100 bine araba aldık. Artar satar yoluma bakarım dediniz, olmayınca da burada caz yapıyorsunuz. Araba temelde bir sarf malzemesidir, ihtiyacına göre alır ve kullanırsın. Umarım aldığım arabanın değeri olması gerektiği gibi düşer, 80'e 70'e satarım. Düşüğe satarım ki alacağım da düşük olsun, yani olması gereken.

Aldığı araba 200'den 250'ye firlayinca kar ettiğini sananlar var. Az da değiller.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.